COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Yerinde Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

yerinde bilgisayar servisi
Yerinde Bilgisayar Servisi

Yerinde Bilgisayar Servisi Nedir?

Değişen iş alanları ve iş temposu sebebi ile artık günümüzde insanlar küçük işlerini bile halletmek için zaman bulamıyor ya da bilgisayarlarında herhangi bir arıza olması durumunda tek tek bilgisayar teknik servislerini gezmek de istemiyor. Dolayısıyla, hem insanların yeterli vaktinin olmaması hem de karşılaştığı problemleri fiziksel bir iş gerektirecek şekilde gezerek zamanını harcamak istememesi, günümüzde farklı iş alanlarını çıkmasına olanak sağlamıştır. Birçok iş alanı, insanların evden de işlerini halledebilmesi adına ve potansiyel müşterileri kaybetmemek adına farklı hizmet alanları vermektedir.

Yerinde bilgisayar servisi de bu iş alanlarından biridir. Özellikle, iş alanlarını değişmesi ve insanların çoğunlukla bilgisayar üzerinden işlerini hallediyor olması, yerinde bilgisayar servisini herkes için potansiyel bir servis hizmeti olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Çoğunlukla müşterilerin zaman sorunu veya arızalı bilgisayarların sayıca fazla olması ve taşınmasının zor olması sebebiyle, yerinde servis hizmeti veren firmalar, müşterinin evine ya da şirketine teknik servis çalışanı yollar. Böylece, teknik servis çalışanının bilgisayarlardaki sorunların tespitini yapması ve bu sorunu müşterinin belirttiği adreste çözmesi müşteriler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. İhtiyaç halinde de arızalı cihazı servis merkezine götürerek tamir işlemini halletme ve tekrar müşteriye teslim etme hizmeti sağlamaktadır. Tüm bu sürece, yerinde bilgisayar servisi denir.

tka araç

tka personel

Yerinde Bilgisayar Teknik Servisi Nasıl Yapılır?

Yerinde bilgisayar teknik servisi için gerekli bir takım maddeler vardır. Bunlar sırasıyla;

 • Yerinde bilgisayar teknik servisi için, firmaya önceden ulaşılır ve arıza kaydı açılarak telefonda sorun hakkında ilk teşhis yapılır.
 • Daha sonra firma, bu sorunun giderilmesi ile ilgili müşterinin de uygun olduğu gün ve saati belirleyerek bir randevu oluşturur.
 • Belirlenen gün ve saatte firmaya ait yerinde bilgisayar servisi ekibine ait yerinde bilgisayar teknik servis çalışanı, bilgisayardaki problemi tam olarak analiz etmek ve tamir için gerekli işlemleri yerine getirebilmek adına müşterinin belirttiği adrese gider.
 • Gerekli servis hizmetlerini tamamladıktan sonra merkeze geri döner.

Bilgisayarın belirtilen adreste tamiri yapılamaması durumunda ise şu işlemler yapılmaktadır.

 • Eğer bilgisayarın sorunu yerinde bilgisayar servisi ile çözülemeyecek durumdaysa, teknisyen bilgisayarı alıp teknik servis merkezine götürür.

Yerinde bilgisayar servisi, klavyenin ya da ekranın sıvı ile teması gibi durumlarda müşterinin arıza kaydı açtığı bilgilerin dışında farklı arıza türleri de gözlemleyebilir. Anakart, ekran kartı yanması, gövde içinde bulunan plastik parçaların çatlaması ya da kırılması, herhangi bir parçada müşterinin farkedemediği bir arıza olması durumunda yerinde bilgisayar servisi ekibimizin teknik servis çalışanı durumu tespit ederek, tamirin müşterinin belirttiği adreste yapılamayacağını söylemesi durumunda bilgisayar teknik servis merkezine götürülmektedir.

Yerinde bilgisayar servisi hizmeti, bilgisayar parçalarının çeşitlilik göstermesi ve bazı parçaların oldukça hassas olmasından dolayı tamir sırasında oluşan herhangi bir aksaklık olması durumunda da yerinde bilgisayar servisi ekibimizde bulunan teknik servis çalışanı teknik servis merkezine götürerek müşterinin kaybını olabildiğince hızlı çözebilmek için elinden geleni yapmaktadır. Yerinde bilgisayar servisi merkezinde gerekli işlemler tamamlanıp arıza giderildikten sonra, tekrar müşteri ile randevu tarihi belirlenip, bilgisayar müşterinin belirttiği adrese götürülerek teslim edilir.

Son olarak gerekli bütün işlemler tamamlandıktan ve bilgisayarın müşteriye teslim edilmesi sonrasında, yerinde teknik servis elemanı bilgisayarın kurulumunu yapar ve gerekli testleri yaptıktan sonra bilgisayarın sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olur.

tka personel

tka personel

Kimler Yerinde Bilgisayar Servisi Hizmetimizden Faydalanabilir?

Özellikle masaüstü bilgisayarlara sahip olan müşteriler, cihazların ağır ve ebatlarının büyük olması nedeniyle taşıma sorunu yaşadıkları için yerinde bilgisayar servisi hizmetimizi tercih etmektedir. Bunun dışında şirketlerin bilişim departmanları da çok sık tamir veya bakım hizmeti talep ederler. Şirketlerin, çok sayıda bilgisayarlarının olması nedeniyle yerinde bilgisayar teknik servisine başvurmaları da hem zamandan tasarruf hem de daha ekonomik olacaktır.

Bazı durumlarda ise müşteriler; bilgisayarlarının yüksek fiyatlı donanım parçalarına sahip olması nedeniyle, cihazın teknik servise taşınması süresinde parçalara zarar vermemek adına yerinde bilgisayar servisi hizmetini tercih etmektedir.

Özellikle günümüzde yaşanılan Covid-19 salgını nedeniyle evden çıkmak istemeyen müşteriler de evde bilgisayar tamiri talebinde bulunmaktadır. Koronavirüs salgını riskini minimuma indirerek bilgisayar sorunlarını yerinde tespit edip çözüme kavuşturmak da günümüzde daha çok önemli hale gelmiştir. Yerinde bilgisayar servisi verecek olan teknik servis çalışanının da gün içerisinde birçok işyeri ya da eve gitme ihtimalinden dolayı maske takma zorunluluğu vardır. Müşterilerin de bunu göz önünde bulundurarak, yerinde bilgisayar servisi ekibimizde bulunan yerinde bilgisayar teknik servis çalışanının maske taktığından emin olduktan sonra eve ya da işyerine kabul etmesi gerekmektedir.

Firmamızın, yerinde bilgisayar teknik servisi ekibi çalışanları tüm hijyen kurallarına uymaktadır. Yerinde bilgisayar servisi hizmeti verdiği yerlerde ağız, göz ve burnuna elleriyle temas etmez, sık sık kendisini ve ekipmanları dezenfekte ederek sağlıklı ve kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlar. Eğer risk taşıyan bir ortam varsa orada hizmet vermeyerek bilgisayarın yerinde bilgisayar servisi hizmeti verdiğimiz yerinde bilgisayar servisi merkezine götürülmesi sağlar ve gerekli hizmetlerini yerine getirerek, müşterinin belirttiği adrese geri teslim yapar. Sosyal mesafe kurallarına uyar ve minimum riskle yerinde bilgisayar servis hizmetini verip bulunduğu konumdan ayrılır.

Yerinde bilgisayar servisi sizlere en iyi şekilde hizmet vermek adına çalışıyoruz. Bu ve birçok sebepten dolayı şirketinden ya da evinden çıkmak istemeyen müşteriler, bu hizmetten yararlanarak bilgisayarla ilgili arızaları hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde çözüme kavuşturabilmektedir. TKA Bilişim ekibi olarak, sizlere en iyi şekilde hizmet sunabilmek adına yerinde bilgisayar servisi hizmeti sunuyoruz. Ayrıca bu konudaki hassasiyetinizi ve yüksek kalite beklentinizi anlıyor ve ekibimizde alınan önlemler ile birlikte sizlere yüksek performansa sahip bir hizmet sunmaktayız.

Yerinde Bilgisayar Servisi Fiyatları Ne Kadar?

Yerinde bilgisayar servisi için net bir fiyat vermek mümkün değildir. Yerinde bilgisayar servisi fiyatı, bilgisayarlarınızın sahip olduğu özellikler, talep ettiğiniz hizmet seçeneği ve tespit edilen arızaların sayısı ve türlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İhtiyacınız olan ve talep ettiğiniz tamir seçeneği ile sizlere sunacağımız yerinde bilgisayar servisi hizmeti ile ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için iletişim formunu doldurup TKA Bilişim bünyemizde bulunan uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
En Başa Dön