COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Bilgisayar Toplama

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Bilgisayar Toplama
Bilgisayar Toplama

Gelişen teknolojiler ile birlikte bilgisayarların yazılımları ve donanımları da gelişmektedir. Dolayısıyla mevcut bir bilgisayar, bir süre sonra her ihtiyacı karşılayamayacak duruma gelebilir.

Özellikle standart donanımlara ve özelliklere sahip sıfır bilgisayarlar, titizlikle seçilmedikleri takdirde temel işlemler dışındaki özel ihtiyaçlara uzun süreli çözüm üretemezler. Bu noktada özel ihtiyaçlar için özel bilgisayarlar gereklidir. Bilgisayar toplama hizmeti almak ise bu konu için en etkili çözümdür.

Toplama Bilgisayar Nedir?

Toplama bilgisayar, tüm parçaları sıfır olmasına rağmen bir fabrika ürünü olmayan bilgisayarlar için kullanılan bir tabirdir. Kişiye özel olan toplama PC için özel üretim de denebilir. Toplama bilgisayarların her bir parçası özel olarak alınır. Bu parçalar seçilirken ihtiyaçlar dikkate alınacağı için ortaya çıkacak olan cihaz, yüksek performanslı bir bilgisayar olur.

PC toplama işlemlerinde işlemciden sabit diske, ekran kartından ses kartına kadar tüm bileşenler tek tek seçilir. Seçim sırasında bu parçaların birbiri ile olan uyumuna da dikkat etmek gerekir. Masaüstü bilgisayar toplama işlemlerinde kasanın dış gövdesi bile kullanıcı tarafından seçilebilir. Toplanacak olan bilgisayarın hangi amaca hizmet edeceği de önceden belirlendiği takdirde, ortaya çıkan toplama bilgisayardan tam verim alınabilir.

Toplama bilgisayarlar, markasız bilgisayarlardır. PC toplama işlemlerinde pek çok farklı markanın ürünü kullanılabilir. Her marka farklı bir parçada yüksek kalite sunduğu için ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli markalardan bir kombinasyon yapmak mümkündür. Dolayısıyla bilgisayarın spesifik bir markası olmaz.

tka kasa tamiri

Neden Toplama Bilgisayar Tercih Etmelisiniz?

Bilgisayar toplama hizmeti alanların sayısının artması, toplama bilgisayarın daha avantajlı olduğunu gösteren bir detaydır. Pek çok avantajı beraberinde getiren masaüstü toplama bilgisayarların her yönü ile faydalı ve kullanışlı olması, tercih edilebilir bir yöntem olmasını sağlamaktadır.

Standart bilgisayarlarda belirli bir denge vardır ve bazı özellikler yüksekken bazıları düşük tutulabilir. Toplama PC’ler, standart üretim ile satışa sunulan bilgisayarlara göre daha uzun ömürlü olabilir. Bunun sebebi tüm parçaları yüksek kapasiteli seçebilme özgürlüğüdür. Dolayısıyla daha uzun ömürlü bir bilgisayar var etmek mümkündür.

Toplama bilgisayarın uzun ömürlü olması ise bilgisayar kasası toplama adımından itibaren her aşamada dikkatli seçim yapmaya bağlıdır. Donanım bilgisi yetersiz olan biri tarafından yapılan toplama işlemi etkili sonuç vermeyebilir. Bu noktada TKA Bilişim’i tercih edebilirsiniz.

PC toplama işlemi sonucu elde edilebilecek bilgisayarda ısınma problemi önlenebilir. Pek çok bilgisayarın en önemli sorunlarından biri budur. Özellik olarak toplanan bilgisayarlarda fan sistemi doğru seçildiği takdirde etkin bir soğutma sağlanır ve ısınma problemi ile karşılaşılmaz.

Bilgisayar toplamak, cihazın sahip olduğu nitelikleri de yükselten ve artırılabilir duruma getiren bir işlemdir. İşlemci, sabit disk, ekran kartı gibi pek çok işlemde başrol oynayan parçalar; ihtiyacı karşılayacak teknolojilere sahip olan parçalar arasından seçilebilir. Ayrıca zamanla daha gelişmiş bir parçaya ihtiyaç duyulması halinde söz konusu parçaların değiştirilmesi daha kolay ve ekonomik olur.

Toplama bilgisayarların sunduğu en önemli avantaj, işletim sistemi seçme özgürlüğüdür. Standart bilgisayarlarda genellikle Windows mevcuttur ve farklı işlemler için farklı işletim sistemlerine ihtiyaç duyulduğunda uygun bir bilgisayar bulmak zor olabilir. Sıfırdan bir kurulum yapılan bu tip bilgisayarlarda yazılımlar da haricen yüklenir. Dolayısıyla hangi işletim sistemi gerekiyorsa o yüklenebilir ve ortaya çıkan bilgisayar doğrudan ihtiyaca yönelik olur.

PC toplamak, fiziksel görüntü olarak da hayal edilen bilgisayara ulaşmaya olanak tanır. Örneğin toplama bilgisayar kasası seçiminde standartların dışında, özel tasarımlı bir kasa seçilebilir. Renkli ışıklarla donatılabilir. Bunun yanında monitör seçimi de serbesttir ve en uygun boyutlardaki monitör alınarak bilgisayarın toplam boyutu şekillendirilebilir. Böylece istenilen en iyi toplama bilgisayara ulaşılabilir.

tka kasa tamiri

Oyun Bilgisayarı Toplarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

PC toplamak, genellikle oyunseverlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Günlük işler için de bilgisayar toplanabilir, fakat oyunlar özel sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyduğu için standart bilgisayarlar bazı oyunları oynamaya imkân tanımaz. Dolayısıyla oyun bilgisayarı toplamak oldukça mantıklıdır.

Aynı zamanda birtakım riskleri de içinde barındırır. Bu nedenle oyun PC toplama işlemleri dikkat edilecek ilk unsur, bir uzmandan destek almaktır. Aksi halde ortaya çıkan bilgisayardan istenilen verim alınamaz ve hem zaman hem de para kaybı yaşanabilir.

İşlemci Seçimi

Her bilgisayar toplama işleminde olduğu gibi gaming PC toplama işlemine de işlemci ile başlanır. AMD ve Intel gibi başlıca iki işlemci modeli vardır. Bu modellerden ihtiyaca en uygun olanı seçilmeli ve seçim sırasında çekirdek hızı ile önbellek miktarına dikkat edilmelidir.

Anakart Seçimi

Bilgisayar içindeki donanımların birbiri ile uyumlu ve optimize bir şekilde çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biri anakarttır. Anakartın oynanacak oyunları çalıştırabilecek bir kapasiteye sahip olması ve işlemciyle uygun olması gerekir. Bu nedenle önce işlemci, sonra anakart seçilmelidir.

RAM Seçimi

RAM seçerken bellek kapasitesinin yüksek olması, oyun bilgisayarları için en önemli detaylardan biridir. Ayrıca RAM seçerken dikkat edilmesi gereken nokta ise anakart ile frekans uyumu olan bir parça seçmektir. Anakartın uyumlu olduğu frekansın üstündeki ve altındaki RAM bileşenleri verimli çalışmaz.

Sabit Disk Seçimi

Sabit disk, bilgisayarın depolama birimidir. Oyun bilgisayarları geniş bir depolama hafızasına ihtiyaç duyar. Bu nedenle mümkün olan en yüksek hafızalı depolama birimi seçilmelidir. Ayrıca daha yüksek performans için SSD formundaki depolama birimleri tercih edilebilir.

Ekran Kartı Seçimi

Oyun bilgisayarı toplarken dikkat edilmesi gereken ve titizlikle seçilmesi gereken parça ekran kartıdır. Çünkü ekran kartı, görüntü sağlayan bir grafik birimdir. Oyunlar da grafik temelli olduğu için bellek kapasitesi yüksek, hızlı çalışabilen ve ısınma problemi yaratmayan bir ekran kartı seçilmelidir.

Bilgisayar Parçalarının Temin Edilmesi TKA Bilişim’e mi Ait?

TKA Bilişim olarak sunduğumuz tüm hizmetlerde çözüm odaklı çalışmaktayız. Bu doğrultuda sizin ihtiyacınıza göre davranıp talebinizi tam olarak karşılarız. PC toplama ihtiyaçlarınızda da uluslararası kalite standartlarımızla hizmetinizdeyiz.

İhtiyacınız olan toplama bilgisayar için bize gelmeniz halinde tüm parçaları sizin adınıza tedarik edip bir araya getirir, size özel bir bilgisayar yaratırız. Böylece PC toplama işleminin hiçbir aşamasında yorulmak zorunda kalmazsınız.

Bilgisayar Montajı Ne Kadar Sürmektedir?

PC toplamak için TKA Bilişim’i tercih etmeniz halinde kısa süre içinde bilgisayarınıza kavuşabilirsiniz. Taleplerinizi iletmeniz durumunda size toplama bilgisayar önerileri sunulur, tercihleriniz kapsamında bilgisayarınızı aynı gün içinde hazır hale getirilir. Parça tedariki ile ilgili durumlara göre montaj süresi değişebilmekle birlikte bu süre maksimum 1 gündür.

Test Süresi Ne Kadar?

Topladığımız bilgisayarların verimli bir şekilde çalıştığından emin olmadan size teslim etmeyiz. Bilgisayarın tüm bileşenlerini bir araya getirdikten sonra çalışma durumunu test ederiz. Toplama bilgisayarın istenilen performansta çalışabildiğinden ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinden, yaptığımız testler sonucunda emin olduktan sonra cihazı size o şekilde ulaştırırız. Testlerin tamamlanması en fazla 1 gün sürmektedir.

TKA Bilişim Toplama Bilgisayarlar İçin Garanti Sunuyor mu?

TKA Bilişim olarak kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmakta ve bu doğrultuda üstün kaliteli hizmetler sunmaktayız. Verdiğimiz hizmetlerin kalitesine güvendiğimiz için tüm hizmetlerimiz garanti altındadır. Toplama bilgisayarlar da sunduğumuz garanti kapsamına dahildir.

tka laboratuvar

Teslim ettiğimiz bilgisayarların arkasında bir bandrol bulunur ve size de bir garanti belgesi teslim ederiz. Bu sayede telsim aldığınız toplama bilgisayarı gönül rahatlığıyla kullanabilir, olası problemlerde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bir sorunla karşılaşmanız halinde, 12 adımlı bir kontrol gerçekleştirerek sorunu çözdükten sonra cihazı size en kısa sürede teslim etmekteyiz.

Toplama Bilgisayar Fiyatları Ne Kadar?

Toplama bilgisayar fiyatları, standart bilgisayar fiyatları gibi geniş bir aralıktadır. Tüm parçaların ve performansın en üst düzeyde olması hedeflendiği için standart bilgisayarlara göre daha yüksek olabilir ama ucuz bilgisayar toplamak da mümkündür. Sonuç olarak PC toplama işlemiyle alınan bilgisayarlar, ödenen ücretin karşılığını verebilmektedir.

Her bir parçaya bağlı olarak değişen toplama PC fiyatları, önceden bütçe ayırmayı gerektirir. Öyle ki toplama bilgisayar kasası fiyatları hakkında dahi araştırma yapmanız gerekir. Parçalar bütçeye göre de seçilebileceği için mevcut bütçe doğrultusunda da ideal bir bilgisayar toplanabilir. Fiyat araştırması bilgisayar toplama sitelerinden yapılabilir.

Fakat en ucuz PC toplama sitesinden bile daha avantajlı olan yöntem, TKA Bilişim gibi uzman ekibe sahip bir servis tercih etmektir. En ucuz bilgisayar toplama hizmetlerinden faydalanabilmek için TKA Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.

Kendi Satın Aldığınız Parçaların Montajını Yaptırabilir misiniz?

Toplama bilgisayar hizmeti alabilmek için tüm parçaları TKA Bilişim’den tedarik etmenize gerek yoktur. Bilgisayar parçaları toplamak ya da başka bir firmadan tedarik etmek suretiyle bize getirdiğiniz parçaların montajını uzman ekibimiz ile birlikte sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Bu hizmetten faydalanmanız halinde bize sadece montaj hizmetinin bedelini ödersiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön