COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

MSI Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM MSI YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

MSI Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka wifi tamiri laptop

MSI marka bilgisayarlar oyuncuya ve performansa yönelik bilgisayarlardır. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar modelleri mevcuttur. Ayrıca yüksek çözünürlüğe sahip oyunlar için tasarlanmış monitörleri de mevcuttur. MSI marka dizüstü ve masaüstü oyun bilgisayarları, performansa yönelik çalışırken hem de bilgisayarlarda ışıklandırma konusuna önem verip daha şık bir görüntü sağlıyor. Diğer oyun bilgisayarlarında olduğu gibi bilgisayarların modelleri genellikle ekran kartının özelliklerine göre serilere ayrılmış şekildedir.

Çoğu ürününde RTX model ekran kartı kullanan MSI; GT Titan, GS Stealth, Raider, GL Leopard ve GF Thin serilerinde de RTX model ekran kartı kullanmıştır. Aynı serinin altında daha eski model ekran kartı kullanan dizüstü modelleri vardır ancak bunların yeni üretimi yapılmamaktadır.

GTI model ekran kartı GP Leopard serisinde mevcuttur. Bunlar dışında Alpha ve Bravo serisi olan dizüstü bilgisayarlar da günlük kullanıma uygun performans bilgisayarlarıdır. Masaüstü modellerinde ise genelde GTX ve GTX Tİ ekran kartı modelleri kullanılmaktadır. (Serilerin içinde bazı modellerinde GTX kullanılırken bazılarında GTX Tİ kullanılabiliyor.)

Ayrıca, GTX 970, GTX 1060, GTX 1080, GTX 2080 ve Ti model ekran kartları da seri içindeki modellerde değişiklik gösteriyor.

Aegis, Nightblade, Infinite, Trident ve Meta serisi masaüstü bilgisayarlarında GTX ve GTX TI model ekran kartı görülürken Codex serisi bilgisayarlarında RTX ekran kartı görmek mümkündür. Bu bilgisayarlar masaüstü oldukları için çok rahat ekran kartı ya da diğer parçalarda yükseltme yapılabilmektedir.

MSI Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka personel

Markaya ait serilerde pek çok arıza yaşanmasıyla birlikte, modeller için en sık karşılaşılan sorunlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

GE Raider Serisi Ekran Hasarı ve Menteşe Kırılması

Ekran hasarı ve menteşe kırılması yaşanan modeller genellikle daha hafif yapıda tasarlanmış GE Raider serisi modelleri olabiliyor. Genelde böyle hasarların sebepleri kullanıcı kaynaklı olmaktadır. Performans konusunda her teknolojik alet gibi kimi zaman MSI model bilgisayarlar da sıkıntı çıkarmaktadır. Bu sorunlar, MSI bilgisayar servisi tarafından giderilmektedir.

MSI GL Serisi Pil Problemi

Pil konusunda da sıkça problem yaşanmaktadır. İyi performans için daha fazla güç tüketmesi gereken bilgisayarlar, MSI model bilgisayarlarda da çok daha fazla güç tüketmekte. Bu yüzden de daha kısa süre pil kullanımı sunmaktadır.

Bu sıkıntılar dizüstü modellerinde geçerli olurken masaüstü modellerinde de kimi zaman sorunlar meydana gelmektedir. Örneğin bunlar, performans düşüklüğü ya da bilgisayarın düzgün çalışmaması gibi sorunlar olabilir.

MSI bilgisayar servisi konusunda müşterilerinden oldukça fazla şikayet almakta. TKA Bilişim MSI kullanıcılarını mağdur etmemek için MSI Bilgisayar Servisi olarak müşterilerine hizmet vermektedir.

MSI Neden Yavaşlar?

Yavaşlama problemi genel olarak bilgisayarların hepsinde geçerlidir. Yavaşlama sorunu birçok nedene bağlı olarak gerçekleşebilir. Bu sorunlar hem kullanıcı tarafından hem de bilgisayar özelliklerinden ve yazılımsal sorunlar yüzünden olabilir. Yavaşlama sorunu bazen kolayca çözüme kavuşturulabilir. Kullanıcı tarafından kaynaklı yavaşlamalar; sabit diskin dolu olması, arka planda çalışan çok fazla uygulama olması ve cihaz başlatılırken çalışmaya başlayan uygulamaların fazla olması olabilir.

Bilgisayarın özelliklerinden ve modelinden kaynaklı yavaşlama problemleri ise; kullanılan programların işletim sistemi ile uyumsuz olması, donanımsal özelliklerdeki yetersizlikler, RAM kapasitesinin yetersiz olması ve bilgisayarın yeni nesil uygulamalar için eski bir modelde olması olarak gösterilebilir.

MSI Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka laptop ekran kartı

MSI bilgisayarların performansını arttırmak için birçok yönteme başvurulabilir. MSI bilgisayarların performansını etkileyen faktörler ve kullanıcılar tarafından yapılması gerekenler:

Cihaz Başlatılırken Çok Sayıda Uygulamanın Çalışması

Bilgisayarlarımız açıldığı anda birçok program ile birlikte açılır. Örneğin her zaman kullandığımız müzik dinleme programı ya da görüntülü konuşmaya yarayan uygulamalar olabilir. Bu uygulamaların başlangıçta çalışıp çalışmayacağını uygulamaların kendi arayüzünden kapatıp açabilirsiniz. Bunun dışında görev yöneticisi sayesinde de başlangıçta çalışacak ve çalışmayacak uygulamaları seçebilirsiniz.

Sabit Diskin Dolu Olması

Sabit diskin gereğinden fazla dolu olması bilgisayarda yavaşlamanın en büyük sebeplerinden birisidir. Bilgisayarınızda kurulu olan işletim sisteminin düzgün bir şekilde çalışması için sabit diskte belirli bir boşluğa ihtiyaç vardır, aksi takdirde yavaşlamalar görülür.

Sabit diskteki gereksiz dosyalar kullanıcı tarafından temizlenebilirken bunun dışında otomatik olarak silen yardımcı uygulamalar da mevcuttur. Ayrıca bilgisayarın işletim sistemini tekrardan kurarak bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürmek mümkündür.

RAM Kapasitesi ve Donanımsal Özelliklerin Yetersizliği

RAM kapasitesi ve diğer donanımsal özelliklerin yetersizliği nedeniyle bilgisayarınız yavaş çalışabilir. RAM kapasitesinin yetersiz olması durumunda bazı uygulamalar yavaş çalışır hatta hiç çalışmayabilir. Bu sorunun giderilmesi RAM kapasitesinin arttırılması ile mümkündür.

MSI bilgisayar servisi olarak hizmet sağlayan TKA Bilişim, RAM kapasitesi arttırma işlemlerini müşterilerine sunuyor. Bunun dışında diğer donanımsal özelliklerin yetersizliği, örneğin ekran kartının yetersiz olması da yavaşlama sebebi olarak gösterilebilir. Aynı şekilde TKA Bilişim, MSI bilgisayar servisi olarak MSI marka bilgisayarlarınızda donanımsal özellikleri parça değişimi sayesinde yükseltebilir

Ortalama MSI Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka personel

10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren TKA Bilişim, tamir ve teslim süresi konusunda oldukça dikkatli davranıyor. Her zaman müşterilerinin memnuniyetini görev olarak edinmiş uzman ekibimiz sayesinde oldukça hızlı ve uygun fiyata tamir işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

TKA Bilişim, yüksek teknolojik aletlerle donatılmış laboratuvarları ve her zaman yüksek kalitede kullandıkları tamir ekipmanları sayesinde profesyonel bir şekilde en yüksek başarıyı hedefliyor.

MSI bilgisayar servisi olarak hizmet vermekte olan TKA Bilişim, yüksek hızlı çalışmaları sayesinde İstanbul içinde ortalama 1 gün içinde bilgisayarınızı teslim ediyor. Bunun dışında adresinizden alınan arızalı bilgisayarı yine adresinize kadar teslim ediyor.

MSI Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka personel

Üst düzeyde başarıyı ve müşteri memnuniyetini hedefleyen TKA Bilişim ekibi olarak MSI bilgisayar servisi kapsamında da MSI marka cihazlarınızı tamir ediyoruz.

Tamir ederken titiz ve profesyonel şekilde çalışan TKA bilişim ekibi, MSI bilgisayar servisi olarak üst düzey memnuniyet sağlıyor. Müşterilerin isteklerini her zaman ön planda tutan TKA Bilişim ayrıca geniş hizmet yelpazesine de sahiptir.

Yüksek teknoloji donanımlara sahip laboratuvarlarımız ve yüksek kalitedeki tamir ekipmanlarımız sayesinde üst düzey başarıyı müşterilerimize sunuyoruz.

MSI Tamir Fiyatları Ne Kadar?

TKA Bilişim’in tüm servis noktalarında tüm markalar için gerçekleştirdiği tamir hizmetleri fiyatları yapılan işleme ve cihaza göre değişmektedir. Cihazınız servis noktalarımıza getirildiği anda ücretsiz şekilde arıza tespit işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sonucunda yapılması gereken işlemler için MSI bilgisayar servisi hizmetleri kapsamında en kaliteli ve kalıcı çözümler için sizlere en uygun fiyatları sunmaktayız.

MSI Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

TKA Bilişim birçok hasar için anında çözüm üretmektedir. Peki, MSI bilgisayar servisi kapsamında TKA Bilişim hangi hizmetleri sunmaktadır?

MSI Ekran Değişimi

MSI bilgisayarlarınızda meydana gelen tüm ekran arızalarına ekran değişimi ve ekran tamiri hizmetlerimizle çözüm üretmekteyiz. Ekranınızda oluşan tüm kırık, çizik ve çatlama durumlarında yedek parça tedariği ile ekran değişimlerinizi özenle gerçekleştirmekteyiz.

MSI Güç Sorunları

Çoğu bilgisayarda meydana gelen pil ve batarya sorunları aynı zamanda güç sorunları olarak da adlandırılmaktadır. MSI bilgisayarlarınızdaki tüm güç sorunları için uzman ekibimizden MSI bilgisayar servisi hizmeti alabilirsiniz.

MSI Yavaş Çalışma Problemleri

Zamanla bilgisayarınızda meydana gelen veri çokluğu, yazılımdaki sorunlar, bellek dolumu gibi nedenlerle yavaş çalışma problemleriyle karşılaşabilirsiniz. MSI bilgisayarlarınız için tüm servis noktalarımızda bilgisayar bakımı ve performans hızlandırma hizmetlerimizden yararlanarak tüm yavaş çalışma problemleriniz için bir çözüm bulabilirsiniz.

MSI Harddisk Problemleri

Birçok verinizi içerisinde barındırdığınız Harddisk’ler üzerinde meydana gelen ufak arızalar bile tüm verilerinizin kaybolmasına ve tamamen yok olmasına neden olabilir. Fark ettiğiniz bir Harddisk problemi sonucunda, MSI bilgisayar servisi hizmetlerimiz kapsamında bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

MSI Ram ve SSD Upgrade

RAM ve SSD kapasitesinin kullandığınız programlara göre, olması gerekenin altında olması çeşitli yavaşlama ve donma problemleriyle karşılaşmanıza neden olabilir. Servis bölgelerimizde özenle gerçekleştirdiğimiz RAM ve SSD kapasitesi yükseltme işlemleriyle daha iyi bir performans elde edebilirsiniz.

MSI Sıvı Teması

Bilgisayarınızdaki herhangi bir sıvı teması problemlerinde anakartınız ciddi hasarlar alabilir. Bu gibi durumlarda zaman kaybetmeden acilen teknik servis desteği almanız gerekmektedir. Size en yakın TKA Bilişim servis bölgesine sıvı teması sorunlarının çözümü için ulaşabilirsiniz.

MSI Notebook Bakımı

Bilgisayar bakımı ve performans hızlandırma olarak hizmetlerimiz arasında bulunan Notebook bakımı ile MSI marka tüm model ve serilerdeki bilgisayarlarınızın bakımı yaptırabilirsiniz.

MSI Pil ve Yedek Parça Tedariği

Pil ve yedek parça tedariği ile bilgisayarınızdaki eksik ve doğru parçaların tedarik edilmesi TKA Bilişim kalitesiyle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca MSI bilgisayar servisi hizmetleri sonucunda değiştirilen tüm yedek parçalar için 24 aya kadar varan garanti koşulları da sunulmaktadır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka lab

MSI ve diğer tüm marka bilgisayarlarınızın tamir hizmetleri için neden TKA Bilişim’i tercih etmelisiniz?

Üstün performans ve kaliteli hizmet anlayışıyla TKA Bilişim birçok kurumsal ve bireysel müşteriye hizmet vermektedir. Alanında lider birçok kurumsal firma tarafından da yıllarca ilk sırada tercih edilen TKA Bilişim, tüm bakım ve onarım hizmetleri için garantili çözümler sunmaktadır.

Yüksek motivasyonla uygun çalışma ortamlarında çalışan uzman ekip, kaliteli işler ve çözüm üretme konusunda rakiplerinin birkaç adım önünde bulunuyor. Müşterilerini oldukça önemli bir yerde tutan TKA Bilişim, her zaman etkili ve sürekli iletişimiyle müşterileriyle temas halinde olmaktadır.

Böylece şikayetleri düzgün bir şekilde anlayıp operasyon ekipleri tarafından o yönde çözümler üretilmektedir. Çözemediği hiçbir problem için ücret talep etmeyen TKA Bilişim, tüm markaların tamir hizmetleri için tüm servis noktalarında aynı özveriyle çalışmaya devam etmektedir.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka santral

Teknik servis işçilikleri kapsamında 3 ay koşulsuz garanti sunan TKA Bilişim, değişim gerçekleştirilen yedek parçalar için de müşterilerine MSI bilgisayar servisi hizmetleri kapsamında 24 aya kadar varan garanti olanakları vermektedir. Garantileri belgeleyen garanti belgesi ve cihaz bandrolü de müşterilerin her türlü mağduriyetini önlemek üzere verilmektedir. Ayrıca, bir sözleşme belgesi yerine geçen ve cihazınızı servise verirken imzalatılan form, işlemler sonucunda işin bittiğinin bir göstergesi olarak sizden geri alınmaktadır.

Operasyon ekiplerimiz servis esnasında detaylı bir rapor hazırlamaktadır. Bu rapor yapılan işlemlerin ayrıntılarını ve neler olduğunu belgeleyen bir rapordur. Cihazınızı sizlere teslim ederken bu raporu servis bölgelerimizde imzalamanız gerekmektedir. Cihaz sağlam alındıysa, cihazın sağlam alındığına dair bir onay niteliği taşımaktadır.

Garanti kapsamları dışında ekiplerimizce yapılan 12 adımlı kontrol testi sonucunda cihaz üzerindeki başka hataların tespiti de yapılmaktadır. Eğer müşterilerimizin bildirdiği arıza dışında başka bir arıza tespit edilirse kayıt altına alınıp anında sizlere haber verilir. Bu arızayı çözmeden size yardım edemeyiz gibi bir durum ise tüm servis bölgelerimizde asla söz konusu değildir

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
En Başa Dön