COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Dell Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM DELL YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Dell Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

Ev ve iş için modellere ayrılan Dell bilgisayar modellerinin Inspiron dizüstü bilgisayarları 7. Nesil Intel Core işlemci tarafından desteklenmektedir. Ev ve ev ofis ortamında kullanılmak üzere sınıflandırılan Dell bilgisayar modelleri Inspiron, XPS, Vostro ve Alienware serilerinden oluşmaktadır.
Günlük işler için genellikle tercih edilen Inspiron modeller 13 inç, 14 inç ve 15 inç ekran seçenekleriyle beraber 3000, 5000, 7000, Ubuntu 3000 ve 7000 Gaming serilerinden oluşmaktadır. Grafik kartları ve Intel işlemciler ile gün içerisindeki tüm ihtiyaçlarınızı Dell Inspiron modelleri ile karşılayabilirsiniz.
XPS ise daha çok ekran performansı sunan, güçlü grafiklerle harika kullanıcı deneyimleri yaşatan hem fiziksel hem de donanımsal olarak modern sistemlere sahip modellerden oluşmaktadır. XPS 13, XPS 15 ve XPS 17 modellerinin 13, 15 ve 17 inç ekran seçenekleri ile önemli projeleriniz için kaliteli bir ekran deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.

tka lab

Alienware ve G serisi dizüstü Dell marka bilgisayarlar daha çok iyi bir oyun deneyimi isteyen kullanıcılara yönelik tasarlanmıştır. Hafif ve ince tasarımlarıyla 15 ve 17 inçlik ekran seçenekleri ile bulunan Alienware serisi, oyuncular için yüksek performanslı bir oyun deneyimini garantileyen dizüstü bilgisayarlardan oluşmaktadır.

G3, G5 ve G7 modellerinden oluşan G serisi dizüstü Dell bilgisayarlar da yine Alienware serisi gibi iyi bir oyun deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Güçlü grafik kartı ve 8. Nesil Intel işlemciler ile üretilip 15 ve 17 inç ekran seçenekleri bulunmaktadır.

Yalnızca dizüstü bilgisayarlar değil, masaüstü bilgisayarlarda da ev ve ev-ofis kullanımları için Inspiron, oyun deneyimleri için XPS ve Alienware, güçlü ekran performansı almak için ise XPS serileri bulunmaktadır.

Temel iş gereksinimleri, ofis çalışmaları ve gündelik projeler için özenle tasarlanmış olan Dell bilgisayar modellerinden Vostro masaüstü bilgisayar serisi, küçük işletmeler için sıkça tercih edilen bir seridir. Gündelik işler için performans zorluğu yaşatmayan bütçe dostu Vostro masaüstü bilgisayar modelleri de Dell bilgisayar modelleri arasında bulunmaktadır. Teknolojiyle beraber hala gelişmeye devam eden Dell, kurumsal ve bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilen en popüler markalar arasında bulunmaktadır.

Dell bilgisayar modellerinde zamanla model ve seriye bağlı olarak birtakım sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle bilgisayarınız için en yakın teknik servis bölgesinden Dell bilgisayar servisi hizmeti almanız gerekmektedir.

Dell Inspiron Serisi Görüntü Gelmeme Sorunu

Dell bilgisayarlarda sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri görüntü gelmeme sorunudur. Özellikle Inspiron seri modellerde en sık şikayet olan bilgisayarın açılmaması ya da görüntü gelmemesi sorunu teknik servis hizmetleri yardımını gerektiren sorunlardandır.

Dell bilgisayarınız açılmıyorsa ya da ekrana herhangi bir görüntü gelmiyorsa, ışıklar yandığı halde ekranda görüntü yoksa, işletim sisteminde önyükleme gerçekleşemiyorsa ya da donanımların hiçbiri algılanmıyorsa mutlaka Dell bilgisayar servisi hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.

Dell XPS 13 Batarya Arızası

Dell XPS modellerdeki bilgisayarınız şarj adaptörünü tanımıyorsa, şarj tutmuyorsa ya da herhangi bir yüzde artışı gerçekleşmiyorsa Dell XPS Model bilgisayarınızda batarya arızası sorunu bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayarlarda her model için özel olarak tasarlanan piller kimi zaman çeşitli arızalarla kullanıcıları teknik servis arayışına yönlendirmektedir.

Eğer yukarıda saydığımız herhangi bir belirti kullandığınız Dell XPS model bilgisayarınızda da bulunuyorsa en kısa zamanda Dell bilgisayar servisi hizmeti almalısınız. TKA Bilişim donanımlı laboratuvarlarında pil durumunu denetleyerek çeşitli testler ve gerekli durumlarda BIOS üzerindeki yazılım güncelleştirmeleri ile en etkili çözümü bulmak için özenle çalışacaktır.

Dell Inspiron Serisi Ölü Piksel Sorunu

Ölü pikseller beyaz arka planda siyah noktalara ya da koyu renkteki noktalara neden olabilen piksel kusurlarındandır. Siyah arka plan haricinde tüm arka plan renklerinde kolayca fark edilebilen ölü piksel sorunu birçok bilgisayarda olduğu gibi Dell Inspiron model bilgisayarlarda da meydana gelebilmektedir.

Genellikle oyun oynarken arka plan renklerinin sıklıkla değişmesi sonucu kullanıcılar tarafından fark edilen bu sorun, markaların çeşitli garanti kapsamları ile çözülebilmektedir. Ancak bilgisayarınız garanti kapsamı dışında ise bir Dell bilgisayar servisi hizmetinden destek almanız gerekmektedir. Dell bilgisayarlardaki görüntü sorunlarının giderilebilmesi için TKA Bilişim’in donanımlı ekibinden destek alabilirsiniz.

Dell Sıvı Dökülmesi Sonucu Oluşan Arızalar

Bilgisayarınızda vakit geçirirken yanınızda bulundurduğunuz sıvılar çeşitli kazalar sonucu bilgisayarlar üzerine dökülebilmektedir. Su, çay, kahve ya da herhangi bir sıvı teması oluştuysa Dell marka tüm model bilgisayarlarınızın gücünü anında kesmeniz gerekmektedir. Cihazı ters bir şekilde tutarak en yakın ve güvenilir bir teknik servis noktasına vakit kaybetmeden cihazınızı ulaştırmalısınız.

Bilgisayarda meydana gelen sıvı teması genellikle anakartta kısa devrelere neden olabilmektedir. Bu nedenle Dell bilgisayar servisi hizmeti kapsamında anakart tamiri hizmeti veren TKA Bilişim’in tüm servis noktalarına ulaşabilirsiniz.

Dell Neden Yavaşlar?

tka termal macun

Dell marka seri ve modellerdeki bilgisayarların yavaşlaması zamanla birçok kullanıcının en çok şikayet ettiği durumlar arasında görülmektedir. Bilgisayarın kullanım süresinin dışına çıkması, yanlış pil kullanımları ya da bilgisayar içerisinde gereksiz dosyalar ve parçaların birikmesi zamanla Dell bilgisayarların yavaşlamasına neden olmaktadır.

Ayrıca bazı faktörler de bu nedenler haricinde bilgisayarınızın eskisinden daha yavaş çalışmasına sebebiyet verebilir. Bilgisayara bulaşan ve henüz tespit edemediğiniz virüsler Dell bilgisayarların olduğundan daha yavaş çalışmasını sağlar. Eğer kaliteli bir antivirüs programınız yoksa hemen bir tane edinmeli ya da bir Dell bilgisayar servisi bölgesinden destek almalısınız.

Bilgisayarınızda bulunan güncellemeleri de düzenli olarak yapıyor olmanız bilgisayarın hızını etkileyen faktörlerdendir. Düzenli güncellemeler ile Dell bilgisayarlarınızın yavaşlamasını engelleyip ilk günkü hızlarında kalmasını sağlayabilirsiniz.

Dell Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka laptop ekran kartı tamiri

Dell marka bilgisayarların performansını arttırmak ve bilgisayarınızı hızlandırmak için yapabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bunlar ekran kartı tamiri ya da değişimi, Harddisk değişimi, RAM kapasitesi artırma, yüksek işlemci kullanımı ve düzenli güncellemeler olarak belirtilebilir. Performans arttırmak için yapılacak birçok şey olsa da en temel olarak bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Ekran Kartı Tamiri ve Değişimi

Ekran kartında bulunan bileşenler doğrudan monitöre yansıyan görüntüyü etkilediği gibi performans üzerinde de bazı etkilere sahiptir. Eğer kullandığınız programlar için yeterli ekran kartı kapasitesine sahip değilseniz görüntülerde gidip gelme, aksaklık ve düşüklük problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle performans artırmak için TKA Bilişim’in Dell bilgisayar servisi hizmetlerinden ekran kartı tamiri ve değişimi hizmeti alabilirsiniz.

Harddisk Değişimi

Harddisk kullanımı zamanla daha da önemli bir hale gelip tüm bilgisayarlarda en önemli bileşenlerden biri haline gelmiştir. Son teknoloji, kaliteli Harddisk kullanımı bilgisayarınızda gözle görülür bir artışa neden olacaktır. TKA Bilişim’in Notebook ve Laptop tamir hizmetlerinde sunmuş olduğu Harddisk tamiri ve değişimi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

RAM Kapasitesi Arttırma

RAM yani bellek kapasitesini arttırma işlemi, bilgisayar hızı için en önemli faktörlerden birisidir. Eğer yüksek kapasiteli bir RAM kullanıyorsanız bilgisayarınız birden fazla işlemi yaparken donma, yavaşlama ve ısınma sorunları yaşamadan performans sağlayacaktır. Bu nedenle sahip olduğunuz bellekten daha yüksek kapasiteye arttırma işlemiyle bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz.

Yüksek İşlemci Kullanımı

Son çıkan yazılımların desteklenmesi ve işlemciyle koordineli bir şekilde çalışabilmesi için yeni işlemcilerin kullanılması büyük önem taşımaktadır. İşlemci yükseltmesi için anakart üzerinde BIOS programlama ve bazı işlemler yapılması gerektiği için Dell bilgisayarlarınızı TKA Bilişim’in Dell bilgisayar servisi noktasına ulaştırmanız gerekmektedir.

Ortalama Dell Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka araç

Dell tamir hizmetleri, TKA Bilişim’in şubelerinde tüm markalar için sağlamış olduğu bilgisayar hizmetleri kapsamında gerçekleşmektedir. Dell bilgisayar servisi hizmetleri cihazınızda bulunan hasara göre İstanbul içinde ortalama 1 iş gününde gerçekleştirilmektedir. Bulunduğunuz konum ve yapılan işleme göre bu sürede bazı değişiklikler olabilmektedir.

Dell Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka dell sıvı teması

Çözemediği hiçbir sorun için müşterilerinden ücret talep etmeyen TKA Bilişim ekibi olarak son teknoloji ekipmanlarımız ve donanımlı laboratuvarlarımızda tüm tamir işlemlerinizi gerçekleştirmek için yeterli bilgi birikimine sahip ekip arkadaşlarıyla çalışmaktayız. Tüm markalara özenle sunduğumuz hizmeti Dell marka masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da gerçekleştirmekteyiz.

Dell Tamir Fiyatları Ne Kadar?

tka santral

Ücretsiz arıza tespit işlemimiz ardından Dell bilgisayarınızdaki arızaya göre tamir için sizlere en uygun fiyatları sunmaktayız. Rakiplerimize göre yüksek performans ve kaliteyle en uygun fiyatlarla tamir işlemlerinizi yapmaktayız.

Dell Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka personel

Dell bilgisayar servisi hizmetleri kapsamında, tüm bilgisayarlarda meydana gelebilecek hasarlar göz önünde bulundurularak sıkça rastlanılan arızalar ve cihazınız için bildirdiğiniz tüm şikayetler için tamir hizmeti sunmaktayız. Ekran değişimi, güç sorunları, performans hızlandırma, Harddisk, RAM kapasitesi artırma, sıvı teması sonucu anakart arızaları, bakım hizmetleri ve yedek parça tedariği hizmetleri ve çözümleri sağlamaktayız.

Dell Ekran Değişimi

Ekranınızda oluşan kalıcı hasarlar sonucunda TKA Bilişim’in parça tedariği hizmetiyle Dell marka bilgisayarınız için ekran değişimi işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Dell Güç Sorunları

Batarya ve pil kaynaklı şarj etmeme, şarj tutmama, çabuk şarj bitmesi gibi durumlarda Dell bilgisayar tamiri hizmetleri kapsamında size etkili çözümler sunmaktayız. Dell güç sorunlarıyla ilgili her konuda TKA Bilişim’den destek alabilirsiniz.

Dell Yavaş Çalışma Problemleri

Performans hızlandırma ve bilgisayar bakım hizmetleri kategorisinde sağladığımız işlemlerle Dell bilgisayarınızda meydana gelen tüm yavaşlama sorunlarına çözüm üretip performans hızlandırma üzerine çeşitli çalışmalar yapmaktayız.

Dell Harddisk Problemleri

Verilerinizin kaybolması ya da Harddisk üzerinde görünmemesi gibi durumlarda veri kurtarma işlemleriyle tüm Harddisk problemlerinizi çözmeyi garantiliyoruz.

Dell Ram ve SSD Upgrade

Bilgisayarınızda zamanla meydana gelen yavaşlama, donma ya da takılma gibi sorunların nedeni RAM ve SSD bileşenlerinin yetersiz kalması olabilir. RAM ve SSD kapasitenizi yükselterek daha hızlı ve yüksek performanslı bir bilgisayar kullanım deneyimi yaşamanız için her zaman size destek oluyoruz.

Dell Sıvı Teması

Dell bilgisayar servisi hizmetleri kapsamında bulunan anakart tamiri, genellikle sıvı teması sonucunda yapılmaktadır. Bilgisayarınıza su, çay, kahve ya da meyve suyu gibi sıvıların temas etmesi sonucu anakartınızda ciddi hasarlar meydana gelebilir. Sıvı temasına uğramış Dell marka bilgisayarlarınız için TKA Bilişim olarak hassas ve titiz bir şekilde çalışmaktayız.

Dell Notebook Bakımı

Dell dizüstü bilgisayarlarının her türlü bakımı ve performans hızlandırma hizmetleri TKA Bilişim’in servis noktalarında özenle gerçekleştirilmektedir. Dell Notebook bakımı için en yakın TKA Bilişim servis noktasından destek alabilirsiniz.

Dell Pil ve Yedek Parça Tedariği

Tamir haricinde yedek parça tedariği hizmeti de sağlayan TKA Bilişim, her türlü pil ve yedek parça hizmetini sağlamaktadır. Eğer sahip olduğunuz modelin ihtiyacınız olan parçasını bulmakta zorlanıyorsanız TKA Bilişim’in tedarik hizmetiyle ihtiyacınız olan parçayı en kısa sürede bulabilirsiniz.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka lab

Tüm markalara aynı kalitede hizmet sağlayan TKA Bilişim, kalitesini Dell bilgisayar servisi hizmetleriyle de müşterilerine yansıtmaktadır. Uzun yıllarca sektöründe adını kalıcı hale getirmiş TKA Bilişim, sahip olduğu kalite ve deneyimi zamanla artırıp daha iyi işlere imza atmaktadır. Çeşitli servis bölgelerine ulaştırmış olduğu hizmetler için tecrübeli kadro, son teknoloji ekipmanlar ve Türkiye’nin en iyi laboratuvarları ile özenle çalışılmaktadır.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka personeller

 • Teknik servis işçilikleri için 3 ay garanti sunuyoruz.
 • Değiştirilen parçalar için 24 aya kadar varan garanti koşullarına sahibiz.
 • Servis bölgelerimizde verilen garanti belgesi ve cihaz bandrolleriyle haklarınızı güvence altına almaktayız.
 • Müşterilerimize imzalattığımız form, sözleşme niteliği taşımaktadır. Tamir işlemleri bitiminde işin bittiğine dair bir belge olarak bulundurulmaktadır.
 • Servis sırasında yapılan işlemler için detaylı olarak tutulan rapor müşteriye verilmektedir. Eğer cihaz sağlam alındıysa bu rapor “Cihazı sağlam aldım.” şeklinde imzalanmalıdır.
 • 12 adımlı kontrol testi ile cihazda bildirilen hasar haricinde arızalar tespit edilmektedir. Eğer farklı bir arıza varsa kayıt altına alınıp ekiplerimiz tarafından müşterilerimize bilgi verilmektedir.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön