COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Razer Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM RAZER YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Razer Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka lab

Razer markasına ait model serileri aşağıdaki gibi olmaktadır.

Razer Blade Stealth 13

Görsel olarak OLED 4K ekranına sahip olan bu seride, yaratıcılık ön planda olmaktadır. Tüm bu performans; 0,7 inç kalınlığa kadar ulaşan, her zamanki kadar kompakt kalan dayanıklı, hassas üretim alüminyum kasada deneyimlenmektedir.

The Razer Blade 15

Yüksek kalite görseller için 13,3 ”120Hz Full HD ekranına veya 4K çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahiptir. Taşınabilirlik ve stili, oyun ve üretkenlik için iyi bir performansla birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Razer Blade Pro 17

Razer Blade Pro 17, performans gerektiren AAA oyunları hareket halindeyken çalıştırmak için güçlü bir işlemciyle üretilmiştir.

Razer Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka nükleon

TKA Bilişim bünyesindeki Razer bilgisayar servisi dahilinde cihazlarınıza garanti kapsamında onarım sunmaktadır. Ayrıca ileride ortaya çıkabilecek arızaları karşı önlem almanızı da sağlayarak ekonomik anlamda kar sağlamanıza destek olur.

Razer Blade Stealth 13 pil ömrü kaybı

Modelin özellikle bilgisayar oyunu tutkunları için kısa bir pil ömrüne sahip olması sık sık problemlere yol açmaktadır. Bu sebeple müşteriler tarafından pil onarımı istenmekte ve gerektiği durumlarda pil değişimi yapılmaktadır.

The Razer Blade 15 dokunmatik ekran problemi

Cihazın sahip olduğu dokunmatik ekran özelliği, yoğun kullanım sonucu hata verebilmektedir. Bu durum, oyuncu için performans düşüklüğüne sebep olmakta ve profesyonel müdahale gerektirmektedir.

Razer Blade Pro 17 performans sorunu

Son model üretim olan bu seri için müşterilerimiz tarafından en çok karşılaştığımız problem, Ram’in istenilen performansı sağlamaması olmaktadır. Bu anlamda Razer bilgisayar servisi olarak ram ve depolama alanını sizin için sağlıklı bir şekilde yükseltmekteyiz.

Razer Neden Yavaşlar?

Bilgisayarda meydana gelebilecek küçük bir arıza bile genel anlamda performansı etkileyebilmekte ve sizi zor duruma sokabilmektedir. Yaşanan bu problemler, ekranda veya oyunda donmalara sebep olmaktadır. Erken müdahalenin çok önemli olduğu Razer bilgisayarların yavaşlamasına neden olabilecek birkaç nokta bulunmaktadır.

 • En önemli noktalardan olan Razer bios için güncellemelerinizin sorunsuz olması gerekmektedir.
 • Razer bilgisayar serilerinde yüksek Ram, önemli bir tercih olacaktır. Çünkü düşük ve yükseltilmeyen Ram, cihazı yavaşlatacaktır.
 • Cihazın kullanıldığı ortamın tozlu olması, bilgisayarı ağırlaştıracak ve işlem hızını düşürecektir.

Razer Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Razer, oyun performansı odaklı bir bilgisayar markası olmaktadır. Bu anlamda belli noktalara dikkat edilmelidir. Cihazınız için aşağıdaki adımları izlemek yüksek performans getirecektir

Gerekli güncellemeleri yapın

Razer bilgisayarınız için gerekli güncellemelerin yapılması sizin için en iyi oyun deneyimini sağlayacaktır. Bir oyun bilgisayarı olan bu cihazlarda, oyun sırasında güncellemeler tarafından sabote edilmek istemiyorsanız belli bir saat seçmeniz en doğrusudur. Bunun için Windows Update menüsünden yardım alabilirsiniz.

Markaya özel oyun hızlandırıcı yazılımları kullanın

Razer bilgisayarınızın arka planında çalışan ve enerji harcayan programları temizlemek performans açısından önemlidir. Bu açıdan markaya özel Razer Cortex yazılımını kullanabilir ve cihazın daha akıcı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Donanımları gereksiz yere meşgul eden işlemleri devre dışı bırakan bu yazılım ile oyunlarda FPS artışı yakalayabilirsiniz.

Cihazını temiz tutun

Cihazınızda farkında olmadan pek çok kir ve toz birikebilmektedir. Bu da Razer bilgisayarlarda performans düşürücü bir etki yaratmakla beraber oyunlarda keyfinizi kaçırabilmektedir. Periyodik bakım ve temizlik için Razer bilgisayar servisi hizmetimizle, ekibimiz size yardımcı olmaya hazırdır.

Ortalama Razer Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka personel santral

Razer bilgisayarlarınız için markaya ait servisler yüksek maliyetli olabilmektedir. TKA Bilişim olarak verdiğimiz Razer bilgisayar servisi hizmetimizle, çok daha uygun fiyata arızalarınızın onarımı yapılmaktadır. Ayrıca teknik ekibimiz hızlı bir tamir süreci sunmaktadır.

Sahip olduğu yüksek standartlar sayesinde firmamız tarafından teslim alınan bilgisayarınız, İstanbul için ortalama 1 iş günü içerisinde onarılmaktadır. Eğer cihaz, kargo yoluyla kabul edildiyse bu süre elbette değişkenlik gösterecektir.

Razer Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka personel santral

Her marka için özel olarak oluşturulmuş ekibimiz, özel eğitimden geçmiş uzman kişilerden oluşmaktadır. Bu anlamda bize emanet ettiniz bilgisayarlarınız için yetkili bir kadro tarafından Razer bilgisayar servisi hizmeti verilmektedir. Onarım ve bakım alanında gereken tüm sertifikalara sahip olan TKA Bilişim, daima Avrupa standartlarına sahip bir çözüm süreci sunmaktadır. Buna ek olarak onarımını sağlayamadığımız herhangi bir arıza durumunda, kesinlikle bir ücret alınmadığını da bilmenizi isteriz.

Razer Tamir Fiyatları Ne Kadar?

Markaya ait sunduğumuz Razer bilgisyar servisi hizmetimizde, yapılan onarım veya parça değişimine göre fiyat skalası farklılık gösterebilmektedir. Bu anlamda sunduğumuz tamir fiyatları, markanın kendi servisinden daha makul olmakla beraber teknik servisimiz aynı kalite standartlarına sahiptir. Bizim için önemli olan, mevcut arızalar için detaylı bir analizde bulunmak ve kalıcı çözümler sunmaktır. Detaylı fiyat bilgisi için teknik servisimizle irtibat kurarak size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Razer Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

Razer bilgisayarlar karşılaşılan arızalar, her kullanıcının başına gelebilmekte ve ekibimiz tarafından kolaylıkla çözülebilen problemlerdir. Cihazlarda pek çok talihsizlik yaşanabileceği gibi uzman kadromuz, arızaya anında müdahale ederek İstanbul’daki müşterilerine 1 iş gün içinde bilgisayarını teslim etmektedir. İstanbul dışından kargo yoluyla kabul edilen cihazlardaki onarım süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Razer bilgisayar servisi alanında verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibi olmaktadır.

Razer Ekran Değişimi

Bilgisayarların ekran kısmında meydana gelen arızalarda gereken onarım yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde ekran değiştirilmektedir. Bunun için öncelikle, cihazının model bilgisi eksiksiz olarak analiz edilerek sağlıklı bir çözüm süreci başlatılmaktadır. Çünkü her Razer bilgisayarın inç veya ekran çözünürlüğü özelliği farklı olacaktır. Alanında deneyimli kadromuz Razer bilgisayar servisi hizmetinde profesyonel destek sağlamaktadır.

Razer Güç Sorunları

Razer bilgisayarlarda yaşanan güç sorunları, kullanılan bataryanın dikkatsiz kullanımı veya kırılma gibi hasarlardan dolayı yaşanmaktadır. Zarar gören kablolar temassızlık yapabilmekte ve bu durumda da cihazın çalışmasına engel olmaktadır. Voltaj değişikliği gibi durumların yaşanması halinde de güç kaynakları zarar görebilmektedir. Eğer cihazınızda LED ışıklar yanmıyor veya fanlarınız çalışmıyorsa, güç kaynağı değişimi yapmanız gerekmektedir.

Razer Yavaş Çalışma Problemleri

Markaya ait cihazlarda Ram ya da işlemci kaynaklı yavaşlama sorunları görülebilmektedir. Bunlara sebep olarak gerekli temizlik ve bakımının yapılmaması gibi noktalar gösterilse de donanımsal bir sebebi de olabilir. Bir gamer için en önemli özellik olan hız, düşmeye başladığı anda performans açısından büyük problemler yaratmaktadır. En doğru müdahale için Razer bilgisayar servisi hizmetinden yararlanabilir ve cihazınızı çok adımlı analizlerden geçirebilirsiniz.

Asus Ram ve SSD Upgrade

Bilgisayarlarınızdaki RAM ve SSD’ler artık yeterli gelmiyorsa yükseltme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem yapılırken hangi RAM ve SSD’nin bilgisayarınıza uygun olduğundan emin olmalısınız. Asus bilgisayar servisi hizmetinden yararlanarak yükselttiğiniz RAM ve SSD sayesinde bilgisayarlarınızda daha hızlı işlem yapabilirsiniz.

Razer Harddisk Problemleri

Bilgisayarların pek çoğunda çıkabilen harddisk arızaları, oldukça ciddi bir problemdir. Mutlaka uzman kişilerce ele alınması gerekir. Razer cihazlarda en sık görülen harddisk problemi, kafa vurma denilen arızadır. Bu tür durumlarda yazılımsal müdahaleler, bilgisayarınızı kurtaramayacağı gibi çeşitli bozukluklara sebep olacaktır.

Bilgisayar mühendislerinden oluşan Razer bilgisayar servisi hizmetimizle gereken onarım ve değişimleri sizin için yapmaktayız. Profesyonel bir dokunuşla cihazınızın ilk günkü performansına dönmesini sağlayacak olan ekibimize güvenebilirsiniz.

Razer Ram ve SSD Upgrade

Oyuncular için biçilmiş kaftan olan Razer bilgisayarlarda her zaman için yüksek Ram aranılan bir özelliktir. Bu anlamda cihazlarda ram yükseltmesi ve ssd upgrade işlemleri oldukça önemli bir uygulamadır. TKA Bilişim olarak firma laboratuvarımızda tüm bu işlemler profesyonel ekibimizle gerçekleştirilmektedir. Razer bilgisayar servisi hizmetimizle ihtiyacınıza yönelik performans artışı sağlanmaktadır

Razer Sıvı Teması

Bilgisayarınız için en dikkat edilmesi gereken noktalardan olan sıvılar, Razer cihazlarda çeşitli problemlere sebep olabilmektedir. Yaşanan sıvı dökülmesi gibi kazalar, oksitlenmeye neden olmakta ve klavye değişimi gerektirmektedir. Bu anlamda sadece klavye sistemini bozmayarak diğer dahili donanımlarda da arıza çıkarmaktadır. Sıvı teması durumunda ilk müdahaleler önemli olup, cihazı elektrikten çıkarak Razer bilgisayar servisi için ekibimizle iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.

Razer Notebook Bakımı

Razer marka notebooklar için rutin bakımlar oldukça önem arz etmektedir. Gerekli bakımların ihmal edilmesi halinde cihazınızın içi en büyük düşmanı olan tozla dolacak ve ömrünü kısaltacaktır. TKA Bilişim olarak teknik servisimize emanet edeceğiniz Razer bilgisayarınız için marka uzmanlarımız çok adımlı analizlerde bulunmaktadır. Genel bakım ve temizlik için tecrübeli kadromuza güvenebilirsiniz.

Razer Pil ve Yedek Parça Tedariği

Razer marka bilgisayarlardaki bazı arızalarda, sadece onarım veya bakım yapmak yeterli gelmemektedir. Yaşanan arızanın derinliğine bakarak karar verilen bu durumda, yedek parça değişimi yapılmaktadır. Razer bilgisayar servisi ekibmiz, gereken noktada pil ve parça tedariği sağlayarak sizi yeni bir cihaz almanın maliyetinden kurtarmaktadır. Ekibimiz bu parçaların, Razer bilgisayarınızla uyumlu olmasına özellikle dikkat etmekte ve garantili bir hizmet sunmaktadır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka lab

Büyük markaların kendi yerinde yapılan tamirler yüksek fiyatlı olmasına karşılık, TKA Bilişim bünyesinde müşterilerimiz için oldukça uygun bütçeler oluşturulmaktadır. Razer bilgisayar servisi alanında 10 yılı aşkındır hizmet veren firmamız, gerek onarım gerek değişim işlemlerinde en güncel ekipmanlara başvurmaktadır.

Yaşanan arızalara derin bir hassasiyet göstererek yaklaşan uzman kadromuz, yedek parça değişimi yapılacağı durumlarda müşteriyi bilgilendirmektedir. Bu sayede izniniz dışında bir işlem gerçekleşmemekte ve size sürpriz fiyatlar sunulmamaktadır. Bununla beraber, tamirat için teslim alınan Razer cihazlarınızdaki problemlerin çözülmemesi durumunda, sizden hiçbir ücret alınmadığını da belirtmek isteriz.

Cihazlardaki tamir süresi ise İstanbul dahilinde ortalama 1 gün sürmekte ve sizin için zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Kalifiyeli eleman alanında büyük bir hassasiyet gösteren TKA Bilişim’de, marka uzmanları yer almakta ve teknik ekibimiz bilgisayar mühendislerinden oluşmaktadır. Eğer siz de uygun bütçeli, kaliteli bir Razer bilgisayar servisi hizmeti almak isterseniz, sayfamızdaki formu doldurabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka araç

TKA Bilişim müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir kuruluştur. Bu anlamda Razer bilgisayar servisi alanında pek çok garanti sunmaktadır. Öncelikle cihazınızı sizden alırken form imzalanmakta ve bu form sözleşme özelliği taşımaktadır. Ayrıca bir kopyası da müşteriye verilmekte ve onarım sonrası teslim sırasında, işin bitimini göstermek adına geri alınmaktadır. Diğer garanti kapsamındaki detaylar şu şekilde sıralanabilir.

 • Razer marka cihaz üzerinde uygulanan tüm adımlar bir rapor halinde müşteriye verilmektedir. Böylece müşterinin imzası alınarak teslimin sağlıklı olduğuna yönelik resmi bir onay mekanizması oluşturulmuştur.
 • Onarımı sağlanamayan Razer cihazlar için hiçbir şekilde fatura kesilmemektedir.
 • Razer bilgisayar servisi dahilindeki tüm işçilikler için 3 aylık koşulsuz bir servis garantisi bulunmaktadır.
 • Bilgisayarınızın arkasına bandrol yapıştırmakta ve garanti belgesi verilmektedir.
 • Yedek parça tedariği halinde, 24 aya kadar geçerli bir garanti süresi bulunmaktadır.
 • İstanbul içi onarım süresi 1 iş günüdür. Kargoyla da yapılabilen tamirat için onarım süresi değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Razer cihazının için yaptığınız şikayet dışında, başka problem olup olmadığı 12 adımlı bir denetleme sistemiyle gerçekleştirilir. Ekstra bir arızayla karşılaşılması halinde, müşteriye gerekli bilgilendirme yapılır. Kayıt altına alınan sorun için müşterinin arzusuna göre hareket edilmektedir.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön