COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Sony Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM SONY YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Sektörde güvenilir bir marka olan Sony bilgisayarlarda, bazı dönemlerde çeşitli arızalar yaşanabilmektedir. Burada önemli olan, markaya ait bilgisayarların yapısını çok iyi bilmek ve doğru sorun tespitidir.

TKA Bilişim olarak oluşturduğumuz marka uzmanlarımızla, Sony bilgisayar servisi alanında uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet vermekteyiz. Sadece İstanbul’da yer alan firmamız, diğer bölgelerden de kargo yoluyla cihaz alımı kabul etmektedir.

Sony Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka personel

Sony markasının bilgisayar alanında sürdüğü Sony Vaio Serisi bulunmaktadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan, bu seriye ait modeller, Sony Vaio Z Serisi ve Sony Vaio S Serisi olmaktadır. Z serisi altındaki modeller, ultra taşınabilir bilgisayarlar olarak piyasaya sürülmüştür. S serisi ise daha çok iş dünyası odaklı olarak lanse edilmiş ve ince bir yapıda sunulmuştur.

Sony Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka personel

Markaya ait serilerde pek çok arıza yaşanmasıyla birlikte, modeller için en sık karşılaşılan sorunlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

Sony Vaio S Serisi Ekran Arızası

İş ve eğlence dünyasının bir arada olması amaçlanan bu seride yaşanan başlıca problem, ekran kalitesinin düşük olması ve çabuk bozulmasıdır. Düşük çözünürlük ve soluk ekran, müşterilerin en çok şikayet ettiği sorunlar arasında yer almaktadır. Bu anlamda sıklıkla ekran değişimi uygulanmaktadır.

Sony Vaio Z Serisi Donanımsal Problemler

Seriye ait yaşanan problemler, klavyeyle bağlantılı olmakta ve bu anlamda verimin düşmesine sebep olmaktadır. En küçük bir toz ve kirden etkilenen bu seride, herhangi bir sıvı teması halinde tüm donanımlar etkilenmekte ve onarım gerektirmektedir.

Sony Neden Yavaşlar?

tka personel

Sony marka bilgisayarların yavaşlamasına sebep olabilecek bazı etkenler bulunmaktadır. Bunlardan en öne çıkanları aşağıdaki gibi olmaktadır.

Açık Uygulama Sayısının Fazla Olması

Bilgisayarlarda, arka planda sizden habersiz pek çok uygulama çalışmaktadır. Aktif olan bu uygulamalar cihazı yavaşlatarak performans düşüklüğüne sebep olmaktadır. Özellikle Ram’i tüketmekte ve sistem kaynaklarınızın çoğunu sömürmektedir. Kullanmadığınız uygulamaları kapatmanız en doğrusu olacaktır.

Bilgisayarın Düzenli Bir Bakıma Girmemesi

Bilgisayarlarda yer alan donanımların belli bir ömrü vardır. Bu anlamda Sony cihazlarda, bu donanımların ömrünü uzatmak mümkün olabilmektedir. Cihazı yormamak adına kullanılmayan uygulamaları kaldırmak önemli bir etkendir. Ancak düzenli olarak yapılan bilgisayar bakımı sizi gelecek felaketlerden koruyacaktır. Profesyonellerden oluşan Sony bilgisayar servisi ekibimizle irtibata geçerek gerekli bakımları yaptırabilirsiniz.

Sürücüde Yeterli Alan Olmaması

Eğer gereken boş disk alanını barındırmıyorsanız bilgisayarınızdaki sistem, geçici dosyaları muhafaza etmek için istenilen alanı bulamayacaktır. Sıkışan alanla birlikte depolama görevi yerine getirilemez ve işletim sistemine yük bindirilmiş olur. Bu da Sony bilgisayarlardaki yavaşlamanın önemli sebeplerinden biridir.

Sony Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka personel

Sony marka bilgisayarlar için bazı atlanmaması gereken noktalar olabilmektedir. Oldukça narin olan bu cihazlar için uygun bir ortam oluşturulması ve bu yönde doğru bir kullanım gerekmektedir. Özellikle performans artışı için aşağıdaki hususları dikkate almak en doğrusu olacaktır.

Periyodik Olarak Bakım Yapılmalı

Hassas bir yapıya sahip olan Sony bilgisayarların, düzenli olarak temizliğinin yapılması ve bakıma sokulması gerekmektedir. Bu sayede ileride yaşanabilecek sıkıntıların da önüne geçilerek cihazın performansı da artırılmaktadır. Ayrıca yapılan bakımlar sayesinde sadece görülen değil, sizin bir kullanıcı olarak göremediğiniz problemler de ortaya çıkarılır. Bilgisayarınızın düzgün çalışıyor olması, bakıma ihtiyaç duymadığı anlamına gelmemektedir.

Isınmaya Karşı Önlem Alınmalı

Klavye tasarımı toz ve kirden çabuk etkilenen bir yapıya sahip olduğu için cihazınız çabuk ısınabilmektedir. Bu anlamda yatak veya koltuk gibi alanların üzerinde kullanılmamalı ve gerekirse soğutucu kullanılmalıdır. Arka planda açık olan uygulamalar sebebiyle bilgisayarın tüm donanımları yorulmakta ve ekranda takılmalar meydana gelebilmektedir. Bu sebeple cihazda ısınma yaşamamak için gereksiz ve habersiz bir şekilde açık olan uygulamalar sonlandırılmalıdır. Bu sayede cihazınızın performansı daha yüksek olacaktır.

Ortalama Sony Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

Sony bilgisayar servis hizmetimiz dahilinde, İstanbul içi tamir süremiz ortalama 1 iş günüdür. İstanbul dışından gönderilen cihazlardaki bu süre, kargoya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Markanın resmi tenkil servisine göre daha makul bir fiyatlandırma sistemine sahip olan firmamız, ileri teknoloji ekipmanlar kullanmaktadır. Ayrıca talebe göre adresten alım yapılmakta ve aynı şekilde de teslim edilmektedir.

Sony Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka personel

TKA Bilişim her marka için özel olarak eğitilmiş ekipler oluşturmuş ve bu anlamda yetkinlik sahibi bir firmadır. Sony bilgisayar servisi olarak İstanbul’da hizmet veren uzman kadromuz, gereken tüm teknik sertifikaları barındırmaktadır. Ek olarak onarım işlemlerinin gerçekleştirildiği laboratuvarımız Avrupa standartlarını karşılamaktadır. Bu anlamda her markaya ve modele uygun bir servis hizmeti sağlanmakta ve hepsi garanti kapsamı altında sunulmaktadır.

Sony Tamir Fiyatları Ne Kadar?

tka personel

Markanın resmi yetkililerine göre uygun fiyatlı bir çözüm süreci sunan firmamız, İstanbul dahilinde aynı kalitede bir Sony bilgisayar servisi hizmeti vermektedir. Cihazda yaşanan probleme yönelik maliyet elbette değişmekte ve parça tedariğine göre fiyatlandırma farklılık gösterebilmektedir. Bununla beraber, onarımı yapılamayan arızalarda müşteriden kesinlike ücret alınmamaktdır. Çünkü TKA Bilişim olarak mülterinin duyduğu güven, her zaman için önemlidir.

Sony Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka personel

Sony bilgisayar servisi alanda efektif çözümler sunan ekibimiz sayesinde yaşadığınız problemler kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Sadece tamir değil, detaylı temizlik ve bakım gereken durumlarda da destek olan ekibimiz, bu sayede geçici olmak yerine kalıcı çözümler sunmaktadır. Markaya ait hizmetlerimiz şu şekilde sıralanabilmektdir.

Sony Ekran Değişimi

Sony marka cihazlarda ekran değişimi için öncelikle cihazın tam model bilgisi alınmakta ve buna yönelik bir parça tedariği sağlanmaktadır. Çünkü her modelin inç özellikleri ve çözünürlüğü farklı olacaktır. Ekran değişimi gibi hassas bir konuda mutlaka profesyonel bir yardım almanız en doğrusu olacaktır. Uzman kişilere yapılan bu işlem sonucu, bilgisayarınız ilk günkü haline dönebilmektedir.

Sony Güç Sorunları

Sony bilgisayarlarda meydana gelebilen güç sorunları, adaptörlerin arıza vermesi şeklinde olmaktadır. güç kaynağınızın çalışmaması, cihazı kullanamayacağınız anlamına geldiği için gerekli değşimlerin yapılması gerekmektedir. Eğer cihazın ışıkları yanmıyor ve fanları dönmüyorsa, değişim vakti geldi demektir. Değişim esnasında mutlaka bilgisayar için doğru model bilgisi alınmalıdır.

TKA Bilişim bünyesinde verdiğimiz İstanbul Sony bilgisayar servisi hizmetimizden faydalanmak için sayfamızdaki formu doldurabilir ya da bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca İstanbul dışından, kargo yoluyla cihaz alımı yaptığımızı da belirtmek isteriz.

Sony Yavaş Çalışma Problemleri

Sony marka cihazlarda ısınma problemleri yaşanabildiği gibi, bundan kaynaklı olarak bilgisayarlar yavaş çalışabilmektedir. Isınmada en büyük etken toz ve kir olmakla beraber, cihazın olması gerekenden çok çalışması da etkilidir. Sony bilgisayar servisi hizmetimizle, cihazını periyodik bir bakıma sokabilir ve bu sayede yavaş çalışma gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Detaylı olarak gerçekleşen bu analizler sonucu, problemin kaynağı bulunmaktadır. Bu sayede arızaların tekrarlanma ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.

Sony Harddisk Problemleri

Kaybetmek istemeyeceğiniz tüm verilerin kaydedildiği alan olan harddisk tamiri, oldukça hassasiyet gerektirir. Bu anlamda yapılabilecek bir hata, yanmayla sonuç olabilmekte ve bilgilerinizin yok olmasına sebep olabilmektedir. Sony bilgisayar servisi dahilinde markaya ait harddisk arızaları için özenli bir çözüm süreci yürüttüğümüzü bilmenizi isteriz.

Sony Ram ve SSD Upgrade

Sony modellerin sahip olduğu özellikle birbirinden farklı olmaktadır. Bu anlamda müşteriler, bazen cihazın ram kapasitesi yetmediği için yükseltme talebinde bulunmaktadır. Ayrıca gerçekleştirilen Ram ve SSD upgrade işlemleri, bilgisayarınızda büyük bir performans artışına sebep olacak ve hızına hız katacaktır.

Sony Sıvı Teması

Bilgisayarlardaki benzer problemlerden olan sıvı teması, Sony modellerde oksitlenmek yapabilmektedir. Bu anlamda bazen parça değişimi yapılmakta ve donanımların zarar görmesinin önüne geçilmektedir. Başta bir problem gibi gözükmeyen sıvı teması, cihazınızı çalışamaz hale getirilmektedir. Bu sebeple erken müdahale çok önemli olup kendi başınıza yapacağınız onarımlar, sizi geri dönüşü olmayan yollara sokabilmektedir.

Sony Notebook Bakımı

Sony bilgisayar servisi dahilinde bakım hizmeti veren ekibimiz, cihazınızı çok adımlı denetlemelerden geçirmektedir. Bu sayede detaylı bir analiz gerçekleştirmekte ve gereken bakımı sağlamaktadır. Özellikle Notebook’lar için çok önemli olan periyodik bakımlar, bilgisayarınızın ömrünü uzatmaktadır.

Sony Pil ve Yedek Parça Tedariği

Sony modellerde uygulanan onarımlar her zaman çare olmamakta ve bazı dönemlerde parça değişimi yapılmaktadır. Yeni bir ürün almaktansa, kaliteli bir yedek parça tedariği ile bilgisayarınız eski performansına kavuşturulmaktadır. Bu anlamda pil ve parça değişimi yapan firmamız, mutlaka cihazınızın modeline uygun tercihlerde bulunmaktadır. Ayrıca tüm işlemler garanti kapsamı altındadır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka servis aracı

TKA Bilişim, bünyesindeki Sony bilgisayar servisi hizmeti ile müşterilerine efektif çözümler sağlamakta ve bunu uygun fiyata yapmaktadır. Günümüz teknolojisiyle uyumlu, en güncel ekipmanları kullanmaktan çekinmeyen firmamız için önemli olan müşteri memnuniyetidir. Bu anlamda dürüst bir hizmet sunmakta ve talebe göre hareket etmektedir. Bu sayede müşterilerimiz sürpriz fiyatlarla karşılaşmaz ve hizmetimizden memnun bir şekilde ayrılmaktadır.

Markalara özel olarak oluşturulan ekibimiz, Sony hakkında detaylı bilgiye ve engin tecrübelere sahiptir. Böylece en küçük arızalarda dahi uzman kişilerce müdahalede bulunulmakta ve çözüm süreci sağlama alınmaktadır. Tüm bunlarla beraber kendisine güveni tam olan uzman kadromuz, onarımını gerçekleştiremediği cihazlar için hiçbir ücret talep etmemektedir. Bu sayede müşterilerimizin gereksiz endişelere kapılmasını önlemekte ve güvence vermekteyiz.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka personel santral

TKA Bilişim olarak müşterilerimize pek çok garanti sunmaktayız. Özellikle resmi bir şekilde yürüttüğümüz çözüm sürecinde, mutlaka cihazın alımında form imzalanmakta ve bir adeti de müşteriye verilmektedir. Bu form sözleşme niteliğindedir. Onarım sonrası cihaz tesliminde ise form geri alınarak, çözüm sürecinin sona erdiği belgelendirilmiş olur. Diğer garanti kapsamındaki detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 • Servis işçiliklerinde uygulanan tüm teknik hizmetler için koşul aranmaksızın 3 ay garanti bulunmaktadır.
 • Yedek parça değişiminde 24 aya kadar uzanabilen bir garanti süresi söz konusudur.
 • Onarımı yapılan cihaz bandrollenmekte ve garanti belgesi verilmektedir.
 • Sony bilgisayar servisi dahilinde, İstanbul içi onarım süresi 1 iş günü olmaktadır. Kargoyla diğer bölgelerden gönderilen cihazlar için bu süre daha farklı olmaktadır. Tamiri yapılamayan cihazlardan ücret alınmamaktadır.
 • Cihaz üzerinde uygulanan işlemlere dair bir rapor oluşturulmakta ve teslim sırasında müşteriye verilmektedir. Ayrıca onarımın gerçekleştiğine dair müşteriden imza alınmaktadır.
 • Müşterinin ilettiği şikayet haricinde, başka bir arıza olma ihtimaline yönelik 12 adımlı bir kontrol gerçekleştirilmektedir. Yeni bir problem bulunması halinde müşteriye bildirilmektedir. Ancak arızaların onarımına dair alınacak karar, her zaman için müşteriye aittir.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön