COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Alienware Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM ALINWARE YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Alienware oyun bilgisayarları dünyaca ünlüdür. Önceden özenle oluşturulmuş ve kullanıma hazır bilgisayarlardır. İyi kurulmuş ve tanıdık görünümlü uzun bir model yelpazesiyle de oldukça göz alıcı bir tasarıma sahiptir. Piyasada mevcut olan bilgisayarlardan daha özgün tasarımı ve kullanım kolaylığı açısından da pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. En çok tercih edilen serisi olan Alienware Aurora hem yenilikçi tasarımı hem de yüksek performansı ile kullanıcılarından tam puan almaktadır.

Alienware Bilgisayar Özellikleri ve Modelleri

Diğer oyun bilgisayarlarına göre biraz daha pahalı kabul edilen Alienware bilgisayar modelleri; erişilebilirlik, kullanım kolaylığı ve diğer bilgisayarlardan farklı tasarımları ile fiyatını tam anlamıyla karşılamaktadır. Alienware oyun bilgisayarları, günümüz oyunlarını en iyi şekilde çalıştırmayı sağlayan zorlu teknik özelliklerinin yanı sıra hazır ve kullanıma hazır olarak getirilir. Bu, yeniden kurulum veya hata ayıklama ile uğraşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Aynı zamanda Alienware, bütçenize uygun yükseltmeler ve seçenekler sunup herkese hitap etmeyi de amaçlamaktadır. Daha fazla güç ya da yüksek donanım için kolayca yükseltme yapabilirsiniz. Markaya ait tüm bu bilgisayarlar belli kriterlere göre tasarlanıp üretilmiştir.

Yüksek performanslı bir oyun deneyimi için birçok profesyonel oyuncu Alienware bilgisayarları tercih etmektedir. Alienware hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayar modelleri ile her iki bilgisayar türünde de aynı performansı sağlamaktadır. Birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırsanız bile bilgisayar hızı ya da oyun oynama kaliteniz değişmemektedir.

Güçlü işlemciler ve donanımlarla tasarlanan bu bilgisayarlar; aynı zamanda çeşitli yapılandırmalar, son teknoloji sabit sürücüler, dört kanallı bellek ve gelişmiş grafik kartları içermektedir. Alienware; m15, x15, x17 Laptop serileri ile farklı kanallardaki pek çok kullanıcıya aynı anda hitap etmektedir. Masaüstü bilgisayarlarında da Aurora serisiyle ses getiren marka, oyun bilgisayarlarında gelişmiş donanımın ve akıllı tasarımın en büyük örneği olarak gösterilebilmektedir.

Alienware bilgisayarlar, sofistike ve eşsiz performansları ile maksimum performans için ısıyı verimli bir şekilde atmak adına benzeri görülmemiş termal yeniliklerle üretilmiştir. Gelişmiş Cryo-Tech teknolojisi ve Hiper Verimli Voltaj Düzenlemesi özellikleri ile de sektörde pek çok bilgisayardan farkını ortaya koymaktadır.

Yüksek çözünürlüklü en profesyonel oyunlarda bile sorunsuz bir şekilde çalışan Alienware oyun bilgisayarları sektördeki yerini ve farklılığını hala korumaktadır. Mekanik klavyelerden yeni termal kontrollere kadar en yeni Alienware dizüstü bilgisayarlar, markayı piyasadaki en iyi oyun dizüstü bilgisayarları sıralamasında daha da yukarılara taşımaktadır. X15 ve X17 modellerinin yeni ince tasarımı ve 2021 M15 R5 ve R6’nın fiyat-performans uyumlu fiyatı ise satın almak isteyen kullanıcılar için oldukça kolaylık sağlamaktadır.

tka lab

Neden Alienware Oyun Bilgisayarı Satın Almalısınız?

Çevrimiçi oyun oynamayı sevenler için donanım olarak Alienware’den daha iyi bir seçenek yoktur. Aynı zamanda tasarımları fütüristik ve göz alıcıdır. Bu da Alienware’i diğer tüm markalardan farklı olarak çevrimiçi oyun topluluğunda tanınabilir bir isim ve varlık haline getirmiştir. Markanın rakiplerine göre üstünlüğü, çevrimiçi oyunlarla ilgili en son ve en iyi teknolojiye sahip olması ve gelen tüm taleplere gerekli ilgili göstermesidir. Ayrıca Alienware, rakiplerinin önüne geçerek en son teknolojik gelişmelerin bazılarına özel erişim hakkına sahiptir.

Tüm avantajlarından en iyi bilineni, Alienware ürünlerinin sahip olduğu benzersiz ve göz alıcı tasarımlardır. Sadece kasa değil, aynı zamanda kablolama ve soğutma sistemlerine kolay erişim ve düzenli görünümü ile tüm ürünlerinde aynı hizmeti sunmaktadır. Bu serinin popülaritesi öyle yüksektir ki Alienware sisteminizle ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bilgi ve yardımın kolayca sağlanabileceği çevrimiçi topluluklar da oldukça yaygındır.

Alienware Bilgisayarlarda En Sık Görülen Problemler

Her bilgisayarda olduğu gibi Alienware oyun bilgisayarlarında da zamanlar birtakım arızalar ya da yazılım sorunları meydana gelebilmektedir. Kullanıcılardan toplanan verilere göre Alienware oyun bilgisayarlarında en sık yaşanan problemler şu şekildedir:

Aşırı Isınma Problemi

Alienware bir oyun bilgisayarı olduğu için güçlü sistem gereksinimleri nedeniyle ısınma problemleri yaşanabilmektedir. 17 R5 modelinde daha sık yaşanan bu problem, bilgisayarınızın dahili bileşenlerine zarar verebilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için cihazınızın bakımını düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Cihaz içinde biriken toz ve tüy, fanın daha fazla çalışmasını sağlayan fan kanatlarının hava akışını engelleyerek aşırı ısınmaya neden olabilmektedir. Diğer bir yöntem ise BIOS güncellemelerinin kontrol edilmesi ve düzeltilmesidir. Herhangi bir donanım arızasının olup olmadığını bir uzman yardımıyla tespit ederek bozuk bileşeni düzeltmek gerekmektedir.

TKA Bilişim olarak uzman teknik servis kadromuz ile tüm Alienware oyun bilgisayarı modellerinin arızalarını tespit edip tam teçhizatlı laboratuvarlarımızda cihazınızın bakımını ve onarımını özenle gerçekleştirmekteyiz.

Yavaş Sabit Disk

Alienware oyun bilgisayarlarınızda Windows 10'dan da kaynaklanabilecek yavaş bir sabit sürücü sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorun, yavaş dosya aktarımlarına ve bir programın yüklenmesi için daha fazla zaman harcamanıza neden olabilir. Bu problemin çözümü için ise sürücüleri birleştirme ve optimize etme işlemi yapılması gerekmektedir. Alanında uzman teknik servis ekibimizden destek alarak TKA Bilişim güvencesiyle bu problemin önüne kolayca geçebilirsiniz.

Şarjın Hızlı Tükenmesi

Eğer Alienware oyun bilgisayarınızın şarjı kısa bir süre içinde bitiyorsa cihazınızda batarya problemi mevcut olabilir. Bunun için ise bilgisayarınızın bataryasının değiştirilmesi gerekmektedir. Batarya değişim işlemini bir teknik servis ekibinden destek alarak gerçekleştirebilir ve cihazınıza uygun orijinal batarya siparişi verebilirsiniz.

Daha İyi Bir Alienware Oyun Bilgisayarı Performansı İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka termal macun

Sürücüleri Güncelleme

Grafik kartınız ve işlemciniz için sürücüleri her zaman güncel tutmak ya da zamanında güncellemek, cihazınızdan her zaman en iyi performansı almanızı sağlar. Sürücüleri ve yazılımları belli periyotlarda güncelleyerek Alienware oyun bilgisayarınızın performansını artırabilir ve daha iyi bir oyun oynama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bileşenlerinizi Yükseltme

Oyun bilgisayarınızın zamanla azalan oyun oynama performansından şikâyetçiyseniz cihazınızı daha yeni ve daha güçlü bileşenlerle yükseltmeniz gerekebilir. Yükseltme, performansta en büyük artışı sağlamaktadır ancak aynı zamanda da en pahalı seçeneklerden biri olarak bilinmektedir.

GPU Yükseltme

Modern oyunlar GPU'dan çok şey talep eder, GPU ne kadar gelişmiş ve kaliteli olursa oyun oynama deneyiminiz de o oranda yükselmektedir. Bu nedenle Alienware bilgisayarlarda GPU yükseltmek genellikle oyun performansında en büyük artışı sağlar.

Sabit Sürücü ve Bellek Yükseltme

Sabit sürücünüzü ve belleği yükseltmek bilgisayarın kullanım alanını genişleterek daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Bu işlemi hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlarınız için yapabilirsiniz. Oyun tarafından önerilen miktarda RAM'e sahip olmak ve yüksek SSD daha akıcı bir oyun deneyimi sunabilir.

Alienware Oyun Bilgisayarı Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka alienware sıvı teması

Uzman teknik servis ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlara sahip laboratuvarlarımız ile TKA Bilişim olarak Alienware oyun bilgisayarı tamiri kapsamında markaya ait tüm bilgisayar modellerini tamir etmekteyiz. Oldukça titiz ve özenli bir şekilde çalışan kadromuz müşteri memnuniyetini ve üst düzey hizmeti hedeflemektedir. Geniş hizmet yelpazemiz ile tüm Alienware oyun bilgisayarı arızalarınız için etkili çözümler üretmekteyiz.

Ekran kartı tamiri, anakart tamiri, batarya problemleri, ekran arızaları, klavye arızası, sıvı teması, genel bakım ve temizlik, yedek parça tedariki ve RAM/SSD kapasitesi yükseltme gibi birçok işlemi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Alienware marka cihazlarınızda meydana gelen arızalar için servis ekibimizden destek alabilir ve cihazınızı güvenle bizlere emanet edebilirsiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
En Başa Dön