COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Packard Bell Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM PACKARD BELL YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Packard Bell Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

 • Pre 286 Machines
 • 486
 • Axcel
 • Executive
 • Force
 • Legend
 • Legend Elite
 • Legend x Supreme
 • Legend Supreme
 • Multimedia (Early – 386/486 Era)
 • Multimedia (Later 486/Pentium Era)
 • The Microsoft Station
 • PB
 • PB (Laptop)
 • PYack Mate
 • Platinum
 • Platinum Supreme
 • Platinum Pro
 • Pro
 • Pro Supreme
 • Statesman (Laptop)
 • Spectria
 • Synera
 • Easynote Laptops

Packard Bell Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka personel

RAM (Bellek) Hatası:

Bilgisayarlarımızda, en çok hata meydana gelen bileşen RAM’dir. RAM arızalandığı zaman birçok bileşende problem meydana gelmesine sebebiyet verir. Bilgisayarınızın bir süre açılmaması, kitlenmesi, Windows kurulum hataları ve daha birçok problemin kaynağı RAM olabilir.

RAM’in hatalı olduğunu sizlere haber veren bazı problemler;

Ekrana Görüntünün Gelmeme Hatası:

Ekrana görüntünün gelmemesi durumu birçok hatadan kaynaklı olabilir ama bunların arasında en belirgin olanı ise hatalı RAM’dir. Bu gibi problemler genellikle, RAM’in uyumsuz olmasından kaynaklanır. Bu problemle karşı karşıya kaldığınızda ve bilgisayarınızda birden fazla RAM varsa, tek tek çıkartarak uyumsuz olanı tespit edip, uyumlu yeni bir RAM ile değiştirebilirsiniz.

Kilitlenmelerin Meydana Gelmesi:

Bilgisayarınızda zaman zaman rastgele kilitlenmeler oluyor ise bu problemin kaynağı RAM olabilir. Fakat, bu kilitlenmeler arasında bir tutarlılık yoksa sorun yüksek ihtimalle RAM’den kaynaklı değildir.

Grafik Kartının Yüklenmemesi Hatası

Bilgisayarınızı ilk açtığınız esnada, bilgisayarınızın RAM’i tanımasına dair sesli uyarı verir. Bu sesi almamanız durumunda, sorun RAM kaynaklı olabilir.

Performansın Düşük Olması Problemi

Bilgisayarınızı ilk açtığınız zaman hızlı, fakat kullandıkça yavaşlıyorsa sorun RAM kaynaklı olabilir. Fakat, performansın giderek azalması, RAM haricinde birçok problemin çağrısı olabilir.

Bilgisayarda Mavi Ekran Belirmesi

Bilgisayarda mavi ekran belirmesi Windows kaynaklı bir problemdir ve her mavi ekranı RAM hatası olduğunu düşünmek son derece yanlıştır. Mavi ekranların bir hata kodu vardır ve mavi ekranın meydana gelmesinin sebebini test etmek için hata kodunu sorgulatmanız en doğru yöntem olacaktır.

Yukarıda saydığımız sorunlar ve daha birçok sorun RAM’in arızalı olduğunun haberini verebilir. En doğru analiz ve onarım süreci için bilgisayarınızı bir uzmana götürmeniz en sağlıklısı olacaktır. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak, uzman arkadaşlarımız tarafından bilgisayarındaki sorunu analiz edip, hızlı ve güvenilir hizmet sunarız.

Anakart Hatası:

Anakart hataları, diğer hatalara oranla daha az meydana gelir ve genelde bu durumun sebebi, üretim hatasıdır.
Anakartlar, üzerlerinde pek çok bileşen bulundurur ve bu durum, mekanik ve sürücü ile ilgili birçok probleme neden olabilir. Bu durumun genel nedeni ise anakartın diğer bileşenlerle uyumlu olmamasıdır.

BIOS Hatası:

Bilgisayarınızı açtığınızda, işletim sistemi başlatılmadan önce BIOS, kendini sınama yapar. Anakartı, işlemciyi, giriş çıkış denetleyicilerini, belleği, klavyeyi ve video gibi pek çok bileşeni kontrol eden bir analiz sistemi çalıştırır.

Bu analiz sürecinde, herhangi bir problem tespit etmesi durumunda, ekranda bir hata kodu belirir. Bu hata kodları sayesinde, bilgisayarınızda meydana gelen problemi ve nasıl çözeceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ve daha birçok problem Packard Bell bilgisayarlarınızda meydana gelebilir. Bu problemlerin nedenleri değişkenlik gösterir ve bir uzman tarafından analiz edilmesi gerekir. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak bilgisayarınızdaki problemleri analiz etmek ve çözüm üretmek için varız.

Packard Bell Neden Yavaşlar?

 • Başlangıçta yüklenen uygulamalar
 • Parçalanmış sabit diskler
 • Takas dosyalarının yanlış ayarlanmış olması
 • Kaldırılan dosyalar ve kayıt defteri
 • Virüsler
 • Yavaş ağ bağlantıları
 • Sisteminizdeki yazılımlar
 • Fanların fazla ısınması
 • Donanımların yenilenmemiş olması
 • Çok fazla program yüklenmesi
 • Bilgisayar bakımının uzun süre aksatılması

Bilgisayarınızın yavaşlamasının birçok sebebi olabilir. Bu durum, basit bir sorun da olabilir, geri dönüşü zor bir problem de. O nedenle, bilgisayarlarınızın bakımlarını aksatmadan yaptırmalısınız. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak, bilgisayarlarınızın bakımını hızlı ve güvenli şekilde yaparak karşılaşılan problemleri kolayca çözümleriz.

Packard Bell Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Packard Bell bilgisayarınız giderek yavaşlıyorsa, bilgisayarınızın performansını arttırmak amacıyla dört basit yolu deneyebilirsiniz.

1. Gün sonunda bilgisayarınızı kapattığınızdan emin olmalısınız. İşletim sistemi, disk belleği tamamen dolduğu zaman geçici dosyaları silmesi gerekir; fakat, bu işlemi yapması için bilgisayarın kapanması ve yeniden başlatılması lazımdır. Bu nedenle, bilgisayarınızı kapatıp açmanız, performans düşüklüğü sorununu giderebilir.

2. Hard disk temizliğini ihmal etmemelisiniz. Hard diskiniz programlar çalışırken oldukça fazla dosya biriktirir. Biriken dosyalar ise bilgisayarınızın performansının düşmesine neden olabilir. Hard diskinizi zaman zaman temizlemeniz durumunda performans düşüklüğü sorununuz çözülecektir.

3. Sık sık virüs taraması yapmayı unutmayın. Yavaş bir bilgisayar, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarda var olmasına işarettir. Düzenli olarak virüs taraması yapmalısınız.

4. Sabit Sürücünüzü Birleştirin. Zaman geçtikçe, sabit diskinizdeki dosyalar parçalanır ve bölünür. Hal böyle olunca, bilgisayarınız o dosyaları bulmak için daha fazla performans göstermesi ve daha fazla çalışması gerekir. Bu durum da bilgisayarınızın performansının düşmesine sebep olur. Windows’un kendi disk birleştirme aracını kullanarak disk dosyalarını birleştirebilir ve bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri denediyseniz ve bilgisayarınız performansını arttıramadıysanız, bu sorunun kaynağı daha ciddi olabilir. Bu durumda, uzman birine ulaşmanız ve bilgisayarınızın kontrolünü yaptırmanız gerekmektedir.

Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda, TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgisayarınız için hızlı ve güvenli bir analiz ve çözüm gerçekleştireceğimize emin olabilirsiniz.

Ortalama Packard Bell Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka personel

TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak, sizlere hızlı ve güvenli onarım sağlarız. İşinin ehli, her biri kendi alanında profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilen tamirler oldukça kısa sürmektedir. Bu süre, bilgisayardaki arızanın boyutuna göre değişiklik gösterse de tamir süresi ortalama olarak bir iş günüdür. Fakat, kargo ile teslimat yapmamız gereken durumlarda bu süreç kargodan kaynaklı uzayabilir

Packard Bell Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka lab

TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak bilgisayarlarınızdaki problemlerin analizi ve analiz sonucunda bulunan arızaların onarımı konusunda oldukça iddialıyız. Her bir çalışanımız, kendi alanında oldukça uzman kişilerdir ve bilgisayarınızın tamiri süresince oldukça özenli bir çalışma sergilerler. Bilgisayarınızın bizimle güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Packard Bell Tamir Fiyatları Ne Kadar?

tka santral

TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak bilgisayarlarınızın tamirini oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde yaparız. Fakat, her bilgisayarda meydana gelen arıza farklıdır ve bu durum fiyatta değişikliklere sebebiyet verir. O nedenle, bilgisayarınızın tamir fiyatının ne kadar olacağı hakkındaki en güvenilir bilgiyi TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisinden öğrenebilirsiniz.

Packard Bell Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka lab

Packard Bell Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka lab

Packard Bell Ekran Değişimi

Hayatımıza son derece kolaylık sağlayan bilgisayarların en çok arızalanan parçaları ekranlardır. Ekranda meydana gelen problemler bazen arızanın onarılmasına imkan vermez ve değişim zaruridir. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak bilgisayarlarınızın ekranının değişimini gerçekleştiriyoruz.

Packard Bell Güç Sorunları

Bilgisayarınız pek çok sebepten ötürü güç sorunu yaşıyor olabilir. Bu durumu kesin bir teşhis konulması amacıyla, bilgisayarınızı bir uzmana götürmenizde fayda vardır. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak güç sorunlarınızı çözüme ulaştırıyoruz.

Packard Bell Yavaş Çalışma Problemleri

Bilgisayarınızın yavaş çalışmasının nedeni yazılım kaynaklı olabilir veya başka bir nedeni de olabilir. Bu nedenle bilgisayarınızda meydana gelen problemin detaylı olarak analiz edilmesi ve analizlerin sonucu doğrultusunda onarımı gerçekleştirilmesi gerekir. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak 12 adımdan oluşan bir analiz gerçekleştirerek bilgisayarlarda meydana gelen problemleri en doğru şekilde analiz ediyor ve problemin kaynağını çözüyoruz.

Packard Bell Virüs ve Casus Yazılım Sorunları

Bilgisayarlarda virüs ve casus yazılımların bilgisayarımıza bulaşması oldukça fazla gerçekleşen bir durumdur. Virüslerin önüne geçmek ve temizlemek amacıyla, pek çok kişi virüs programlarından faydalanır; fakat, bazı durumlarda bu programlar da yetersiz kalır. Bu durumda ise TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak bilgisayarınızı virüslerden ve casus yazılımlardan kurtarıyor ve bilgisayarınızda sebep olduğu problemleri çözüyoruz.

Packard Bell Harddisk Problemleri

Hard disk, bilgisayardaki her verinin depolandığı yerdir ve hard diskte bir problemin meydana gelmesi oldukça büyük sorunlara sebebiyet verir. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda, TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak sizlere yardımcı olmak isteriz.

Packard Bell Ram ve SSD Upgrade

SSD bilgisayarınızın hızlı çalışması ve yüksek performans için gereklidir. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak bilgisayarınızın Ram ve SSD sini yükselterek, hızlı ve yüksek performanslı bir bilgisayar kullanmanıza yardımcı oluruz.

Packard Bell Sıvı Teması

Sıvı teması oldukça sık yaşanan ve yanlış işlemler uygulanması durumunda tamiri oldukça zor olan ve hızlı onarım gerektiren bir durumdur. TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak sizlere, hızlı ve güvenli bir onarım süreci sağlayarak bilgisayarınızı eski haline kavuşması için sizlere yardımcı oluruz

Packard Bell Notebook Bakımı

Bilgisayarlara düzenli bakım yapılması oldukça önemli bir konudur. Bilgisayarınızın hızını, performansını, ondan aldığınız verimi etkileyen bu durum için TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak sizlere hizmet veriyoruz.

Packard Bell Pil ve Yedek Parça Tedariği

Bazı arızaların onarımı ve tamiri oldukça zordur veya mümkün değildir. Bu gibi durumlarda, TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak sizlere yedek parça tedariği sağlarız.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka nükleon

TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak her biri işinin ehli, güvenilir kişilerle çalışarak sizlere hızlı ve güvenilir bir hizmet sunmak amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Bize getirdiğiniz bilgisayarların ortalama onarım süresi yaklaşık bir iş günüdür. Bu süreç, kargodan kaynaklı değişiklik gösterebilir.

Bunun yanında, bize bilgisayarınızı emanet ettiğinizde, bize bildirdiğiniz arıza ile yeterli kalmayarak bilgisayarınız için 12 adımdan oluşan bir test süreci uyguluyoruz. Bu testin sonucunda, herhangi bir problemle karşılaştığımız zaman size haber veriyor ve bu durumun raporlamasını gerçekleştiriyoruz.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka santral

Bize getirdiğiniz her marka bilgisayar ve her problem için üç ay koşulsuz garanti hizmetimiz vardır. Aynı zamanda, bilgisayarınızın parçalarını değiştirdiğimiz zaman garanti hizmeti süremiz 12 aya çıkmaktadır.

Bunun yanında, tamirini gerçekleştirdiğimiz her cihaz için bandrol ve garanti belgesini sizlere takdim ediyoruz.

Packard Bell bilgisayarınızda, herhangi bir problemle karşılaştığınız zaman, TKA Bilişim Packard Bell bilgisayar servisi olarak sizlere yardımcı olmak bizim görevimizdir. Sayfamızda bulunan forma iletişim bilgilerini yazmanız durumunda, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
En Başa Dön