COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Lenovo Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM LENOVO YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Lenovo Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka personel

Çin merkezli uluslararası bilgisayar üreticisi Lenovo markası; dizüstü bilgisayarlar başta olmak üzere kişisel ve kurumsal boyutlarda akıllı cihaz ve donanım üretmektedir. Tüm dünyada ve ülkemizde bu markaya ait en çok tercih edilen bilgisayar türü dizüstü bilgisayar olmaktadır. Şirketlere özel akıllı notebook, günlük kullanıma uygun laptop ve oyun dizüstü bilgisayarı modellerini sunmaktadır.

Lenovo Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir? Elbette, en iyi markalarda dahi bilgisayar arızaları ve bazı sorunlar görülebilmektedir. Böyle durumlarda acilen uzman bir teknik servisten yardım alınmalıdır. Lenovo bilgisayar tamiri ve bakımını zamanında yaptırmak, gelecekte yaşanabilecek sorunları önleyecektir. Lenovo dizüstü bilgisayarlarda öne çıkan modelleri ve serileri ve bu cihazlarda ortaya çıkabilecek sorunları incelemeniz adına sizlere bir liste hazırladık.

Lenovo Yoga Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Lenovo Yoga notebook modellerinde en sık karşılaşılan sorunlar anakart ve ekran kartı arızalarıdır. Onarılamayacak boyutlara gelen bu arızalara karşı, çözüm anakart ve ekran kartının değiştirilmesidir. İşletim sistemi kurulumu, genel bakım ve temizlik ihtiyaçları da bu modellerde sıkça ortaya çıkmaktadır. Bu modellerde mavi ekran hatası, aygıt yöneticisi hatası ve recovery şikayetlerine de rastlanmaktadır. Donanım ve bileşen değişimleri, bakım, onarım ve performans hizmetleri teknik servisimiz tarafından yapılmaktadır.

Lenovo Legion Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Lenovo Legion notebook modellerinde en sık karşılaşılan sorunlardan bazıları; kasadan ses gelmesi, ölü pixel ve görüntü hataları, işlemci ve soğutucu birimlerin arızaları, anakartın yanması, klavye hatası ve cihazın açılmamasıdır. Teknik servisimizde bu ve farklı şikayetlerin giderilmesi için tüm bakım, onarım ve performans hizmetlerini vermekteyiz.

Lenovo IdeaPad Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Lenovo IdeaPad notebook modellerinde en sık karşılaşılan sorunlar; cihazın şarj almaması, cihazın açılmaması, program yüklerken hata vermesi, chipset ve anakart arızaları ile görüntü ve ses bozukluklarıdır. Bu modellerle sürekli çalıştığımız için her arıza koduna hakimiz ve teknik servis işlemlerimizi profesyonel bir şekilde uygulayarak, notebook onarımını sağlıyoruz.

Lenovo ThinkPad Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Lenovo ThinkPad notebook modellerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri ekranın açılmamasıdır. Elektriksel arızalar da sıkça görülmektedir. Bu tip durumlarda chipset değişimi, BGA reballing, ekran kartı ve/veya anakart tamiri, BIOS/IO programlama gibi teknik servis işlemleri uygulanmalıdır. Bu modellerde en sık hizmet verdiğimiz konular LCD ekran değişimi, işlemci ve Bios arızalarında onarım işlemleri ve yazılım güncellemeleridir.

Lenovo V Serisinde En Sık Yaşanan Sorunlar Lenovo V serisi notebook modellerinde yazılımsal kaynaklı sorunlar sıkça görülmektedir. İşletim sistemi güncellemeleri yapıldıktan sonra sabit disk sürücü, klavye ve ekran gibi bileşenlerin algılanmadığı tespit edilmektedir. Performans hizmetlerimiz arasında yazılım güncellemeleri de yer aldığından, bu tür sorunları da çözmekteyiz. Ek olarak; cihazda tespit ettiğimiz bakım ve onarım gerektiren arızaları da çözmekteyiz.

Lenovo E Serisinde En Sık Yaşanan Sorunlar Lenovo E serisi notebook modellerinde anakart arızaları ve harddisk arızaları en sık karşılaşılan sorunlardır. LCD panel sorunları, hoparlör, klavye ve menteşe gibi bileşenler ve kısımlarda yaşanan sorunlarla da karşılaşıyoruz. Lenovo bilgisayar tamiri ekibimiz; E serisi notebook bilgisayarların parça değişimi, bakım ve onarımını başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Lenovo Neden Yavaşlar?

tka lenova ekran kartı tamiri

Bilgisayarların yavaşlama sorunu genellikle işletim sisteminin güncellenme durumuyla ilgilidir. Arka planda çalışan uygulamalar, sistemin bozuk veya güncellenmemiş olması, hatalı Bios yüklemesi, güncel olmayan sürücüler ilk akla gelen nedenlerdir. Geçici dosyaların silinmemesi, virüs, toz birikmesi ve eski donanım kullanımı gibi sebepler de Lenovo bilgisayarların yavaşlamasına neden olabilmektedir.

Lenovo Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka personel

Tüm Lenovo notebook modelleri için geçerli olan performans arttırıcı birkaç yöntemden bahsedelim. Bu yöntemleri kendi bilgisayarınızda uygulayarak, Lenovo yavaşlama sorununu çözecek ve cihazınızın yüksek performansta çalıştığını göreceksiniz.

Bilgisayarınızı Temizleyin

Bilgisayarlarda performansı yükseltmek için dosya temizlenmesi kadar iç parçaların temizlenmesi de önemlidir. Bilgisayar bileşenlerinin toz tutması halinde, Lenovo notebookların performansı düşmeye başlar. Özellikle fanın ve soğutulacak parçaların üzerinde biriken tozlar, aşırı ısınma nedeniyle bilgisayarın arızalanmasına yol açabilir. Temizliğe başlamadan önce bilgisayarınızı kapatın ve fişini çekin. Laptopunuzun kasasını, ekranını, klavyesini ve fan çıkışını temizlerken; izopropil alkol ve suyla hafifçe ıslatılmış, toz tutmayan bir bez kullanın. İyice kurumadan cihazınızı açmayın. Birçok kişi temizlik yapmayı unutuyor veya konunun üzerinde durmuyor. Elektronik cihazların belli aralıklarla temizlenmesi, performansı arttırır ve arıza oluşumunu en aza indirir.

Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırın

Bilgisayarınıza yüklediğiniz tüm uygulamalar ve oyunlar, bellekte yer tutar. Belleğin aşırı dolu olması ise cihazın yavaşlamasına sebep olur. Kullanmadığınız ve/veya gereksiz gördüğünüz uygulamaları denetim masasından kaldırabilirsiniz.

Güncel Bir Antivirüs Programı Kullanın

Antivirüs programı seçiminin de oldukça önemli olduğunu söylemeliyiz. Biz, lisanslı antivirüs programlarını öneriyoruz. Ayrıca, kullandığınız tüm uygulamaların güncel olması da bilgisayarın performansını güçlendirmek için şarttır. Anti virüs programının da güncel olması önemlidir. Programların ve uygulamaların güncellik durumunu yine denetim masası – update menüsünden kontrol edebilir ve periyodik olarak güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Donanımlarını Yükseltin

Teknolojik ve elektronik cihazlarda her donanım biriminin bir ömrü vardır. Eskimiş ve ömrünü doldurmuş donanımlar, özellikle dizüstü bilgisayarlarda ciddi performans kayıplarına sebep olmaktadır. Donanımları yenileyerek bu sorunu aşmak mümkün olabilir. Bir zaman sonra eski tip HDD disklerin yeni SSD disklerle değiştirilmesi gerekir.

Ekran kartı, RAM, işlemci gibi donanımların bakımı ve tamiri oldukça önemlidir. İşinde uzman bir teknik servise yaptırılması gerekir. Periyodik bakımlar sırasında, gerekli görülüyor ise, performans yükseltmek adına eski donanım bileşenleri yenileri ile değiştirilebilir. Lenovo bilgisayarların performansını yükseltmek için şu donanımlar değiştirilebilir:
 • RAM
 • Ekran Kartı/Grafik Kartı
 • Sabit Disk
 • İşlemci

Diğer Öneriler

 • İnternet tarayıcısını güncelleyin.
 • Tarayıcı geçmişini ve çerezleri temizleyin.
 • Güç seçeneklerine girip yüksek performansı seçin.
 • Performans seçeneklerine girip en iyi performansı seçin.

Bir önceki bölümde değindiğimiz gibi, 4 temel donanımdan en az birinin değiştirilmesi de cihazın performansına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. RAM iyi durumdaysa, video ve oyun uygulamalarında rahatlık yaşamak için ekstra RAM eklenebilir.

Ortalama Lenovo Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka lenovo sıvı teması

Lenovo bilgisayar modellerinde görülebilecek sorunlara değindik. Herhangi bir sebeple sorun çıkaran Lenovo marka bilgisayarınız için uzman teknik servisimize başvurmanızı öneriyoruz. Lenovo bilgisayar tamiri ve teknik servisi olarak, tüm Lenovo modellerinin bakım, onarım ve performans hizmetlerini kısa süre içinde sağlıyoruz. Anakart değişimi gibi işlemlerde bu süre 3-4 iş gününü bulabilmektedir.

Lenovo Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka lenova tamiri

Lenovo bilgisayar tamiri ve teknik servisi ekibimizde, uzman bilgisayar mühendisleri ve teknisyenler görev alıyor. Lenovo tamiri konusunda profesyonel destek vermekteyiz ve bu alanda en yetkin teknik servis firmasıyız. İstanbul şubelerimizle ve Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir illerimize kargo gönderimi ile çalışmaktayız. Lenovo marka masaüstü ve dizüstü bilgisayar modellerinin tamamına hakimiz. Kullandığımız tamir ekipmanları, orijinal parçalar ve laboratuvarlarımız sayesinde yüksek kalitede, hızlı, güvenilir ve garantili çözümler sunuyoruz.

Lenovo Tamir Fiyatları Ne Kadar?

tka santral

Kaliteli işçilikle cihazınızın tüm sorunlarını çözen Lenovo bilgisayar tamiri servisimiz, garantili, hızlı ve uygun fiyatlı çözümler üretir. Fiyatlarımız; kullandığımız parçalar, markalar, yaptığımız işlemler, arızanın boyutu ve işçilik performansına göre değişmektedir. Kesin bir fiyat bilgisi almak için bizi arayabilir ya da cihazınızı ofisimize getirebilirsiniz.

Lenovo Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

Lenovo bilgisayar modellerinde en sık yaşanan sorunlardan bahsetmiştik. Bilgisayarın yavaşlaması, mavi ekran hatası, cihazın sıvı ile teması gibi pek çok sorun yaşanabilir. Lenovo bilgisayar tamiri konusunda verdiğimiz hizmetlerden bahsedelim.

Lenovo Ekran Değişimi

Lenovo ekran değişimi, ekranın veya kapağın kırılması durumunda yapılır. Böyle bir durum yoksa, tamir işlemleri uygulanır.

 • Ekran çizilmesi,
 • Ekran kırılması,
 • Ekran donması,
 • İnverter arızaları,
 • Florasan arızaları,
 • Kapak kırılmaları,
 • Ölü piksel hataları arızalarında ekran tamiri hizmeti veriyoruz.

Lenovo bilgisayar tamirinde kullandığımız tüm yedek parçalar, donanımlar ve yan bileşenler orijinaldir.

Lenovo Güç Sorunları

Dizüstü bilgisayarlar açılırken güç kesme arızası verebilir. Yani bilgisayar hiç açılmayabilir. Anakart kısa devre sorunu burada ilk akla gelen arızadır. Lenovo bilgisayar tamirinde, cihazın elektrik-elektronik arızalarını gideriyor ve gerekirse eski donanımları yenisiyle değiştiriyoruz.

Lenovo Yavaş Çalışma Problemleri

Genellikle işletim sisteminden ve uygulamaların güncellik durumundan kaynaklanan yavaşlama sorunu, kullanıcı tarafından çözülebilir. Fakat, yapılan müdahaleler yetersiz kalıyorsa, mutlaka Lenovo bilgisayar tamiri konusunda uzman bir servise başvurulmalıdır. Lenovo yavaşlama problemlerinde verdiğimiz teknik servis hizmetiyle cihazınızın performansından ve hızından memnun kalacaksınız.

Lenovo Virüs ve Casus Yazılım Sorunları

Lenovo bilgisayar tamirinde olduğu gibi, bakım ve performans hizmetlerimizde de cihazınız için kesin çözümler üretiyoruz. Lisanslı virüs ve casus yazılım programlarını cihazınıza kurarak, tüm uygulamaların güncellemesini yapıyoruz. Cihazın ve verilerin güvenli hale gelmesi için çalışmalarda bulunuyoruz.

Lenovo Harddisk Problemleri

Lenovo bilgisayar tamiri hizmetlerimiz arasında Hard Disk veri kurtarma işlemleri de yer almaktadır. Laptopun yavaşlaması, ekranının donması gibi sorunlara yol açan harddisk arızalarını tamir ediyoruz.

Lenovo Ram ve SSD Upgrade

Laptoplarda en sık arızalanan harddisk ve Ram gibi donanımların tamiri mümkün değilse, bu donanımlar değiştirilmeli veya yükseltilmelidir. Lenovo Ram değişimi, Ram yükseltme ve SSD harddisk yükseltme işlemlerini yaparak, cihazınızın uzun yıllar boyunca en iyi performansta çalışmasını sağlıyoruz.

Lenovo Sıvı Teması

Lenovo bilgisayarlar, sıvı ile temas ettiğinde kalıcı arızalar meydana gelmektedir. Lenovo bilgisayar tamiri ekibi olarak, laptopunuzun dış etkenlerden kaynaklanan tüm problemlerini çözüyoruz. İç donanım bileşenlerine direkt zarar veren bu durumda, arızalı parçaların tamiri ve/veya değişimini yapıyoruz.

Lenovo Notebook Bakımı

Lenovo notebook bakım onarım çalışmalarımız, bilgisayarınızın performansını arttırır. Notebook bilgisayarlarınızda yaptığımız bakım işlemleri şöyledir:

 • RAM temizliği
 • Fan temizliği ve bakımı
 • İşlemci üzerindeki termal macunun değişimi
 • Ekran bakımı
 • Klavye temizliği

Lenovo Pil ve Yedek Parça Tedariği

Lenovo bilgisayar tamirinde markayla birebir uyumlu, orijinal yedek parçaların teminini sağlıyoruz. Bilgisayarınızdan yüksek kapasitede verim almanız için pil ve yedek parça değişimini gerçekleştiriyoruz.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka lab

TKA Bilişim; bilgisayar ve internet alanındaki her konuda uzun vadeli ve etkili çözümler sunuyor. 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren firmamız, Lenovo bilgisayar tamiri konusunda profesyoneldir. Her biri alanında uzman teknik servis ekibimizle, gelişmiş laboratuvarlarımızda en kaliteli ekipmanları kullanarak servis sağlıyoruz. Hızlı, güvenilir ve garantili işlemlerimizle hizmet sonrasında sorun yaşanmasının önüne geçiyoruz. TKA Bilişim olarak, öncelikli hedefimiz müşteri memnuniyetidir.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka araç

Lenovo bilgisayar tamiri, bakımı ve performans geliştirme çözümlerimizin tamamında müşterilerimize garanti belgesi veriyoruz. Servis işçiliklerinin garanti süresi 3 ay, yedek parça değişiminin garanti süresi 24 aydır. Cihazınızın kontrolünü yaptıktan sonra, tespit ettiğimiz arızalar ve yapacağımız işlemler hakkında sizi bilgilendiriyor ve onayınızı alıyoruz. Tamir edemediğimiz cihazlardan hiçbir ücret almıyoruz. İşlemi tamamlanan bilgisayarınız için hem bandrol hem de servisimizin garanti belgesini veriyoruz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
En Başa Dön