COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Batıkent Bilgisayar Tamiri

Premium Teknik Servis

Ankara'nın En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Batıkent Bilgisayar Tamiri Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka lab

Bilgisayar servisleri, tüm bilgisayarların periyodik bakım, onarım ve tamir hizmetlerini yapan bilgisayar istasyonlarıdır. Arızalı olan cihazların sorunlarını çözen bu istasyonlar bilgisayarların bakım çalışmalarını da yapmaktadır. Tüm marka ve modellere hizmet veren Batıkent bilgisayar tamiri servisi masaüstü bilgisayar, tablet ve laptop bilgisayarın onarımını gerçekleştirir. Bu servis istasyonlarının hizmetleri; VIP hizmetler, profesyonel hizmetler, Apple ürünleri hizmeti, notebook bilgisayar hizmetleri ve elektronik hizmetlerdir.

 • VIP hizmetler, yerinde bakım hizmetleridir. Bilgisayarınızın bakımı ve kontrolleri için kapınıza gelen bu hizmet sayesinde arızalı olan cihazınızın bakımlarını ve onarımlarını yapmaktadır.
 • Profesyonel hizmetler, laptop ve notebook bilgisayar tamiri, masaüstü bilgisayar tamiri, oyun bilgisayarları tamiri, render bilgisayarı tamiri, Microsoft Surface tamiri gibi profesyonel hizmetleri yaptırabilirsiniz.
 • Apple ürünleri tamiri, I MAC tamiri, Macbook tamiri, Mac Mini tamiri gibi hizmetleri kapsamaktadır. Bu hizmetler sayesinde Apple bilgisayarlarınızın güvenli bir şekilde bakım ve onarımlarını yaptırabilirsiniz.
 • Notebook bilgisayar hizmetleri laptopların bileşenleri olan kasa tamiri, menteşe tamiri, ekran tamiri, klavye tamiri, fan ve kamera tamiri gibi donanım parçalarının bakım ve onarımları ile ilgilidir.
 • Elektronik hizmetler içinde ekran kartı tamiri, anakart tamiri, BIOS ve IO programlama, BGA reballing ve chipset değişimi gibi hizmetler sunmaktadır.

Bilgisayar Anakart Tamiri Batıkent

Batıkent bilgisayar tamiri, bilgisayarların en önemli donanım parçalarından biri olan anakart bileşeninin bakım ve onarımını yapmaktadır. Genellikle laptop ve notebook bilgisayarlarının fazla ısınmasından kaynaklı bu sorunun çözümü için ilgili servislerden destek almak gerekir. Bu ısınmadan kaynaklı sıcaklık nedeni ile anakart zarar görerek cihazın bozulmasına neden olmaktadır. Her tür bilgisayarlarda anakartın ısınması ve arızalanması yaygın bir durumdur. Arızalı olan bilgisayarınızın garanti varsa servis istasyonumuza getirerek gerek tamirin yapılması sağlanır. Anakartınızın arıza sebepleri şunlardır;

 • Aşırı ısınması,
 • Açma – Kapama düğmesine basıldığında açılmaması,
 • Ses kartı, network kartı veya internet ağının çalışmaması,
 • Ekrana görüntünün gelmemesi,
 • Sabit renklerin veya yatay-dikey çizgilerin ekrana çıkmasıdır.

ankara anakart tamiri

Bilgisayar Chipset Tamiri Batıkent

Anakart ve ekran kartlarında bulunan chipsetler genellikle en çok arızalanan donanımlardır. Chipset arızalandığı zaman bilgisayarlar açılmaz, ekrana görüntü gelmez veya ekran ikiye ya da dörde bölünmektedir. Chipset arızaları bilgisayarların en önemli arızalarından biridir. Tamiri yapılmazsa anakartın diğer devrelerini de bozmaktadır. Çözüm olarak chipset değiştirilmesi gerekir.

Dizüstü Bilgisayar Ekran Tamiri Batıkent

Ekran arızaları en çok dikkat gerektiren işlemlerden biridir. Bilgisayarın donanım parçalarından biri olan ekran, kırılması veya bozulması durumunda cihazı ve sizi etkilemektedir. Tamir esnasında yanlış işlemler uygulanırsa anakarttan ekrana giden kablonun kopması ile yuva da kırılabilir. Bu cihaza yanlış işlemler uygulanırsa kasa kırılabilir.

ankara anakart sıvı teması

Dizüstü Bilgisayar Tamiri Batıkent

Dizüstü bilgisayar arızalarından en çok meydana gelenlerden bazıları ekran kırılması, çip arızası, sıvı ile temas olması, klavye ve Mouse bozulması, adaptörün arızalı olmasıdır. Bu tür arızalar yaşandığında Batıkent bilgisayar servisinin etkili çözümleri ve en iyi olanaklarından faydalanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarların genel olarak arızaları şöyledir;

 • Adaptör ve şarj aleti tamirleri
 • Klavye ve touchpad değişimi,
 • Batarya değişimi,
 • Ekran değişimidir.

Laptop Menteşe Tamiri Batıkent

Laptop ya da notebook bilgisayarlarının kapaklarının açılmaması veya yerinde durmaması menteşe ile ilgili bir problemdir. Bu tamir yapılırken bilgisayarın tüm parçaları uzman kişiler tarafından sökülür ve temizlenir. Menteşenin kırılan ve zarar gören yerleri zımparalanarak düzeltilir. Daha sonra solüsyon dökülerek gerekli işlemler yapılır. Laptopların menteşeleri devamlı açılıp kapatıldığı için kırılabilmektedir. Batıkent bilgisayar tamiri menteşe onarımı için en etkili çözüm yöntemi profesyonel uzman kişilerin ilgilenmesidir.

Bilgisayar Fan Temizliği Batıkent

Laptop ve notebook bilgisayarların fanlarının çok kirlenmesinin sebeplerinden bazıları dizüstünde kullanımı, tozlu ortamlarda kullanımından kaynaklanmaktadır. Bilgisayarın genel anlamda ısınmasının nedenlerinden biridir. Bilgisayarınız ısındıktan sonra kapanmaya başladıysa muhtemelen fanları tozlanmıştır. Fanları temizletmek bilgisayar bakımının en önemli özelliklerinden biridir.

Bilgisayar Şarj Soketi Tamiri

Laptop ya da notebook bilgisayarlarının kapaklarının açılmaması veya yerinde durmaması menteşe ile ilgili bir problemdir. Bu tamir yapılırken bilgisayarın tüm parçaları uzman kişiler tarafından sökülür ve temizlenir. Menteşenin kırılan ve zarar gören yerleri zımparalanarak düzeltilir. Daha sonra solüsyon dökülerek gerekli işlemler yapılır. Laptopların menteşeleri devamlı açılıp kapatıldığı için kırılabilmektedir. Batıkent bilgisayar tamiri menteşe onarımı için en etkili çözüm yöntemi profesyonel uzman kişilerin ilgilenmesidir.

Neden TKA Bilişim?

Bilgisayarların şarj olmadığı durumlardaki donanım sorunlarından biridir. Adaptör veya şarj soket yeri bozulmuş ya da kırılmış olabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken işlemler uzman teknik servislere götürmektir.

Batıkent bilgisayar servisi ile tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Yazılımsal veya donanımsal problemlerde her türlü markaya hizmet eden TKA Bilişim garantili sonuçlar ve çözüm önerileri ile tüm müşterilere hizmet vermektedir.

laptop şarj soketi

Hangi Marka Bilgisayarların Tamir İşlemlerini Gerçekleştiriyoruz?

Batıkent TKA Bilişim tüm markalara hizmet vermektedir. Bu markalar Apple, Toshiba, Casper, Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, Packerdbell, Samsung, Sony’dir.

Apple Bilgisayar Tamiri

Apple bilgisayarların periyodik bakım ve tamir hizmetlerini veren bu serviste Apple bilgisayarların sorunlarının çözümleri gerçekleşmektedir. Apple bilgisayarların en çok karşılaştığı sorunlardan birisi işletim sistemi hatalarıdır. Güncellemeleri yapıldıktan sonra bu sorun ortadan kalkmaktadır.

HP Bilgisayar Tamiri

Bilgisayarların hemen hemen hepsinde karşılaştığımız aşırı ısınma sorunu HP bilgisayarlarda da gözlemlenmektedir. Bu ısınma sorununun çözümü iç fan temizliği ve termal macununun yenilenmesidir.

Asus Bilgisayar Tamiri

Asus bilgisayarların genel anlamda sorunu menteşelerinin zamanla açıp kapamaya bağlı olarak kırılmasıdır. Bu ve buna benzer sorunlar Batıkent bilgisayar tamiri ile yapılacak işlemler uzman kişiler tarafından çözülmektedir. Ayrıca hemen hemen tüm tamir hizmetlerini veren bu servis istasyonu müşterilerine cihazların şikâyeti ile ilgili her türlü raporu vermektedir. Garanti süreleri ve servis hizmetleri ile etkili çözümler sunmaktadır.X

laptop şarj soketi

Batıkent En İyi Bilgisayar Tamir Servisi TKA Bilişim’i Neden Tercih Etmelisiniz?

TKA Bilişim misyon ve vizyonu ile müşterilerine etkili çözümler sunarak bilgisayarların periyodik bakım ve onarımlarını gerçekleştiren servis yerleridir. Profesyonel kadrosu ve her çözümü sunan hizmeti ile tüm markalara hizmet vermektedir. Müşterilerine gereken önemi vererek kolay hizmetler sunan TKA Bilişim’in tercih etmeniz için gerekli nedenler şöyledir.

 • Bilgisayarlarda veya cihazlarda değişen parçalarının garanti süreleri 24 aydır.
 • Cihazlara hem bandrol hem de garanti belgesi hizmetleri sunulmaktadır.
 • Servis işçiliklerinin tümünde 3 ay boyunca koşulsuz servis garantisi verilmektedir.
 • Müşteri cihazı teslim ederken form imzalanmaktadır bu imzalanan form sözleşme niteliği taşımaktadır. Formun biri müşteriye verilir. Cihazın işlemlerinin bittiğini göstermek için teslimat sırasında form müşteriden geri alınır.
 • Teslimat sırasında yapılan tüm işlemlerle ilgili müşterilere bilgiler verilir. Müşteri de cihazı teslim aldığına dair imza atmaktadır.
 • Arızalı olarak getirilen bilgisayarın sorunu haricinde bilgisayarda başka bir sıkıntı var mı diye 12 adımlık bir kontrol sağlanır. Bu kontrolde cihazda başka bir sıkıntı çıkarsa bu bilgi müşteriye iletilir. Cihazın harici şikâyeti çözülmeden de bilgisayarların tamiri yapılmaktadır.

tka santral

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

Ankara Batıkent bilgisayar tamiri, donanımsal ve yazılımsal olarak tüm problemlere karşı en etkili çözümü üretmektedir. 10 yılı aşkın süredir güvenilir, garantili ve hızlı servis imkanlarıyla tüm markalara hizmet vermektedir. TKA Bilişim’in profesyonel servisi ve bilgisayar mühendisi kadrosu ile cihazların periyodik bakımlarını ve tamirlerini hızlı bir şekilde çözmektedir. Sizlerde bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız bilgisayar servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
En Başa Dön