COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Asus Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM ASUS YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Asus Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka lab

Asus bilgisayarları, kullanım performansı nedeniyle tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği bir markadır. Asus markalı bilgisayarların kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en büyük nedeni, güçlü performansıdır. Bir diğer yandan Asus bilgisayarları tasarımları ile de göz doldurmaktadır.

Asus bilgisayarları, kullanıcıların her farklı ihtiyacına uygun olarak tasarlanmıştır. Asus, her özellikte, her hasarımda ve her boyutta farklı seriler üretmiştir. Asus, bilgisayar modellerini tasarlarken, her bir tekil kullanıcının ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yüksek teknolojiyi ürünlerinde kullanmıştır. Asus’un; Zenbook, Vivobook, Oyuncu Serisi ve Tuf Gaming FX serileri bulunmaktadır. Bu serilerin her biri, farklı ihtiyaçları gidermek amacıyla tasarlanmıştır.

Asus Zenbook Serisi

Asus Zenbook serisi, tasarımı ile kullanıcıları kendisine çekmektedir. Alüminyum alaşımından oluşan dış kapağı oldukça göz alıcı bir tasarıma sahiptir. İnce tasarıma sahip olan Zenbook serisi, kolaylıkla taşınabilmektedir. Yüksek çözünürlüğü olan Zenbook bilgisayarları, canlı, keskin ve gerçek görüntü iletmede son derece başarılıdır; görüntü kalitesi nedeniyle Zenbooklar tasarımcılar tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda Zenbook bilgisayarları, yüksek kalitede pil ömrüne sahiptir; bu özellik sayesinde kesintisiz çalışmalar yapmak mümkündür. Zenbook bilgisayarlarının tercih edilmesinin bir diğer nedeni de yüksek kalitede işlemciye ve işlem kapasitesine sahip olmasıdır. Zenbook bilgisayarlar, her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir.

Asus Vivobook Serisi

Asus Vivobook serisi, gençlerin ve daima genç kalanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Renkleri ile bilinen sınırların dışına çıkan Vivobook serisi, oldukça şık ve neşeli bir tasarıma sahiptir. İşlemci hızları son derece yüksek olan bu ürünler, işlerinizin kolayca yapılmasına yardımcı olur. Asus’un dokunmatik laptoplarının büyük bir çoğunluğu bu serinin çatısı altında toplanmıştır. Uygulama ve programların kolayca kontrol edilmesini sağlayan Vivobook serisi, screenpad özelliği sayesinde bir dokunuşla işlerinizin kolayca halledilmesini sağlıyor. İnce tasarımı sayesinde kolayca taşınabilen Vivobook serisinin bilgisayarları, aynı zamandan uzun süreli şarj ömrüne de sahiptir.

Asus Oyuncu Serisi

Asus oyuncu laptopları, oyun tutkunları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ekran boyutu geniş olan oyuncu laptopları, muhteşem bir oyun deneyimi sunuyor. RTX ekran kartı ve HD görüntü kalitesi istenilen her oyunun kolaylıkla oynanabilmesini sağlıyor.

Asus Tuf Gaming Serisi

Oyuncu serisi ile oyun deneyiminden alınan hazzı arttıran Asus, Tuf Gaming serisi ile oyun macerasını bambaşka bir noktaya taşımayı başarıyor. Yüksek teknoloji ürünü olan Asus Tuf Gaming serisi, diğer oyun bilgisayarlarına kıyasla daha hafiftir. Yüksek ekran kartı ve işlemcinin kullanıldığı bu bilgisayarlarda, en zor oyunlar dahi kısa sürede açılabilmektedir.

Asus Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka personeller

Asus bilgisayarları yüksek teknolojiyle üretilen serilere sahip bir markadır. Asus bilgisayarları her ne kadar sağlam olsalar da zaman ve kullanıma bağlı olarak arızalanmaları son derece doğaldır. Bilgisayarlarınız bozulduğunda Asus bilgisayar servisi hizmetine ihtiyaç duyarsınız. Bilgisayar tamiri süreçleri son derece hassas olduğu için bilgisayarlarınız arızalandığında Asus bilgisayar servisi yetkilileri ile görüşmeniz gerekir. Asus bilgisayarları birbirlerinden son derece farklı olsalar da Asus bilgisayar servisi başvurularında, aynı serideki bilgisayarların ortak sorunları olduğu fark edilmiştir.

Asus Zenbook Serisi Arızaları

Asus Zenbook ürünleri, kullanıcıların en fazla tercih ettiği modeller arasındadır. Asus bilgisayar servisi hizmetine başvuran Zenbook sahiplerinin bilgisayarlarında benzer birkaç sorun olduğu tespit edilmiştir.

 • Elektrik kaçağı
 • Adaptör arızaları
 • Ekran dalgalanmaları
 • Ölü piksel hataları
 • Coil Whine problemi
 • Fanın aşırı çalışması ve fan arızaları
 • Hız problemleri
 • Klavye arızaları

Asus Vivobook Serisi Arızaları

Asus Vivobook ürünleri, Asus bilgisayar servisi hizmetinden sıklıkla yararlanmaktadır. Bu ürünlerin Asus bilgisayar servisi başvurularında ekran arızaları fazlasıyla öne çıkmaktadır.

 • Menteşe arızaları
 • Ekran donması
 • Adaptör arızaları
 • Batarya arızaları
 • Ekran kartı arızası
 • Anakart arızaları
 • Bilgisayar donması ve bilgisayarın hiç açılmaması
 • RAM Slotu arızaları

Asus Oyuncu Serisi Arızaları

Asus oyuncu bilgisayarları yüksek teknoloji ile üretilen ürünlerdir; ancak zaman ve kullanıma bağlı olarak Asus bilgisayar servisi hizmetine ihtiyaç duyarlar.

 • Anakart arızaları
 • Soket problemleri
 • RAM yetersizliği
 • Ekran kartı arızaları
 • Port ve klavye sorunları
 • Menteşe sorunları

Asus Tuf Gaming Serisi Arızaları

Asus bilgisayarlarının en yenisi olan Tuf Gaming serisi ürünlerinin, Asus bilgisayar servisi hizmetine ihtiyaç duyma nedenleri Oyuncu Serisi bilgisayarları ile benzerlik göstermektedir.

 • Klavye sorunları
 • RAM arızaları
 • Port sorunları
 • Anakart arızası
 • Monitörden ışık sızması
 • Ölü piksel hataları
 • Ekran kartı arızaları
 • Menteşe sorunları

Asus Neden Yavaşlar?

tka asus laptop

Asus bilgisayar servisi arıza başvurularında, bilgisayara yavaşlığı problemi öne çıkmaktadır. Bilgisayarlarınız ne kadar kaliteli bir yapıda olursa olsun zaman ve kullanıma bağlı olarak Asus bilgisayar servisi hizmetine ihtiyacınız olabilir. Yüksek meblağlar ödeyerek satın aldığınız bilgisayarların hız problemini çözmek için Asus bilgisayar servisi hizmeti sunan TKA Bilişim uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Asus bilgisayar servisi ihtiyacı doğuran yavaşlama problemleri, birkaç başlık altında toplanabilir. Bilgisayar modelleri birbirinden farklı olsa da yavaşlama probleminin sebepleri benzer niteliktedir.

 • BIOS güncellemelerinin yapılmaması veya bilgisayarda güncelleme yapacak alanın olmaması
 • Harddiskte meydana gelen arızalar
 • Uyumsuz sürücü hataları
 • Sistem hataları
 • Bilgisayar sistemine bulaşan virüsler
 • RAM alanının yetersiz olması
 • Bilgisayarların darbe alması sonucunda, bilgisayar iç aksamlarının zarar görmesi

Bilgisayarlarınızda yavaşlama problemi yaşadığınızda muhakkak alanında uzman kişilerle çalışmanız gerekmektedir. 10 yılı aşkın bir süredir Asus bilgisayar servisi hizmeti sunan TKA Bilişim uzmanları, bilgisayarlarınızın eskisinden de iyi bir performansta çalışması için sizlere yardımcı olmaktadır. Bilgisayarınızda yavaşlama sorunun yaşadığınızda, bu sorunu Asus bilgisayar servisi hizmeti sunan kişilerle çözmeniz gerekir. Bilgisayarınızda yapılan yanlış işlemler sizi ileride daha büyük masrafların altına sokacaktır; bu nedenle TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi çalışanları ile kısa sürede iletişime geçmelisiniz.

Asus Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka asus laptop

Asus bilgisayar servisi başvurunda bulunan kişilerin büyük bir çoğunluğu bilgisayar performansını arttırmak istiyorlar. Asus bilgisayar servisi hizmet başvurularının büyük bir bölümü bu istekten oluşmaktadır. Asus bilgisayarlarınız teknik açıdan son derece kaliteli olsalar da zaman ve kullanıma bağlı olarak bilgisayar performansında düşüşler yaşanabilir. Bilgisayar performansını artırmak için kendinizin alabileceği önlemler alabilirsiniz; bunun yanı sıra performans arttırmak için Asus bilgisayar servisi çalışanlarının yardımına ihtiyacınız olacaktır. On seneyi aşkın bir süredir müşterilerini kaliteli hizmetle buluşturan TKA Bilişim, Asus bilgisayar servisi hizmeti de sunarak Asus bilgisayarlarınızın performansını arttırmak için sizlere yardımcı olmaktadır.

Laptoplarınızı Düzenli Aralıklarla Temizleyin

Asus bilgisayarınızı temiz tutmak, performans artırımı için önem arz eder. Özellikle, bilgisayarınızın alt kasasında zaman içerisinde biriken toz ve pislikler, bilgisayar fanınıza zarar verebilir. Zarar gören fan yeterli hızda çalışmaz ve bilgisayarınız yavaşlar, bu durumda da performans düşüklüğü problemi ile karşı karşıya kalırsınız.

Sistem Güncellemelerini İhmal Etmeyin

Asus bilgisayarınızda kullandığınız sistem, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için sıklıkla güncelleme talebinde bulunur. Bu güncellemelerin istenen aralıklarda yapılmaması, bilgisayarınızın aşırı güç harcamasına ve performansının düşmesine neden olmaktadır.

Sistemi Overclock Ederek Performans Artırımı Sağlayın

Bilgisayarınızda kullandığını sistemi overclock ederek, performansı artırımı sağlayabilirsiniz. Overclock işlemi ekran kartı ve işlemcinin daha fazla çalışması için yapılmaktadır. Laptop bilgisayarların büyük bir çoğunluğunda bu işlem ısı kontrolü için yapılır. Bu işlemi, alanında uzman kişilerin yapması daha doğru olacaktır. Overclock işlemi Asus bilgisayar servisi çalışanları tarafından yapılmazsa, olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Overclock işleminin yapılması için TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Güç Ayarını ‘Yüksek Performans’a Getirin

Asus bilgisayarınızın performansını artırmak için yapacağınız en basit işlemlerden biri de güç ayarını yapmaktır. Güç ayarları sekmesinde ‘yüksek performans’ seçeneğini işaretleyerek, performans sorununuzu kendiniz de bir ölçüde çözebilirsiniz.

Ortalama Asus Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka araç

Asus bilgisayar servisi hizmeti sunan TKA Bilişim, hızlı teslimatı ile ünlüdür. Asus bilgisayar servisi hizmetine başvurduktan çok kısa bir süre sonra, alanında uzman Asus bilgisayar servisi çalışanlarımız size ulaşır. Asus bilgisayar servisi uzmanlarımız kısa süre içerisinde sorunu tespit eder ve problemin çözümünü sağlar. Sektörde on seneden fazla bir süredir hizmet veren TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi çalışanlarımız, tamir tamamlandıktan hemen sonra bilgisayarınızı kargoya verir, teslim süresi kargonun yoğunluğuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Asus bilgisayar servisi tamirat işlemleri genelde bir iş günü içerisinde tamamlanır.

Asus Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi çalışanları alanında uzman kişilerden oluşan bir ekiptir. TKA Bilişim on seneyi aşkın bir süredir müşterilerine hizmet vermektedir. Asus bilgisayar servisi çalışanlarımız, müşterinin sorunlarına çözüm bulurken yılların getirdiği tecrübeden yararlanır. TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi, Asus bilgisayarlarınızda yaşanan tüm arızalara kalıcı çözümler getirmektedir.

tka nükleon

Asus Tamir Fiyatları Ne Kadar?

TKA Bilişim sunduğu Asus bilgisayar servisi hizmetlerinin fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir.

 • Bilgisayarınızın serisi ve modeli
 • Bilgisayar arızasının boyutu
 • Yedek parçaların fiyatları

Asus bilgisayar servisi hizmetine ödeyeceğiniz ücretin farklılaşmasına neden olur. TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi size kalıcı çözümler sunarken, bu işlemleri uygun fiyatlara gerçekleştirir.

Asus Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi, bilgisayarlarınızda meydana gelen tüm arızalar için sizlere hizmet sunmaktadır. Asus bilgisayarınızda yaşadığınız problem her ne olursa olsun Asus bilgisayar servisi hizmetimize başvurarak sorunlarınıza kalıcı çözümler bulabilirsiniz.

Asus Ekran Değişimi

Asus bilgisayarlarınızın ekranlarındaki arızalar büyük çapta ise ekran değişimi yaptırmanız gerekmektedir. Asus bilgisayar servisi hizmetinden yararlanarak ekran değişimi yaptırmanız, ileride daha büyük sorunlarla karşılaşma olasılığınızı sıfıra indirger.

Asus Güç Sorunları

Bilgisayarlarınızda, şarj almama, şarj soketinin bozulması ve adaptör arızları yaşanması durumunda TKA Bilişim hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Asus Yavaş Çalışma Problemleri

Asus bilgisayarlarınızın yavaşlamasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerin her birine dikkatlice çözüm getirilmelidir. TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi hizmetinden yararlanarak bilgisayarlarınızı eski performansına geri döndürebilirsiniz.

Asus Harddisk Problemleri

Hangi marka olursa olsun, bilgisayar harddiskleri zaman ve kullanıma bağlı olarak arızalanmaktadır. Harddiskler, bilgisayarlarınızın en önemli parçalarından biridir ve tamiri ince işçilik ister. 10 yılı aşkın bir süredir müşterilerine hizmet sunan TKA Bilişim’e, bilgisayarlarınızı bu konuda da gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

Asus Ram ve SSD Upgrade

Bilgisayarlarınızdaki RAM ve SSD’ler artık yeterli gelmiyorsa yükseltme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem yapılırken hangi RAM ve SSD’nin bilgisayarınıza uygun olduğundan emin olmalısınız. Asus bilgisayar servisi hizmetinden yararlanarak yükselttiğiniz RAM ve SSD sayesinde bilgisayarlarınızda daha hızlı işlem yapabilirsiniz.

Asus Sıvı Teması

Bilgisayarlarınız sıvı ile temas ettiğinde sorun hemen fark edilmez. Miktarı fark etmeksizin eğer bilgisayarınız sıvı ile temas ettiyse Asus bilgisayar servisi hizmetinden yardım almanız gerekir.

Asus Notebook Bakımı

Bilgisayarlarınız hiçbir arıza vermese de ileride oluşabilecek sorunlara karşı önceden önlem almak için belirli aralıklarla notebook bakımı yaptırmanız gerekir.

Asus Pil ve Yedek Parça Tedariği

Asus bilgisayarlarınızın yedek parça ihtiyaçları için de TKA Bilişim’e başvurabilirsiniz. Güvenilir yerlerden satın alınmayan pil ve yedek parçalar ileride daha büyük sorunlar doğurur.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka araç

 • Asus bilgisayar servisi hizmeti sunan TKA Bilişim tamir edemediği hiçbir bilgisayar için ücret talep etmez.
 • TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi hizmetinde onarım süresi ortalama 1 iş günüdür.
 • Asus bilgisayar servisi hizmetinden yararlanırken imzaladığınız form sözleşme niteliğindedir ve tüketici haklarınızı koruma altına alır.
 • TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi hizmeti sırasında yapılan tüm işlemler müşteriye rapor edilir.
 • TKA Bilişim’e ilettiğiniz sorun haricinde bilgisayarlarınıza 12 adımlı bir kontrol işlemi uygulanır. Bu işlem sayesinde oluşabilecek sorunları da önceden öğrenebilirsiniz.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka araç

 • TKA Bilişim Asus bilgisayar servisi, tüm teknik işçiliklerinde 3 ay koşulsuz servis garantisi vermektedir.
 • Değişen yedek parçalar için 24 aya kadar varan garanti süresi verilmektedir.
 • Tamir işlemi gerçekleştirilen cihazın hem arkasına bandrol yapıştırılır hem de müşteriye garanti belgesi verilir.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
En Başa Dön