COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Apple Bilgisayar Tamiri

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM APPLE YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Apple Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka lab

Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji sayesinde birçok cihazla tanıştık. Apple bilgisayarları son teknoloji kullanılarak üretilen ürünlerdir. Apple bilgisayarları özellikle tasarım işiyle uğraşanların gözdesidir. 4K görüntü kalitesine sahip olan Apple bilgisayarlarda her renk daha canlı bir yapıdadır.

Apple bilgisayarların performansı kullanıcılarını her zaman memnun etmektedir. Apple bilgisayarları her ihtiyaca uygun olarak tasarlanmış modellere sahiptir. Her bir kullanıcının, memnuniyetle kullanabileceği Apple bilgisayarlarının en önemli ortak özelliği ise güvenlik endişesini ortadan kaldırmasıdır.

Apple Macbook Air Serisi

tka apple macbook air

Apple macbook air serisi, dizüstü bilgisayarlardır. Yüksek görüntü kalitesine sahip olan macbook air modelleri her rengin daha canlı gösterilmesini sağlar. Öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği macbook air serisinin, işlemci ve RAM açısından da oldukça kalitelidir. Macbook air serisi ürünleri oldukça hafif bir yapıdadır ve istenilen her yere kolaylıkla taşınabilmektedir.

Apple Macbook Pro Serisi

tka apple macbook pro

Apple macbook pro seri, genellikle tasarımcılar tarafından kullanılmaktadır. Macbook pro serisi dizüstü bilgisayarlardır. Yüksek işlemci hızı ve ekran kartı sayesinde bu bilgisayarlarda her işlem hızlıca yapılabilir. Macbook pro serisi ürünleri, aynı anda üç tasarım programını dahi çalıştırabilecek bir donanıma sahiptir. Macbook pro serisi, gümüş, uzay grisi ve gold renk seçenekleri ile de göz doldurmaktadır.

Apple Mac Pro Serisi

Apple bilgisayarlarının en çok tercih edilen serilerinde bir mac pro’dur. Özellikle ofislerde kullanılan mac pro ürünleri, masaüstü bilgisayarlardır. Yüksek işlemci hızı, RAM kapasitesi ve ekran kartı kapasitesi bulunan ürünler, zamandan kazandırması ile ünlüdür. Ev içi kullanımı da yaygın olan mac pro serisi ürünleri, dev ekranlarda iş yapabilme olanağı sunmaktadır.

Apple iMac Pro Serisi

Apple iMac Pro serisi, profesyonel kullanıcılar için tasarlanmıştır. Diğer Apple markaları ürünlere göre daha pahalı olan imac pro serisi ürünleri, güçlü grafiklere, depolama alanına ve işlemci hızına sahiptir. Özellikle işyerlerinde kullanılan iMac Pro masaüstü bilgisayarları, dev ekranı sayesinde kullanıcılarına muhteşem deneyimler yaşatmaktadır.

Apple Mac Mini Serisi

tka mac mini

Apple mac mini serisi, boyutunun aksine çok büyük işler başarmaktadır. Mac miniler, bilgisayar kasası işlevi gören ve iki avuca sığabilen ürünlerdir. Apple mac ve imac serisi ürünlerde, kasa monitöre entegredir. Mac mini serisi ise monitöre ihtiyaç duymayan ama Apple deneyiminden mahrum kalmak istemeyen kişiler için üretilmiştir.

Apple Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka lab

Apple bilgisayarları uzun kullanım ömrüne sahip olmaları ile ünlenmiştir. Yüksek teknoloji ile üretilen bu bilgisayarlarda, her teknolojik üründe olduğu gibi arıza meydana gelebilmektedir.

Apple bilgisayar tamiri son derece hassas bir süreçtir. Apple’ın laptop ürünleri oldukça ince bir yapıya sahiptir bir diğer yandan Apple’ın masaüstü bilgisayarlarının kasaları monitöre entegredir; bu nedenle Apple bilgisayar tamiri yapılırken dikkatli olunması gerekir. Yüksek meblağlar ödeyerek satın alınan cihazlar arızalandığında muhakkak Apple bilgisayar tamiri alanında tecrübeli kişilerle çalışılmalıdır. On yılı aşkın bir süredir müşterilerine hizmet veren TKA Bilişim, Apple bilgisayar tamiri konusunda tecrübeye sahiptir.

Apple bilgisayar tamiri amacıyla yapılan başvurularda birkaç sorunun adı sıklıkla tekrarlanmaktadır. Birçok modele sahip olan markanın cihazları için Apple bilgisayar tamiri başvurusu yapıldığında, aynı seri ürünlerinde benzer sorunlar olduğu saptanmıştır.

Apple Macbook Air Serisi Arızaları

Apple macbook air serisi birçok kullanıcısının gözdesidir. Hafif yapısı ile öne çıkan bu ürünler için Apple bilgisayar tamiri başvurusu yapıldığında, kullanıcıların benzer sorunlar yaşıyor oluşu göze çarpmaktadır.

 • Anakart arızası
 • Açılmama ve geç açılma sorunu
 • Ekran arızaları
 • Batarya arızaları
 • Fan arızaları

Apple Macbook Pro Serisi Arızaları

tka apple macbook pro arızası

Apple macbook ürünleri son derece kaliteli olsalar da zaman ve kullanıma bağlı olarak Apple bilgisayar tamiri ihtiyacı doğmaktadır.

 • Harddisk arızaları
 • Ekran donması
 • Ölü piksel hataları
 • Ekran hataları
 • Hoparlör sorunları
 • Renk sapmaları

Apple Mac Pro Serisi Arızaları

tka apple mac pro arızası

Masaüstü olarak kullanılan Apple mac pro serisi ürünleri, kullanım hızı nedeniyle kullanıcıların gözdesidir. Birçok avantaj sunan bu cihazların Apple bilgisayar tamiri başvurularında benzer sorunlar öne çıkmaktadır.

 • Güç sorunları
 • Anakart arızaları
 • Açılma problemleri
 • Ekran kartı arızaları
 • Bilgisayarın gri ekran vermesi

Apple iMac Pro Serisi Arızaları

tka apple imac arızası

Apple’ın teknoloji harikası iMac Pro serisi cihazlarının Apple bilgisayar tamiri başvurularında benzer başlıklar göze çarpmaktadır.

 • Mavi ekran hatası
 • Karıncalı görüntü sorunları
 • RAM arızaları
 • Ekran kartı arızaları
 • Anakart arızaları

Apple Mac Mini Serisi Arızaları

tka apple mac mini arızası

Bilgisayar kasası olarak kullanılan Apple mac mini serisi ürünleri kolay kolay arızalanmayan bir yapıya sahiptir. Zaman ve kullanıma bağlı olarak bu cihazlarda, Apple bilgisayar tamiri gerekli olabilir.

 • Açılış sorunları
 • Bağlantı arızaları
 • Anakart arızaları
 • Ekran kartı arızaları
 • Harddisk sorunları

Apple Neden Yavaşlar?

Apple bilgisayar tamiri hizmetine başvurulmasının ilk nedenleri arasında bilgisayarların yavaş çalışması gelmektedir. Apple bilgisayar tamiri başvurularında öne çıkan bu sorunun birçok nedeni olabilir.

 • Apple bilgisayarının eski olması ve eski sürümlü olması.
 • Sabit disk doluluğu.
 • Bilgisayarda kullanılan uygulamaların bazılarının işletim sistemi ile uyumsuz olması.
 • Bilgisayarda otomatik açılış izni olan birden çok program olabilir.
 • Tek seferde bilgisayar işletim sisteminin kaldıramayacağı birden çok program çalışıyor olabilir.
 • Apple bilgisayarları kapatırken arka planda uygulama açık kaldıysa yavaşlama sorunu yaşanabilir.

Apple bilgisayar tamiri için hizmet almak istemenizin birden çok nedeni olabilir. TKA Bilişim Apple bilgisayar tamiri konusunda müşterilerine kalıcı çözümler sunmaktadır.

Apple Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka lab

Yüksek performansa sahip Apple bilgisayarlarının işlem gücü zamana ve kullanıma bağlı olarak yavaşlayabilir. TKA Bilişim Apple bilgisayar tamiri hizmetine, bilgisayarınızın performansını arttırmak için başvurabilir ve bilgisayarınızın eski performansına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Apple bilgisayar tamiri hizmetine başvurmanızın nedeni performans düşüklüğü ise öncelikle bu sorunun nedeni saptanmalıdır. Apple bilgisayar tamiri başvurunuzun nedeni olan performans düşüklüğü sorununu gidermek için kendiniz de bazı önlemler alabilirsiniz.

Gereksiz Uygulamaları Kapatın

Bilgisayarınızın performans düşüklüğü yaşamasının temel nedeni arka planda çalışan uygulamalar olabilir. Apple bilgisayarlarınız, istediğiniz uygulamaları çalıştırmak için yeterli alan bulamıyor olabilir. Bilgisayarınızda hangi uygulamaların açık kaldığı anlamak için ekranın alt kısmında yer alan Dock’a göz atın, eğer burada gereksiz yere çalışan bir uygulama göremezseniz Apple bilgisayar tamiri için TKA Bilişim uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Monitörünü Kullanarak Bellek Tüketimine Nelerin Sebep Olduğunu Saptayın

Apple bilgisayarlarınızda kullandığınız bazı uygulamalar, sistem kaynaklarını daha fazla tüketiyor olabilir. Bilgisayarlarınızda hangi uygulamaların fazladan yer kapladığını öğrenmek için ‘Uygulamalar’ klasöründe bulunan ‘Etkinlik Monitörü’nü açın. Burada yer alan uygulamalar bilgisayarınızda yer kaplıyorsa onları kapatın. Etkinlik monitörü bilgisayarda yer alan tüm uygulamaları gösterir, bilgisayar sistemi için gerekli olan bir dosyayı kapatmanız durumunda bilgisayarınızda bazı hasarlar meydana gelebilir. Bu işlemi doğru bir şekilde yapabileceğinizden emin değilseniz, Apple bilgisayar tamiri konusunda uzman olan TKA Bilişim çalışanlarından yardım alabilirsiniz.

Sistem Tercihleri Panelini Düzenleyin

Sistem tercihleri panelini düzenleyerek bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz. Sistem tercihleri paneline özel öğeler eklenmektedir; eğer bu sistemde gereksiz yere CPU harcayan bir uygulama görürseniz onu kapatın.

İşletim Sisteminizi Düzenli Olarak Güncelleyin

Apple daha iyi bir deneyim için kullanıcılarına sistem güncellemelerin gönderir. Bilgisayarınızın güncel olması performansının artmasını sağlayacaktır; eğer bilgisayarınız herhangi bir nedenden dolayı güncelleme yapamıyorsa Apple bilgisayar tamiri konusunda uzman olan TKA Bilişim’e ulaşarak, bu sorununuzu kalıcı olarak çözebilirsiniz.

Ortalama Apple Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

Apple bilgisayar tamiri konusunda uzman olan TKA Bilişim çalışanları, Apple bilgisayar tamiri işlemini bir iş günü içerisinde tamamlamaktadır. Apple bilgisayar tamiri yapıldıktan sonra cihazınız kargoya verilir; bu nedenle teslim süresi kargo şirketinin yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir.

Apple Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka nükleon

TKA Bilişim on yılı aşkın bir süredir müşterilerini kaliteli hizmetle buluşturmaktadır. Apple bilgisayar tamiri hizmeti sunan TKA Bilişim çalışanları, uzun yıllardır Apple bilgisayar tamiri gerçekleştiren kişilerdir. Apple bilgisayar tamiri konusunda eğer uzmanlık arayışındaysanız TKA Bilişim’e ulaşmanız yeterlidir.

Apple Tamir Fiyatları Ne Kadar?

Apple bilgisayar tamiri ücretleri, bilgisayarınızdaki hasarın boyutuna göre farklılık göstermektedir. Apple bilgisayar tamiri hizmetine başvuru nedeniniz ücretin farklılık göstermesinin ana nedenidir. Apple bilgisayar tamiri ücretlerinin farklı olmasının birden çok sebebi vardır.

 • Bilgisayarınızın modeli
 • Hasarın ne boyutta olduğu
 • Yedek parça kullanıp kullanılmayacağı
 • Bilgisayar yedek parçasının fiyatı

TKA Bilişim, on yılı aşkın bir süredir müşterilerine uygun fiyatlı Apple bilgisayar tamiri hizmeti sunmaktadır. Apple bilgisayar tamiri konusunda uygun fiyatlı ve kalıcı çözümlere TKA Bilişim sayesinde ulaşabilirsiniz.

Apple Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka personeller

TKA Bilişim Apple bilgisayar tamiri konusunda ihtiyacınız olan tüm hizmetleri sunmaktadır. Apple bilgisayar tamiri hizmetine ne sebeple ihtiyaç duyuyor olursanız olun TKA Bilişim uzmanlığından yararlanabilirsiniz.

Apple Ekran Değişimi

Apple bilgisayarlarının ekranları yüksek kalitede üretiliyor olsa da birçok sebebe bağlı olarak Apple bilgisayar tamiri hizmetine ihtiyaç duyabilir. Menteşe ve ekran değişimi için TKA Bilişim uzmanlığından yararlanarak kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Apple Güç Sorunları

Apple bilgisayar tamiri başvurularında öne çıkan sorunlardan biri güç sorunlarıdır. Güç sorunu arızalarının alanında uzman kişiler tarafından giderilmesi gerekir.

Apple Yavaş Çalışma Problemleri

Apple bilgisayarlarınız birçok farklı nedene bağlı olarak yavaş çalışıyor olabilir. Bu problemden kalıcı olarak kurtulmak için Apple bilgisayar tamiri konusunda uzman olan TKA Bilişim’den yardım alabilirsiniz.

Apple Harddisk Problemleri

Apple bilgisayarlarının harddiskleri zaman ve kullanıma bağlı olarak arızalansa da Apple bilgisayar tamiri konusunda daima yanınızda olan TKA Bilişim, bu soruna da kalıcı çözümler getirmektedir.

Apple Ram ve SSD Upgrade

Apple bilgisayarlarınızın RAM ve SSD kartı artık size yetmiyorsa, yeni bir bilgisayar alıp fazla masrafa girmek yerine RAM ve SSD yükseltme işlemi yapabilirsiniz.

Apple Sıvı Teması

Sıvı teması her bilgisayar markası için riskli olsa da hassas bir yapıda olan Apple bilgisayarlarda bu durum daha tehlikelidir. Bilgisayarınız eğer sıvı ile temas ettiyse hemen Apple bilgisayar tamiri hizmetinden yararlanmanız gerekir.

Apple Notebook Bakımı

Bilgisayarlarınızda hiçbir arıza olmasa da düzenli aralıklarla bilgisayarınıza bakım yaptırmanız gerekir. Arızaların önceden tespiti için bu bakım oldukça önemlidir.

Apple Pil ve Yedek Parça Tedariği

Apple bilgisayar tamiri için başvurduğunuzda eğer hasar büyük boyuttaysa parça değişimi yapılması gerekir. Apple bilgisayar tamiri konusunda tüm hizmetleri sunan TKA Bilişim, pil ve yedek parça temini de sağlamaktadır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka araç

 • Apple bilgisayar tamiri hizmetinde eğer bilgisayarınızdaki sorunları gideremezsek sizden hiçbir ücret talep etmeyiz.
 • TKA Bilişim’de Apple bilgisayar tamiri süresi ortalama 1 iş günüdür.
 • Apple bilgisayar tamiri hizmeti öncesinde imzaladığınız evrak sözleşme niteliği taşır ve haklarınızı koruma altına alır.
 • Bilgisayarınızda yapılan her işlem size rapor edilir.
 • TKA Bilişim’e başvururken bize ilettiğiniz sorun haricinde 12 adımlık bir test uygulayarak cihazınızdaki tüm hasarları öğrenmenizi sağlıyoruz.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka araç

 • Apple bilgisayar tamiri işçiliklerinde 3 ay koşulsuz servis garantisi verilmektedir.
 • Bilgisayarınızda değişen yedek parça olursa, bu parçalar için 24 aya kadar varan garanti süresi veriyoruz.
 • Tamiri yapılan cihazın hem arkasına bandrol yapıştırılıyor hem de garanti belgesi veriliyor.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
En Başa Dön