COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Render Bilgisayarı Tamiri

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

tka render bilgisayar tamiri
Render Bilgisayarı Tamri

Render Bilgisayarı Nedir?

Render, bilgisayar yardımıyla çizilen veya geliştirilen ham bir modelin programlar aracılığıyla işlenmesi ve bu modelin resim ya da video olarak dışarıya çıkartılmasıdır. Çeşitli yazılımlar ile birlikte bu işlem gerçekleştirilir.

Render bilgisayarı ise bu işlemi maksimum performansta ve minimum sürede yapmayı amaçlayan bilgisayarlardır. Render işlemi bilgisayarın işlemcisini çok fazla yorduğu için render uzun sürebilir. Kullanılan işlemcinin hızı ve sayısı render (işleme) süresini etkiler. Günümüzde birçok teknoloji sayesinde CPU’nun yaptığı işi GPU’ya yaptırarak render süresini kısaltmak mümkündür. Güçlü bir çalışma kapasitesi gerektiren render bilgisayarlar için çoğu zaman render bilgisayar tamiri hizmetleri gerekebilmektedir. Peki, TKA Bilişim render bilgisayar tamiri için müşterilerine hangi hizmetleri sunmaktadır?

tka render bilgisayar tamiri

Hangi Render Bilgisayar Tamiri Hizmetlerini ve Güvenceleri Sunuyoruz?

Render Bilgisayar Tamiri

Bilgisayarlar da bütün teknolojik aletler gibi kimi zaman arızalar yapmaktadır. Bu arızaların çoğunda profesyonel yardıma ihtiyaç duyarız. Profesyonel olarak çalışan render bilgisayarı sahipleri herhangi bir arızada render bilgisayar tamiri için işini iyi bilen uzmanlara başvurmalıdır. Render işleminden daha yüksek performansı amaçlayan render bilgisayarları, işlemci (CPU) olarak çok güçlü olmalıdır. Render bilgisayarlarında işlemci çok değerli olduğu için zarar görmesi durumunda bilgisayar, en büyük özelliğini yitirmektedir. Bu sebepten dolayı TKA Bilişim güvenilir çalışma prensibi ile render bilgisayar tamiri için uzun vadede etkili çözümleri kullanmaktadır.

tka render bilgisayarı

Anakart Tamiri

Bilgisayarın en önemli parçalarından olan anakart üstünde birçok donanım bileşenleri taşır. İşlemci (CPU), bellek (RAM), sabit sürücü ve video kartı, anakartın üzerinde bulunur ve anakart bu donanım bileşenleri arasında bağlantı sağlar.

Render bilgisayarları da render bilgisayarı yapan en önemli özellik anakartın üstündedir. Anakartlar farklı çeşitlerde ve farklı işlemciler ile çalışmak için üretilir. Bazı işlemciler anakart ile uyumsuz olabilir. Render bilgisayar toplarken de bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bilgisayarın diğer parçalarında olduğu gibi anakartlar da çeşitli sebeplerden arıza yapmaktadır. Bu arızalar için kullanıcılar render bilgisayar tamiri hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Darbeler, düşürme ve sıvı teması arıza sebeplerinden birkaçıdır. TKA Bilişim, titiz çalışmalarıyla render bilgisayar tamiri doğrultusunda anakart tamiri hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

tka teknisyen

Veri Kurtarma

Veri kurtarma, bilgisayar, fotoğraf makinesi, tablet gibi cihazlarda kayıtlı verilerin farklı nedenlerle ulaşılamayan verilerin tekrardan ulaşılabilir hale getirilmesine denir. Günümüzde verileri sabit disk sürücüleri (HDD’ler), katı hal sürücüsü (SSD), SD kartlar, USB Flash bellekler vb. araçlar ile depolarız.

Render bilgisayarları, yüksek çözünürlükte ve yüksek boyutlarda video ve fotoğraflar üretebilir. Bu yüzden sürücülerinin depolama alanlarının fazla olmasına dikkat edilir. Bazen yoğun uğraşlar sonucu işlenen video ve fotoğraflar depolama araçlarında depolanır. Bu araçların farklı nedenler ile zarar görmesi birçok fotoğrafımızın, videomuzun ya da önemli kayıtlarımızın kaybına sebep olur. Bu nedenle kullanıcılar, veri kurtarma talebiyle render bilgisayar tamiri hizmetine başvurmaktadır.

Virüs saldırıları, yanlışlıkla silmek, fiziksel zarar ve sıvı teması verilerin zarar görmesine sebep olabilir. Sağladığı titiz çalışmalar sayesinde yüksek başarı oranına sahip TKA Bilişim, render bilgisayar tamiri konusunda oldukça başarılı bir hizmet vermekte.

Yeni Bilgisayar Kurulumu

tka teknisyen

Yeni bilgisayar aldıktan sonra yüklenen programların düzgün yüklenmesi bilgisayarın performansını oldukça etkilemektedir. Anti virüs programları, ofis programları ve kullanıcın diğer tercih ettiği programları doğru bir şekilde yüklemek ileride çıkabilecek olan sıkıntıları ortadan kaldırabilir. Yeni render bilgisayarlarında da bu duruma dikkat edilmesi gerekmektedir. Donanımsal olarak yüksek performansa sahip olsa da programların verimsiz ya da birbirini engellemesi sonucunda performans düşüşü yaşanabilir. TKA Bilişim’in render bilgisayar tamiri hizmetleri ile bilgisayarınız için yeni bilgisayar kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

İşletim Sistemi Kurulumu

İşletim sistemi, belli kurallar dahilinde programların çalışmasını ve kullanıcı ile bilgisayar arasındaki iletişimi sağlayan yazılımlardır. Günümüzde yeni alınan bilgisayarlarda FreeDos yani işletim sistemi kurulu olmadan satış yapılmakta. Render bilgisayarlarında da durum aynıdır.

Amatör kişiler tarafından render bilgisayarı tamiri esnasında korsan olarak işletim sistemleri kurulabilir fakat bu durum yeni bilgisayar kurulumunda performansı oldukça etkilemektedir. TKA Bilişim her hizmetinde olduğu gibi işletim sistemini en doğru ve güvenilir şekilde yükleyip render bilgisayar tamiri ile müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Buna ek olarak format olarak bilinen yeniden işletim sisteminin kurulması konusunda da TKA Bilişim hizmet sağlamaktadır.

Bilgisayar Servisi

tka personel

Hiç tahmin edilmeyen anlarda bile bilgisayarlar arızalanabilir. Bu arızalar çevresel ve yazılım kaynaklı olabilir. Render bilgisayarları genel olarak mimarlık, matematik, simülatörler, sinema ve televizyon gibi sektörlerde ağırlıkla kullanılır. Bazen hızlı bir şekilde render bilgisayar tamiri gerekebilir. Müşteri memnuniyetini hedefleyen TKA Bilişim, bu hedefi yakalamak ve arızaya hemen müdahale etmek için uzman ekibi ile bilgisayarın olduğu konumda servis hizmeti sunmaktadır. Daha büyük arızalar için de cihazlar profesyonel hizmet sunan servis noktalarına götürülür. Render bilgisayar tamiri için arıza tespit edilir ve müşteriye bilgi verilmeden herhangi bir işlem yapılmaz.

Render Bilgisayarlarda En Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

tka kasa ram

Render bilgisayarları işlemciyi çok fazla yoran bilgisayarlardır. İşlemcideki ısınmalar render bilgisayarları için en büyük sorundur. Ayrıca işlemcideki hasar veya anakarttaki hasarlar da render bilgisayarının performansını oldukça etkilemektedir bu nedenle render bilgisayar tamiri gerekmektedir.

Bilgisayar kasasındaki tozlanma, bilgisayarın performansını etkilemekte ve fan ya da benzeri soğutucu elemanların etkisini azaltmaktadır. Bunlara ek olarak render yapılacak programların düzgün yüklenmemesi de performansı düşürmektedir. Normalde daha hızlı işlem yapabilecekken daha uzun sürelerde işlem yapabilir. İşletim sistemi yüklerken de aynı sıkıntılar yaşanabilir. Her sıkıntı ya da arızada render bilgisayar tamiri için profesyonel hizmet sunan uzmanlara başvurmak gerekir.

Render Bilgisayar Tamiri Ne Kadar?

Geniş hizmet yelpazesine sahip olan ve çözemediği hiçbir sorun için ücret talep etmeyen TKA Bilişim, üstün hizmetleri ile memnuniyetini amaçlamaktadır. 15 yıllık tecrübe ve birikim ile bilgisayar mühendislerinden oluşan profesyonel kadro aracılığıyla hizmet sunmaktadır. Her konuda güvence sağlayan TKA Bilişim hakkında detaylı bilgi ve render bilgisayar tamiri hakkında fiyat bilgisi almak için sayfada bulunan formu doldurabilirsiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön