COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Yerinde Bilgisayar Tamiri

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

yerinde bilgisayar servisi

Yerinde Bilgisayar Tamiri

Gelişen teknolojiler ile birlikte bilgisayarların yazılımları ve donanımları da gelişmektedir. Dolayısıyla mevcut bir bilgisayar, bir süre sonra her ihtiyacı karşılayamayacak duruma gelebilir.

Özellikle standart donanımlara ve özelliklere sahip sıfır bilgisayarlar, titizlikle seçilmedikleri takdirde temel işlemler dışındaki özel ihtiyaçlara uzun süreli çözüm üretemezler. Bu noktada özel ihtiyaçlar için özel bilgisayarlar gereklidir. Bilgisayar toplama hizmeti almak ise bu konu için en etkili çözümdür.

Bilgisayar Tamiri Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka araç

Bilgisayar servisi arayışı içerisine giren insanlar genellikle evlerine yakın kurumları tercih ederek bilgisayarını uzak bölgelere taşıma derdinden kurtulmak ve zaman kaybetmemek istemektedirler. TKA Bilişim ise kapıda bilgisayar tamiri hizmeti sunarak müşterilerinin sorunlarını hızlı bir şekilde, kalıcı olarak yerinde çözmektedir. Böylece hem zamandan kazanmış olursunuz hem de ufak sorunlarınızın için bilgisayar servisi çalışanlarına cihazınızı bırakmak zorunda kalmazsınız.

Bilgisayarlar hem kullanıma bağlı olarak hem de zamanla eskimekte ve bazı problemler çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlarda bilgisayar tamiri tercih etmek sizler için uygun olacaktır. Cihazınız için uzun ömürlü çözümler sunma garantisi veren bilgisayar servisi çalışanları bunun yanında alanında uzman kişilerden oluşmalıdır. Cihazınızı tecrübe sahibi olmayan herhangi bir eğitim almamış bilgisayar servisi yetkililerine teslim ederseniz, başınıza daha büyük dertler açabilirsiniz. Bu sebeple bilgisayar mühendislerinden oluşan ve bilgisayar tamiri sektöründe ayrıcalıklı bir hizmet sunmayı hedefleyen TKA Bilişimi tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır.

Alanında uzman ekibiyle uzun yıllardır bilgisayar tamiri üzerine hizmet veren TKA Bilişim hem donanımsal hem de yazılımsal problemlerinize çözüm üretmektedir. Bütün marka ve modeller için bilgisayar tamiri işlemlerini profesyonel ekipmanlar kullanarak kısa sürede çözen kurum, çözemediği herhangi bir sorun olduğunda ise müşterilerinden ücret talep etmemektedir. Yerinde bilgisayar tamiri hizmeti almayıp, sorununuzun çözümü için bilgisayarınızı servise bıraktığınızda ise probleminiz ortalama 1 iş gününde sonuca kavuşturulmaktadır. TKA Bilişimin sunduğu bilgisayar servisi hizmetlerinden bazıları ise;

 • Ekran kartı tamiri
 • Anakart tamiri
 • BIOS ve IO programlama
 • BGA reballing
 • Chipset değişimi şeklindedir.

tka personel

Ekran Kartı Tamiri

tka ekran kartı tamiri

Bilgisayar servisi arayan insanların büyük çoğunluğu ekran kartı problemi yaşamaktadır. Bu noktada kartınızın çalışmıyor oluşunun birden fazla nedeni olabileceğinden tam olarak sorunu saptamak için alanında uzman kişilere başvurmanız yararınıza olacaktır. Tam da bu aşamada her biri bilgisayar tamiri konusunda tecrübe sahibi TKA Bilişim teknisyenleri ekran kartı tamirini profesyonel bir şekilde yapmakta ve kesin çözümler getirerek benzeri problemler yaşamanızın önüne geçmektedir. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarınızın servisteki incelemelerinin ardından, ekran kartı tamirinin söz konusu olmadığı durumlarda ise garantili ürünler temin edilerek değişim işlemi gerçekleştirilmektedir. Konuyla ilgili bilgisayar tamiri uzman ekiplerinden geri dönüş almak isterseniz sayfamızda bulunan formu doldurabilirsiniz.

Bilgisayar tamiri yetkililerine göre ekran kartında bir sorun olduğunu belli eden bazı belirtiler bulunmaktadır. Bilgisayarınızda bu belirtiler ortaya çıktıysa biran önce tamir veya değişim işlemi gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Zamanında yapılan müdahaleler sizi değişimden kurtarmakta ve bilgisayar tamiri işlemi ile ekran kartınızı kullanmaya devam edebilmenizi sağlamaktadır. Bu da daha yüksek maliyetlerden kurtulmanızı mümkün kılmaktadır. Bilgisayar tamiri hizmeti veren kurumlara göre kartınızda problem olduğunun bazı belirtileri ise;

 • Bilgisayar ilk açıldığında ekran kartı fanından yüksek bir sesin gelmesi,
 • Bilgisayarın kullanımı esnasında belirli bir süre ekranın kararıp tekrar normale dönmesi,
 • Bazı oyunların sürekli yeniden başlatma hatası vermesi,
 • Bazı pencerelerde kısa veya uzun süreli donmalar şeklindedir.

Bilgisayar servisi firmaları ekran kartlarının bazı durumlarda yukarıda yer alan belirtilen hiç birini göstermeden arızalanabildiğini görmüştür. Bu gibi durumlarda ise sorunun kartta olup olmadığının tespiti için bilgisayar servisi, çalışan bir ekran kartını çalışmayan cihaza takmakta ve problem tespit etmektedir. Aklınızdaki soruların cevaplarını bulmak ve uzman ekiplerce bilgisayar tamiri almak isterseniz form doldurabilir, yetkililer tarafından hemen geri dönüş alabilirsiniz.

Ekran kartının sorunsuz bir şekilde çalışması ve bilgisayar servisi arayışına girmemek adına alınabilecek bazı önlemler bulunmaktadır. Bu basit ancak etkili önlemler sizi yeni bir ekran kartı alma yükünden veya bilgisayar tamiri arayışından kurtaracak etkiye sahip olabilmektedir. Bu önlemlerden bazıları;

 • Bilgisayar uzun süre sıcak bir ortamda bulundurulmamalı, doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalı,
 • Kullandığınız cihaz dizüstü ise sürekli şarjda kullanılmamalı,
 • Uzun saatler kullanılacaksa mutlaka bir soğutma sistemi kullanılmalı,
 • Düzenli aralıklarla tüm fanların temizliği bilgisayar tamir servisleri tarafından yapılmalı,
 • şeklinde sıralanabilir.

Anakart Kartı Tamiri

tka ana kart tamiri

Bilgisayar servisi çalışanlarının en sık karşılaştığı sorunlardan biri de anakart arızalarıdır. Bu kart birçok devreyi bünyesinden barındırdığından son derece önemli birçok görevi üstlenmektedir. Gelişen teknoloji ve işinde uzman kişilerin edindiği tecrübeler sonucu bilgisayar servisi anakart tamiri yapılabilmektedir. Ancak bu konuda yeterli ekipman donanımına sahip olmayan bilgisayar servisi hizmeti veren kurumlar tarafından yapılan tamirler daha büyük masraflara yol açabilmektedir. TKA Bilişim ise her biri alanında eğitimli ekibi ile garantili bilgisayar tamiri işlemi gerçekleştirmekte ve aynı sorunun tekrar etmemesi için profesyonelce hizmet vermektedir.

Bilgisayar servisi yetkililerine göre anakartlar üzerinde barındırdığı; işlemci, ram, ekran kartı, ses kartı veya sabit disk sebebiyle arıza çıkarma olasılığı yüksek bir parçadır. Üzerinde barındırdığı bu bileşenlerden birinin problem çıkarması anakartın çalışmayı durdurmasına sebep olabilmektedir. Bilgisayar tamiri yapan işletmeler bu parçaların onarımını yaparak kullanılmaya devam etmesini sağlayabilmektedirler. Bazı durumlarda ise yüksek maliyetlere sebep olabilecek kusurlar ortaya çıkabilmekte ve parça değişimi kaçınılmaz olmaktadır. TKA Bilişim de sunduğu bilgisayar servisi ile anakartınızdaki problemin ne olduğunu kısa sürede bulmakta ve onarımını hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bilgisayar servisi arayışına girmeden önce problemin anakartta olup olmadığını anlamanızın birkaç yolu vardır. Bunlar

 • Bilgisayarın açılmaması veya belirli bir süre kullanıldıktan sonra aniden kendini kapatması,
 • Kablosuz internet bağlantısının çalışmaması
 • Uzun süreli kullanımların ardından ekranda kaymaların yaşanması,
 • Bilgisayarın gereğinden fazla ısınması,
 • Ekran görüntüsünün aniden gitmesi,
 • Bilgisayardan daha önce gelmeyen garip seslerin gelmeye başlaması şeklindedir.

Bilgisayar tamiri hizmeti veren kurumlar anakartta problem çıkmasının sebebinin; bilgisayarın düşmesi, darbeye maruz kalması veya çalışır durumdayken sıvı dökülmesi olabileceğini söylemektedirler. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında cihazınızı kontrol etmeli ve herhangi sakıncalı bir durum fark ettiğinizde bilgisayar servisi yetkililerine başvurmanız önerilmektedir. TKA Bilişim yıllardır edindiği tecrübe sayesinde anakarttaki tüm sorunlarınızı çözmekte ve bilgisayar tamiri alanına getirdiği yeniliklerle memnuniyet garantisi sunmaktadır. Hemen iletişim formu üzerinden irtibata geçerek tüm problemlerinizin çözümü için bilgisayar servisi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

BIOS ve IO Programlama

tka bios programlama

BIOS, bilgisayarın tüm giriş ve çıkış işlemlerinin yapılabilmesini sağlayan bunun yanında bu işlemleri kontrol ederek herhangi bir sorunun ortaya çıkmasını engelleyen bir tür yazılımdır. Daha anlaşılır bir biçimde özetleyecek olursak bilgisayarlara takılan; fare, klavye, yazıcı veya kulaklığın, işletim sistemi ile arasındaki veri alışverişini sağlamaktadır. BIOS yazılımı bilgisayarların kalıcı belleği olan ROM’a yüklü olarak gelmektedir. Ve bu noktada bilgisayar servisi çalışanları bu bilgilere sahip olmalıdırlar. Aksi takdirde yanlış onarım yaparak büyük sorunlara sebebiyet verebilmektedirler.

BIOS arızalarının ortaya çıktığını ve bilgisayar servisi tercih etmeniz gerektiğini anlamanın en kolay yolu güç düğmesine bastığınızda bilgisayarınızın hiç bir şekilde açılmamasıdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılan en büyük hata ise BIOS ve IO proglamlama işlemi yerine sorunun başka bir parçadan kaynaklandığını iddia eden bilgisayar tamiri hizmeti veren kurumlara güvenmektir. Kullanıcıların genellikle müdahale edilmesini istemediği BIOS’lar, alanında uzman bilgisayar tamiri tarafından yapıldığında hiç bir sorun çıkarmadan çalışmaya devam edebilmektedir. Bu nedenle yetkili bilgisayar servisi hizmeti veren kurumları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

TKA Bilişim BIOS ve IO programlama da kullanmış olduğu cihazları ve nitelikli ekipleri ile bilgisayar servisi alanında kendini ispatlamıştır. Eğer bilgisayar servisi desteği almayı düşünüyor ve problemin tam olarak nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız yapmanız gereken tek şey form doldurarak bilgisayar tamiri uzman çalışanlarından geri dönüş almak olacaktır

BGA Reballing

tka bga reballing

Açılımı “Ball Grid Array” olan BGA, küçük top şeklindeki lehimlerden oluşan, mikroişlemcilerin kalıcı olarak monte edilmesini sağlayan ve entegre devreler için kullanılan bir monteleme işlemidir. Reballing ise kullanıma bağlı olarak BGA ile sabitlenen yongaların zamanla ısınması ve gevşemesi ile çalışmalarını durdurması ve çalışmayan lehim toplarının yenileriyle değiştirilmesi işlemidir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için bilgisayar tamiri önce arızalı yongayı tespit edip sökmekte ve lehimler yenileriyle değiştirmekte sonra da anakarta tekrar yerleştirmektedir.

BGA Reballing işleminin gerçekleştirilebilmesi için bilgisayar tamiri çalışanlarının birçok ekipmana ihtiyaç duyacağı bilinmelidir. Eğer tercih ettiğiniz bilgisayar servisi birkaç ekipmanla bu işlemi yapabileceğini söylüyorsa orada bir sıkıntı var demektir. Çünkü bilgisayar tamiri bu işlem için aşağıda yer alan ekipman ve malzemelere ihtiyaç duyacaktır;

 • BGA Rework istasyonu,
 • Krem lehim Pastası,
 • Havya,
 • BGA çip kutusu,
 • Lehim topları,
 • BGA çip kalp seti.

Bilgisayar servisi bu sorunu çözmek için ince işçiliğe ihtiyaç duymaktadır. Özellikle işlemin gerçekleştirileceği alan bilgisayar tamiri çalışanları için sessiz ve konsantrasyonu bozmayacak sakinlikte olmalıdır. Aksi takdirde bilgisayar servisi tarafından yapılan BGA Reballing sırasında daha büyük sorunlara yol açabilecek hatalar ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi kötü tecrübeler edinmemek adına TKA Bilişimi tercih edebilir, bilgisayar tamiri işlemlerinin tamamı için uygun fiyatlarla kaliteli hizmet alabilirsiniz. Bütün bilgisayar servisi ihtiyaçlarınızı TKA Bilişim sayesinde kolayca giderebilirsiniz.

Chipset Değişimi

tka chipset

Anakartta bulunan ve bilgisayarların çalışmasında ana etken olan iki adet chipset bulunmaktadır. Bunlar Güney Köprüsü ve Kuzey Köprüsü’dür. Bu iki çip arızalandığında ekran 2 veya 3 bölünmüş bir şekilde görünmekte ve bilgisayara bağlanan klavye, mouse gibi parçalar fonksiyonlarını yerine getirememektedir. Bu sebeple bilgisayar tamiri arayan kişiler çoğunlukla chipset’lerinde meydana gelen sıkıntılardan dolayı sorun yaşamaktadır. Bilgisayar servisi çalışanları özellikle notebookların ekran kartları ve anakartlarındaki çiplerin arızalandığını söylemekte ve bu arızanın kısa sürede tespit edilip bilgisayar tamirini yapacak olan uzmanlar tarafından çözülmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu işlemin gecikmesi diğer çiplerde de sorunların oluşmasına sebep olmakta ve devrenin tamamen çalışmayı durdurmasına neden olarak bilgisayar servisi dahi cihazı göremeden büyük hasarlar almasına yol açmaktadır.

Birçok bilgisayar tamiri chipset sorunlarının çözümünü anakartı tümden değiştirmekte bulmaktadır. Bu işlem doğru olsa da, eğer bilgisayar tamiri yapacak olan servis, gerekli alet ve ekipmana sahip ise arızalı olan chipsetin değişimini gerçekleştirebilmektedir. Bu da çok daha düşük maliyetler ile bilgisayar servisi çalışanlarının cihazınızı yeniden çalışabilir duruma getirmesini sağlamaktadır. Sizler de en son teknolojiyi kullanarak sorunları tespit edip en kısa sürede çözen TKA Bilişimi tercih edebilir, her biri alanında uzman olan bilgisayar tamiri yapan teknisyenlerden yardım alabilirsiniz. Bilgisayar servisi konusunda kendini her geçen gün geliştiren kurum, birçok probleminizi hızlıca çözebilecek donanıma sahiptir.

Bilgisayar Tamir Servisi Konusunda Ne Gibi Güvenceler Sunuyoruz?

tka personel

TKA Bilişim, bilgisayar tamiri alanında uzun yıllardır çalışmalarını sürdürmekte ve teknolojiyi yakından takip ederek en güncel ekipmanları kullanmaktadır. Tüm donanımsal ve yazılımsal problemleri büyük bir titizlikle çözen bilgisayar servisi, müşterilerini onarım veya parça değişiminden önce bilgilendirmekte ve onay aldıktan sonra işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu durumda haberiniz olmadan bilgisayar tamiri işlemleri yapılmamakta ve bütçenizi aşacak durumları önceden öğrenmektesiniz. TKA Bilişim, bilgisayar servisi çalışanları tarafından çözülemeyen herhangi bir problem için sizlerden ücret talep etmemektedir. Bunun yanında bilgisayar tamir işlemleri 1 iş gününde yapılmakta ve işlerinizi aksatmadan devam edebilme şansına sahip olmaktasınız.

Sahip olduğu kalifiye elemanları ile bilgisayar tamiri işlemlerini nokta atışı yaparak çözüme kavuşturan TKA Bilişim, benzeri problemleri bir daha yaşamamanızı sağlamaktadır. Müşterilerinin sorunlarını en az maliyetle çözme gayesi taşıyan kurum bu sayede bilgisayar servisi konusunda adından sıkça söz ettirmektedir. Bilgisayar tamiri arayışınız varsa yapmanız gereken şey iletişim formunu doldurarak yetkililerden detaylı bilgi alarak sorununuzun uzman ekipler tarafından çözülmesini sağlamak olacaktır. Evinizdeki kullandığınız laptopların veya şirketinizde bulunan notebookların herhangi bir arızası varsa TKA Bilişim bilgisayar tamiri konusunda yetkin çalışanları ile kusursuz bir hizmet sunacağının garantisini vermektedir.

Bilgisayar Servisi Fiyatları Ne Kadar?

Bilgisayar tamiri için, genellikle yapılacak işlem için önceden fiyat paylaşmamakta ve problemin tespit edilmesinin ardından işlem ücret bilgisi vermektedir. Piyasada çok ucuza bilgisayar tamir servisi hizmeti sağlayan kuruluş olduğu gibi yüksek ücretler talep eden kurumlarda bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus; yapılacak bilgisayar tamiri servisi işlemlerinin müşteriye açıklanması ve fiyatların arıza tespitinden sonra şeffaf bir şekilde müşteri ile paylaşılmasıdır. Sektörde bilgisayar tamiri servisi için ortalama fiyatlar önceden araştırılmalıdır. Şayet bir bilgisayar tamiri servisi size ortalamanın altında bir fiyata arızanızı çözeceği garantisini veriyorsa orada durup düşünülmelidir.

Bazı bilgisayar servisi hizmeti veren kuruluşlar ise problemleri kısa vadede çözse de ilerleyen tarihlerde aynı sorunlar tekrar baş göstermektedir. Bu gibi durumlar bilgisayar servisi tercihi yapan kişilerin araştırma yapmadan seçim yaptığını göstermektedir. Öncelikle yapılması gereken bilgisayar servisi çalışanlarının bu sektörde ne kadar süredir hizmet verdiğini öğrenmek olmalıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bilgisayar servisi hizmeti sunan kurumun ne derece kurumsal olduğudur. Probleminizi çözemediği halde sizden ücret talep eden bilgisayar servisi yetkilileri ise cihazınızı aldıkları gibi size teslim edebilmektedirler.

Bu gibi tatsız durumlarla karşılaşmamak ve kötü bir bilgisayar servisi deneyimi yaşamak istemiyorsanız işinin ehli olan kuruluşları araştırarak bulmanız gerekmektedir. Bilgisayar servisi sektöründe uzun yıllardır aynı çizgide ilerleyen ve memnuniyet garantisi veren TKA Bilişim, bilgisayar servisi ihtiyaçlarınızın tamamını karşılamakta ve belirlediği fiyat politikası ile müşterilerinin takdirini toplamaktadır. Sizler de bilgisayar servisi tercih etmek istiyor ama sorunsuz bir deneyim yaşamak istiyorsanız TKA Bilişim ile hemen irtibata geçebilirsiniz.

TKA Bilişim ise daima en uygun fiyatlarla her türlü bilgisayar tamir servisi işlemlerini, gerek evinizde gerek ofisinizde gerekse kendi servisinde en kısa zamanda gerçekleştirmektedir. Bu noktada müşteriden onay alınmadan onarım veya değişim işlemlerine başlanmamakta ve talep edilecek bilgisayar tamir servisi ücreti konusunda müşteri önceden bilgilendirilmektedir. Sizler de bilgisayar tamir servisi konusunda aklınızda yer alan soruların cevaplarına ulaşarak profesyonel bir destek almak isterseniz hemen formu doldurabilirsiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
En Başa Dön