COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Samsung Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM SAMSUNG YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Geniş bir kitleye hitap eden Samsung için özel olarak oluşturulmuş marka uzmanlarımızla hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın süredir alanında öncü bir kuruluş olan TKA bilişim ile İstanbul Samsung bilgisayar servisi hizmetimizden faydalanarak profesyonel destek alabilirsiniz. Ekibimiz kısa sürede onarım ve bakımı gerçekleştirerek size bilgisayarınızı teslim edecektir. Ayrıca İstanbul dışı cihazlar için kargo yoluyla onarım kabulü de yapılmaktadır.

Samsung Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka sıvı temas

Tüm Samsung çeşitleri için teknik servisi veren ekibimiz, her modelin özelliklerine göre ayrı bir çözüm prosedürü geliştirmektedir. Samsung bilgisayar markasına ait modeller aşağıdaki gibi olmaktadır.

Samsung Notebook Serisi

Çok hafif ve ince olması ile göze çarpan bu seri, pil ömrünün uzun olması ve i7 CPU işlemcisiyle dikkat çekmektedir. Parlak ekran özelliğine sahiptir. Bu anlamda izlenecek filmlerde net bir görüntü sağlamaktadır. Dizaynı özel olarak ışıklı bir görünümde olmakta ve hızlı bir performans vaadinde bulunmaktadır.

Samsung GalaxyBook serisi

Hareketli yaşama adapte olma amaçlı üretilen GalaxyBook serisi, yürüyüş ya da toplu taşıma gibi ortamlarda bile işlerinizi kolayca halletmeniz mümkündür. Aynı şekilde ağırlık yapmayan bir seri olmakta ve kompakt bir yapıya sahiptir. Bir kitap kadar olan hafifliği ile kolayca taşınabilmektdir.

Samsung Chromebook serisi

Markaya ait Chromebook serisi, entegre kalemleri tercih edenler odağı haline gelmiştir. Android işletim sistemine sahip olan bu seri, yüksek ergonomik özellikli olup kullanımı rahattır. İndirilen uygulamalarda yüksek performans göstermektedir. ayrıca minimalist bir görünüme sahip olarak sade ve modern bir imaj yaratmaktadır.

Samsung Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka sıvı temas

Markaya ait modellerde pek çok arıza karşımıza çıkabilmektedir. TKA Bilişim olarak bütün sorunlar için gereken analizler yapılmakta ve sorunun kaynağı bulunmaktadır.

Samsung Notebook Serisi Isınma Problemi

Samsung marka bilgisayarlar, her ne kadar müşterinin sağlamlığına güvenerek aldığı cihazlar arasında yer alsa da baz teknik arızalar yaşanmaktadır. Bu seride yaşanan en önemli sorun aşırı ısınma problemidir. Yüksek performans göstermesi sebebiyle fazla ısınabilen bu cihazlar için Samsung bilgisayar servisi ekibimiz tarafından detaylı bir bakım ve onarım hizmeti verilmektedir.

Samsung GalaxyBook Serisi Sıvı Teması

Halka açık alanlarda kullanımıyla çokça tercih edilen bu modellerde sıvı teması ve hasar tespiti sıklıkla görülmektedir. Dışarıdan gelen darbeler sonucu çeşitli arızalar yaşanabilmekte, üzerine dökülen sıvı sebebiyle klavyede oksitlenme oluşabilmektedir. Bu noktada, profesyonel bir yardım almak en doğru seçimdir.

Samsung Chromebook Serisi Ekran Arızası

Seride yer alan özel kalemler sebebiyle, bu modellerde ekran kullanımı ve reması yüksek olmaktadır. hassas davranılmayan bu durumlarda, ekranla çizilmeler ve görsellerde kalite düşmesi yaşanabilmektedir. Samsung bilgisayar servisi hizmetimiz ile cihazınızın ekranı için gereken onarımla yapılmakta, ihtiyaç duyulan kısımda parça değişimi uygulanmaktadır.

Samsung Neden Yavaşlar?

tka samsung laptop tamiri

Samsung cihazların yavaşlamasında genel olarak bazı etmenler bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

 • Güncel olmayan bir yazılıma sahip olmak bilgisayarınızda hata verdirerek işleyişini ağırlaştıracaktır. Bu anlamda işletim sisteminizi mutlaka güncel tutmanız gerekmektedir.
 • Cihazdaki aktif görsel efektlerin açık kalması, performans düşüklüğüne sebep olmaktadır. Bilgisayarda ağırlaşma yapan bu durum, CPU ve GPU için gereksiz meşguliyet demektir.
 • Ağ bağlantınızın zayıf ya daha yavaş olması da bu duruma etkendir. Ayrıca geçici dosyaların birikmesine de engel olmanız gerekmektedir.
 • Samsung bilgisayarlarda da rastladığımız kötü yazılımlar, cihazın işleyişini bozmakta ve gerekli faaliyetlerini yürütmesine engel olmaktadır.

Samsung Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Samsung bilgisayarlarda bazı dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadur. Bu anlamda daha özenle yaklaşılan bilgisayarınızın performansı artacak ve yapılan işlemlerin sürecine ekstra hız katacaktır. Bu yöntemlerden bazıları şu şekilde özetlenebilir.

Düzenli Bilgisayar Temizliği Yapın

Samsung bilgisayarlar için en önemli husus olan temizlik, özellikle yatak gibi alanlarda kullanılan cihazlarda oldukça gereklidir. Cihazın yaşı da elbette bir faktör oluşturacaktır. Doğru tespit için bilgisayarınızdaki performans ayarlarına girebilir ve hangi donanımın tozdan etkilendiğini görebilirsiniz.

Antivirüs Programı Kullanın

Samsung markasına özel ücretli yada ücretsiz antivirüs programlarını kullanmak, en garantili yol olacaktır. Bilgisayarlarda düzenli olarak tarama yapmak, her zaman için gereken bir bakımdır. Bu sayede cihazınızın hızının düşmesini önleyerek performans artışı yakalayabilirsiniz.

Uygulamaların Otomatik Olarak Başlatılması

Cihazınızda yer alan bazı uygulamalar, yapılan ön yükleme sırasında otomatik olarak başlatılmaktadır. Bu sayede her ne kadar bu uygulamaları başlatmak için ekstra efor sarf etmeseniz de cihazı yavaşlatır. Kullanılmayan uygulamaları kaldırmanız ve otomatik başlamasına engel olmanız gerekmektedir.

Ortalama Samsung Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka personel

Samsung için özel olarak oluşturduğumuz marka uzmanlarımız sayesinde cihazlarınız için detaylı bir analiz gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda sağlıklı bir sorun tespiti yapılmakta ve gerekn bakımı da sağlanmaktadır. Markanın kendi teknik servisine kıyasla çok daha uygun fiyatlı bir Samsung bilgisayar servisi sunan TKA Bilişim, kaliteden ödün vermeden çalışmaktadır.

Bize emanet edilen cihazınız ileri teknoloji özellikli laboratuvarımıza gönderilmekte ve İstanbul için ortalama olarak 1 iş gününde teslimi yapılmaktadır. Eğer cihaz kapınızdan alındıysa, yine kapınıza iade edilecektir. Bu sayede kendi zamanınızdan da tasarruf etmenizi sağlayarak müşteri memnuniyeti üst seviyede tutulmaktadır. Kargo yoluyla diğer şehirlerden gelen cihazlarda, onarım süresi farklılık gösterebilmektedir.

Samsung Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka nükleon

Her bütçeye uygun bir fiyat skalası olan Samsung bilgisayar servisi hizmetimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Cihazınıda var olan arızanın derinliğine ve hasar boyutuna göre onarım şeklinin değiştiği gibi fiyatlandırma da elbette farklılık gösterebilmektedir. Bazen bir bilgisayarın tek ihtiyacı derinlemesine temizlik olabilirken bazen ciddi parçalar için değişim gerekmektedir. Bu sebeple en doğru bilgi için sayfada yer alan formu doldurarak ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Samsung Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka nükleon

Bilgisyarlarda genel olarak bazı arızalar ortak olsa da uzman kadromuzun deneyimi sayesinde kolayca çözüme kavuşturulmaktadır. Yaşadığınız arızanın boyutuna bakmaksızın ekibimiz size profesyonel destek sağlayacak ve 1 iş günü gibi kısa bir sürede Samsung bilgisayar servisi hizmeti verecektir. Ekibimiz tarafından onarım sağlanan hizmetler aşağıdaki gibi olmaktadır. Bu arızalardan birini yaşamıyor olasınız bile size yardımcı olmak isteyeceğimizi bilmenizi isteriz.

Samsung Ekran Değişimi

Samsung bilgisayar servisi kapsamında ekran değişimi hizmeti veren firmamız için ilk dikkat edilmesi gereken nokta model bilgisi olacaktır. Çünkü her Samsung bilgisayarın özellikleri farklı olabileceği gibi bu uyumu yakalamak da önem arz etmektedir.

Ekranlar genelde LCD ve LED ekran şeklinde kullanılmaktadır. LCD ekran bir bilgisayardaki arıza, çoğunlukla inverter sebebiyle oluşur. Böyle bir problemle karşı karşıya kaldığınızda profesyonel bir onarım yapılması oldukça önemlidir. LED ekranlarda ise inverter bulunamamakla birlikte daha az enerji harcamaktadırlar. Ancak bu tip ekranların tamiri diğerinden daha fazla özen istemektedir.

Samsung Güç Sorunları

Markaya ait cihazlarda, bataryanın aşırı kullanımı sonucu bazı güç sorunları yaşanabilmektedir. Aynı şekilde adaptörlerin de hor kullanılması buna bir sebeptir. Bazen yaşanan voltaj değişiklikleri bu aletleri çabuk yıpratmakta ve ömrünü kısaltmaktadır.

Marka uzmanlarımız tarafından verilen Samsung bilgisayar servisi hizmeti ile yaşadığınız herhangi bir güç sorunu için bize gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz. Çünkü Samsung bilgisayarınızın çalışması için olmazsa olmaz bir gereklilik olan güç kaynaklarında, mutlaka profesyonel bir yardım gerecektir.

Samsung Yavaş Çalışma Problemleri

Samsung marka cihazlarda yavaş çalışma problemleri; güncel olmayan işletim sistemi, gereksiz olan görsel efektlerin açık olması ve virüs kaynaklı olabilmektedir. Bu anlamda Samsung bilgisayar servisi ile profesyonel destek sağlayan ekibimiz, cihazınız için gerekli kontrolleri gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda çok adımlı bir denetimden geçirerek hata veren kısımları onarmakta ve genel bakımını da yapmaktadır.

Samsung Harddisk Problemleri

Bilgisayarın kalbi olan harddiskler, sahip olduğunuz tüm verilerin toplandığı önemli parçalardır. Müşteriler için en can alıcı kısım olan bu parçalarda yaşanan arızalar, genelde darbe alma ya da ıslanma şeklinde olmaktadır.

İçerisinde yer alan bilgilerden dolayı tamiratı, ekstra bir özen isteyen harddiskler için teknik ekibimiz, Samsung bilgisayar servisi ile hizmet vermektedir. Oldukça hassas bir süreç yürüterek arızalar onarılmakta ve bilgileriniz kısa bir sürede kurtarılmaktadır.

Samsung Ram ve SSD Upgrade

Ram ve SSD upgrade işlemleri Samsung bilgisayarlardaki verimi oldukça arttırmakla beraber performans için büyük bir adım olmaktadır. özellikle bilgisayar, müşteri için vazgeçilmez bir parça haline gelmişse gün içindeki yüksek performans oldukça önem kazanacaktır. Bilgisayar mühendislerinden oluşan Samsung bilgisayar servisi ekibimiz, talebe yönelik Ram ve SSD upgrade uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Samsung Sıvı Teması

Genel olarak bilgisayarlardaki problemlerden biri olan sıvı teması, Samsung marka cihazlarda da karşılaştığımız bir durumdur. Geniş bir kitleye hitap eden markaya ait bilgisayarlarda sıvı teması sonucu oksitlenme meydana gelebilmektedir. özellikle Dizüstü bilgisayarların zor bir şekilde korunduğu bu tür durumlarda Samsung bilgisayar servisi dahilinde ekibimiz gerekli analizleri yapmaktadır. İhtiyaç duyulduğu halde yedek parça tedariği sağlanmakta ve donanımların zarar görmesi engellenmektedir.

Samsung Notebook Bakımı

Samsung marka Notebook’lar için en önemli kıstas olan genel bakım, periyodik şekillerde uygulanması ve atlanmaması gereken bir adımdır. Bu anlamda düzenli olarak yapılan bakımlar sayesinde cihazının kalitesi uzun süre muhafaza edilmekte ve ömrü de uzatılmaktadır. Çoklu denetimlerden geçirilen Samsung cihazlarınız, laboratuvarımızda ileri teknoloji ekipmanlarla detaylı bir şekilde bakımdan geçirilmektedir.

Samsung Pil ve Yedek Parça Tedariği

Samsung markasına ait cihazlarda ne kadar ileri teknoloji yöntemler kullanılsa da bazen sorunun çözümü sadece parça değişimi olmaktadır. Onarımı her zaman mümkün olmayan durumlar için hizmet veren Samsung bilgisayar servisi ekibimiz, sonsuz bir tedarik süreci yürütmektedir. Çünkü firmamız, yedek parçanın cihazınızla tam uyumlu olması ve yüksek memnuniyet sağlaması gerektiğinin farkındadır. Hizmet garantili olan pii ve yedek parça tedariğimiz için bizimle irtiabta geçmeniz yeterli olacaktır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka araç

TKA Bilişim bünyesinde gerçekleştirdiğimiz Samsung bilgisayar servisi hizmetimiz, yulardır çalışamalrını devam ettirmektdir. Bu anlamda gelişen teknolojiyi her zaman yakından takip etmekte ve güçlü bir donanım kullanmaktadır. En önemli nokta, konu ne olursa olsun müşterinin onayı alınması ve talebe yönelik hareket edilmesidir. Böylece kötü sürprizlerle karşılaşmaz ve fiyatlandırma açısından kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz çözüme ulaşılmaması halinde firmamız herhangi bir ücret talep etmemektedir. Yaşadığınız tüm yazılımsal ve donanımsal sıkıntılar için TKA Bilişim Samsung bilgisayar servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer İstanbul dışındaysanız, cihazlarınızı bize kargo yoluyla gönderebilirsiniz.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka araç

Firmamız Samsung bilgisayar servisi alanında müşterilerine pek çok garanti sağlamakta ve bu yönüyle takdir toplamaktadır. Gereken tüm kurumsal işlemleri gerçekleştirerek cihazı aldığı gün form imzalanmaktadır. Bu forma sözleşme yerine geçerek bir örneği müşteriye verilmekte ve onarım sonrası cihaz tesliminde geri alınmaktadır. Burada amaç, yapılan işin bittiğini karşılıklı onay ile ortaya koymaktır. Müşterilerimize sunduğumuz diğer garanti detayları aşağıdaki gibidir.

 • Yedek parça değişimi yapıldıysa 24 ay kadar garanti süresi bulunmaktadır.
 • Onarımı yapılamayan hiçbir cihaz için ücret kesilmemektedir.
 • Gerçekleştirilen tüm Samsung bilgisayar servisi işçiliklerine yönelik 3 aylık kesin servis garantisi sunulmaktadır.
 • Cihazla birlikte bir bandrol ve garanti belgesi verilmektedir.
 • Bilgisayar üzerinde yapılan işlemlere dair bir rapor oluşturulmakta ve müşteriye teslim edilmektedir. Cihazın sağlamlığına dair müşteriden imza alınmaktadır.
 • İstanbul içi tamirat süresi ortalama 1 iş günüdür. Ayrıca kargo dahilinde de onarım yapılmakta ve bu süre değişkenlik göstermektedir.
 • Müşterinin var olan şikayeti dışında da bir denetleme yapılarak derin bir sorun tespitinde bulunulmaktadır. 12 adımlı olan bu denetimde problem çıkması sonucunda gerekli bilgilendirme yapılmakta ve kayıt oluşturulmaktadır. Fakat öncelik her zaman müşterinin tercihi olacağı için talep yönünde hareket edilmektedir.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön