COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Laptop Klavye Tamiri

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Laptop Klavyesi Neden Bozulur?

Laptoplarda en sık kullanılan donanım laptop klavyeleridir. Bundan dolayı da laptop klavyeleri sıklıkla arızalanmaya yatkınlardır. Bozulmaya yatkın oldukları için laptop klavye tamiri kullanıcılar tarafından araştırılan güncel bir konudur.

Kullandığınız laptop klavyesinin çalışmasında bir sıkıntı oluşması veya bozulmasının birçok nedeni vardır. Bunlar kısaca yazılımsal veya donanımsal arıza olabilir. Daha basit ifade ile bahsedilecek olursa; klavyenizin darbe alması, üzerine su dökülmesi, klavyenizin zaman içinde kirlenmesi ve klavyeye ait kablo sorunu gibi dışardan etkenlerle bozulabilir. Ayrıca klavyenin, laptopunuz ile uyumlu çalışmaması gibi yazılımsal problemler de mevcut. Bu tarz sorunların çözümü için bilgisayar üzerinde yüklü olan yazılımın güncel sürümünün güncellemesi veya Windows ve MacOS ayarlarının düzeltilmesi gerekir. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında laptop klavye tamiri gerekebilir.

Laptop Klavye Tamiri Nasıl Yapılır?

tka laptop klavye tamiri

Arızalı laptop klavye tamiri işinde uzman kişiler tarafından onarılması gereken durumdur. Aksi halde yapılacak en ufak bir hata geri dönülemez sonuçlar doğurabilir. Bu da sizi bir anda bilgisayarsız bırakabilir veya yüksek maliyetlerdeki laptop klavye tamiri ile karşı karşıya bırakır. Bu sorunla karşılaşmamak adına eğer laptop klavyesinde bir sorun olduğunu fark ettiyseniz, hiç vakit kaybetmeden işinde son derece uzman olan ekiplerimize notebook klavye tamiri için güven ile teslim edebilirsiniz.

Bilgisayar başına oturduğunuzda klavyeniz istediğiniz komutlara cevap vermiyorsa ciddi bir sıkıntı var demektir. İlk olarak bu sorunun temel nedeninin belirlenmesi gerekir. Eğer klavyenizdeki tuşlar zayıf çalışıyor, bazı tuşlar çalışmıyor ise bilgisayarınızın içine toz ve benzeri gibi partiküller kaçmış olabilir. Laptop klavye tamiri yapmak için de klavye üzerindeki tuşların yerlerinden çıkarılarak, klavyeye ait her bir parçanın tek tek temizlenmesi gerekir.

Laptop klavyesi kullanıcılarının karşılaştığı bir başka problem ise yazılımsal olabilmektedir. Laptop klavyeleri, işletim sistemi ile uyumlu çalışabilmesi için sistem içerisinde yüklü olan sürücü yazılımları mevcuttur. Eğer bu yazılımın güncel olmaması durumunda, laptop klavyeniz olması gerektiği gibi çalışamaz. Bu problem kapsamında laptop klavye tamiri gerçekleştirilmesi için sürücü yazılımının teknik ekiplerimiz vasıtasıyla güncelleştirilmesi gerekir. Öte yandan sistem içerisinde yüklü olan sürücü yazılımı güncel olup da klavyeniz düzgün çalışmayabilir. Bu durumda Windows ve MacOS ayarlarının gözden geçirilmesi gerekir. Bu sorunlarla ise laptop klavye tamiri işinde uzman kişilerin ilgilenmesi en doğrusudur.

Laptop klavye tamiri konuları içerisinde, klavye kablosu üzerinde hasarı da bulunmaktadır. Kablo hasarları genelde kullanıcının klavyeyi uygun olmayan pozisyonlarda kullanması veya muhafaza etmesinden ortaya çıkar. Bu hasarlarda kablo içeriden kırılarak temassızlığa neden olur. Laptop klavye tamiri gibi klavye kablo tamiri de özel bilgi ve teçhizat gerektirir. Bu durum ile karşı karşıya kalındığında klavye kablo tamiri için bir uzmana götürmek daha doğru olacaktır. Böylece yaşadığınız sorun uzman kişilerce kolaylıkla halledilir.

Su Dökülen Klavyenin Tamiri Mümkün Müdür?

tka klavyeye su döküldü

Laptop klavyesine su döken ve klavye arızası ile karşılaşan birçok kişi mevcuttur. Su dökülmesi ile oluşan klavye arızaları çok sık görülmektedir. Fakat bu durum ile karşılaşan kişilerin akıllarına takılan soru ‘klavyeme su döküldü laptop klavye tamiri mümkün müdür?’. Bu sorunu internette araştırıldığında birçok çözüm önerisiyle karşılaşırız. Bulunan bu çözümlerin evde laptop klavye tamiri için kullanılması durumunda laptop klavye tamiri mümkün olan bir klavyeyi tamamen bozabilir. Bu durumu önlemek için profesyonel yardım almak en doğrusu olacaktır. Yıllardır teknolojik ürünlerin bakım, onarımı ile uzman olan TKA bilişim ekibimiz sayesinde yaşadığınız bu olumsuzluktan kolaylıkla ve güvenle kurtulabilirsiniz.

Laptop Klavye Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

tka personel

Laptop klavye arızası ile karşı karşıya kalanların sık sık sorduğu soru; laptop klavye tamiri fiyatı ne kadar?

TKA bilişim olarak markaya ve modele bağlı olmaksızın karşılaşacağınız her türlü sorunu kolayca çözüme kavuşturmayı hedeflemektedir. Laptop klavye tamiri için gerekli tamir ve onarım işlerinde uygun ekipmanların tedariği ve cihazınıza kolaylıkla entegre edilmesi, yazılımsal hataların bulunarak giderilmesi gibi birçok sorununuzu çözebilmektedir. Tüm bu hizmetleri sağlarken de müşterilerimizin bütçesini zorlamayan fiyatlandırmalar yapılır. Kaliteli ve güvenli hizmet sunan profesyonel ekibimize sayfadaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Bu sayede aklınızdaki her türlü laptop klavye tamiri hakkındaki soruları giderebilirsiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
En Başa Dön