COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

HP Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

TKA BİLİŞİM HP YETKİLİ SERVİSİ DEĞİLDİR !
MARKA BAĞIMSIZ BÜTÜN BİLGİSAYARLARA ÜCRETLİ DESTEK SAĞLAMAKTADIR.
İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

HP Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka lab

HP marka birçok sayıda bilgisayar modeli vardır. Bu modeller kullanım alanlarına ve amaçlarına göre ayrılmıştır. Oyun bilgisayarıyla da adını duyduğumuz HP’nin hem masaüstü hem de dizüstü oyun bilgisayar modelleri vardır. HP Pavilion serisinin birçok amaca uygun modeli bulunmaktadır. HP Pavilion x360 Convertible modeli tablet bilgisayar iken Pavilion 13 günlük kullanıma uygundur. Bunun dışında Pavilion 15 oyun bilgisayarı ve Pavilion serisinin oyun masaüstü modelleri bulunmaktadır. Bir diğer oyun bilgisayarı serisi ise Omen’dir. Omen serisinin hem masaüstü hem de dizüstü modelleri vardır. Tamamen performans odaklı olan bu seri, en iyi donanımlarla donatılmıştır. HP Envy modeli ise günlük kullanıma uygun bir modeldir. Bunlara ek olarak hem günlük hem de performans ve şıklığın birleştiği Spectre, Elite ve Z by HP de iş ve günlük amaçlarla kullanılabilen dizüstü modelleridir. İş bilgisayarı olarak kullanılan ZBook serisi ise birçok modelden oluşmaktadır. Tasarım, dijital çizim ve projeler için kullanılır. Bunların dışında HP All-in-One serisi de bilgisayar kasasının ve ekranının birlikte olduğu masaüstü modelidir. Ayrıca HP’nin günlük olarak kullanılan eski laptop modelleri de hala piyasada mevcuttur.

HP Pavilion ve Omen Serisi Isınma Problemi

tka lenova ekran kartı tamiri

HP’nin oyuncu serilerinde yani Pavilion ve Omen serilerinde oldukça yüksek oranda şikayet vardır. HP bilgisayarların genel problemi olan ısınma problemi ile performans odaklı bilgisayarlar modellerinde de sıkça karşılaşılabiliyor. Pavilion ve Omen serisi dizüstü oyuncu bilgisayarlarında da bu durum aynı şekilde bulunmaktadır. Oldukça iyi donanıma sahip bu modeller, kimi zaman yalnızca bu sorunlar yüzünden tercih edilmiyor.

HP Pavilion ve HP Envy Pil Sorunu

Diğer sorunlar ise batarya ve pilde oluşan sorunlardır. Genel olarak yaşanan bu sorunu yine performans odaklı olan Pavilion serisinde görmek mümkündür. Günlük kullanıma uygun olan Envy serisinde de ısınma, ekran problemleri ve batarya ve pil problemleri görmek mümkündür. Isınma sorunu, batarya ve pilde olan sorunlar genel olarak HP’nin çok fazla şikayet aldığı sorunlardandır.
Bunların dışında her bilgisayarda olduğu gibi ekranda ölü piksel bulunması, kameranın çalışmaması ya da diğer aygıtların çalışmaması, örneğin jak girişlerinin bozulması, ses çıkışlarında ve mikrofonda oluşan sorunlar görmek mümkündür.

HP Güç Sorunları

Dizüstü bilgisayarlar açılırken güç kesme arızası verebilir. Yani bilgisayar hiç açılmayabilir. Anakart kısa devre sorunu burada ilk akla gelen arızadır. HP bilgisayar tamirinde, cihazın elektrik-elektronik arızalarını gideriyor ve gerekirse eski donanımları yenisiyle değiştiriyoruz.

HP Yedek Parça Bulunmaması

Yedek parçaların HP bilgisayar servisi tarafından bulunamaması da bu sorunlara ek sorunlardandır. TKA Bilişim her konuda olduğu gibi HP bilgisayar servisi olarak da hem parça tedariği hem de bilgisayar tamiri ile HP marka ürünlerin sorunlarını çözmektedir. HP bilgisayar servisi hizmetini sağlayan TKA Bilişim, bilgisayarlarda yaşanan sorunları kaldırmak için uzman kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

HP Neden Yavaşlar?

tka personel

HP bilgisayarların yavaşlamasına sebep olan birçok sorun vardır. Bu sorunlar hem kullanıcının hatası hem de yazılımsal sorunlardan dolayı yaşanabilir. Kullanıcıdan kaynaklı yavaşlama sebepleri genelde kolay çözümleri olan problemlerden oluşmaktadır. Örneğin sabit diskin dolu olması, gereğinden fazla uygulamanın çalışır durumda olması ve cihaz başlatılırken başlangıçta çok fazla uygulamanın açılması kullanıcı hatasıyla oluşan yavaşlama sebepleridir. Diğer yavaşlama sebepleri ise genelde donanımsal ya da yazılımsal yetersizlik ve eksiklikten oluşur. Örneğin RAM kapasitesinin düşük olması, uygulamaların yanlış yüklenmesi ve yanlış çalışması, donanım aygıtlarının eski olması ve bilgisayarın yeni işletim sistemlerine ve yeni nesil uygulamalara uygun olmaması yavaşlama sebeplerindendir. HP bilgisayar servisi olarak TKA Bilişim, yavaşlama sorunlarının çözülmesi için büyük titizlikle çalışmaya devam ediyor. TKA bilişim, uzman kadrosuyla birlikte HP bilgisayar servisi olarak her zaman müşterilerinin memnuniyetini kazanmayı amaçlıyor.

HP Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

tka hp kasa tamiri

HP bilgisayarların performansı zamanla düşebilmekte ve kullanıcıları bu konuda düş kırıklığına uğratabilmektedir. Peki, HP bilgisayarların performanslarını arttırmak için neler yapabilirsiniz?

Sabit Diski Temizlemek

Sabit diskin dolu olması bilgisayarın yavaşlaması için bir sebeptir. Gereksiz dosyaları silerek bilgisayarın hızını artırmak mümkündür. Bu, hem kullanıcı tarafından hem de yardımcı yazılımlar tarafından yapılabilir.

Gereksiz Uygulamaları Kapatmak

Arkada çalışan uygulamaları kapatarak bilgisayarımızı hızlandırabiliriz. Bazı uygulamalar arayüz olarak ekranımızda gözükmeyebilir. Gözükmeyen ama çalışan uygulamaları görev yöneticisi sayesinde kapatabiliriz

Cihaz Başlarken Çalışan Uygulamalar

Cihazı açtığımız anda bazı uygulamalar otomatik olarak açılır. Bunlar günlük hayatımızda kullandığımız müzik dinleme programları ya da görüntülü konuşma programları olabilir. Bu programların HP bilgisayarınızın kendi arayüzünden açılıp açılmayacağını kontrol edip ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi görev yöneticisi aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Donanımsal Eksiklikler

RAM kapasitesinin düşük olması, bilgisayarı her konuda yavaşlatırken bazı uygulamaların düzgün çalışmamasına ya da hiç çalışmamasına sebep olabilir. Bunun dışında diğer donanımsal eksiklikler, örneğin ekran kartının düşük özelliklere sahip olması ya da eski olması, ekrana işlenen görüntülerde gecikmeler ya da hatalar oluşturabilir. Donanımsal eksikliklerden dolayı kaynaklanan sorun genelde parçaların değişmesi ile giderilir. HP bilgisayar servisi hizmeti sağlayan TKA Bilişim, uzman kadrosu ile müşterilerine bu konuda da hizmet vermektedir.

Ortalama HP Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka araç

HP bilgisayar servisi olarak hizmet veren TKA Bilişim tüm markalara hizmet veriyor. Bu hizmet tamamen müşterilerin memnuniyetini kazanmak için hızlı bir şekilde tamamlanıyor. 10 yılı aşkın süredir hizmet veren TKA Bilişim, HP bilgisayar servisi olarak da uzman kadrosu ile tamir işleminizi hızlı ve kalıcı bir şekilde yapıyor. Tamir işlemlerinde hem en üst düzey tamir cihazlar kullanılıyor hem de yüksek düzey teknolojik laboratuvarlarda işlem yapılıyor. Hem profesyonel hizmet hem de hızlı bir şekilde hizmet veren TKA Bilişim, İstanbul içerisinde ortalama 1 gün içinde tamir işlemlerinizi gerçekleştiriyor. Ayrıca TKA Bilişim, HP bilgisayar servisi hizmetlerini tam anlamıyla sağlıyor ve tamir edilen cihazları adresinize kadar teslim ediyor.

HP Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka nükleon

TKA Bilişim, uzun yıllar boyunca müşterilerine hizmet vermekte. Bu hizmet sadece HP bilgisayar servisi için değil, tüm markalar için de geçerlidir. TKA Bilişim, her konuda yetkin ve deneyimli çalışanları sayesinde oldukça memnun bir müşteri kitlesine sahiptir. Uzun zamandır bu alana kendini adamış çalışanlara sahip olmasıyla hem kurumsal hem de bireysel tüm müşterilerine profesyonel bir hizmet vermektedir.
Ayrıca işine oldukça profesyonel yaklaşan TKA Bilişim, yüksek teknolojik aletlere sahip laboratuvarlarda en iyi tamir gereçlerini kullanmaktadır. HP bilgisayar servisi olarak müşterilerini her zaman memnun etmeye devam eden TKA Bilişim, bu alanda oldukça başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

HP Tamir Fiyatları Ne Kadar?

tka santral

Her zaman müşterinin memnun kalmasını misyon olarak gören TKA Bilişim, fiyat konusunda da müşterilerini düşünmeye önem gösteriyor. HP bilgisayar servisi hizmetini en iyi bir şekilde gerçekleştiren TKA Bilişim, tamir fiyatlarını oldukça makul bir seviyede tutuyor.
En iyi koşullarda, en iyi aletlerle tamir edilen cihazlar, müşterileri her zaman memnun etmektedir. Ayrıca müşterinin isteği dışında hiçbir işlem yapılmamakta ve uygun testler sonrasında müşterinin isteği doğrultusunda cihazlar tamir edilmektedir.

HP Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

TKA Bilişim olarak servis noktalarımızda HP marka masaüstü ve dizüstü tüm model ve serilerdeki bilgisayarlarınız için hangi hizmetleri sağlamaktayız?

HP Ekran Değişimi

HP markasında her zaman en iyi hizmeti veren TKA Bilişim HP bilgisayar servisi hizmeti ile birlikte en iyi şekilde ekran değişimini gerçekleştirmektedir.

HP Güç Sorunları

HP markasında oldukça sık karşılaşılan batarya ve pildeki sorunlar pil değişimi, batarya tamiri ve diğer güç sorunlarının çözümü ile giderilmiş oluyor.

HP Yavaş Çalışma Problemleri

Her bilgisayarda olduğu gibi, yavaşlayan HP bilgisayarlarının problemlerini TKA Bilişim çözüyor. Donanımsal yetersizliklerden dolayı parça değişimi, format sayesinde sabit diskin sıfırlanması ve bilgisayarın kurulumunu yapması TKA Bilişim’in verdiği hizmetler arasındadır.

HP Harddisk Problemleri

Bütün verilerimizi içinde tuttuğumuz kişisel bilgisayarlarımızın başına gelebilecek en ufak sıkıntıyla verilerimizi kaybetme tehlikesi yaşıyoruz. Harddisk içerisinde oluşan problemlerde verilerinizi en yüksek başarıyla kurtarabiliyoruz. Oldukça zor olan veri kurtarma işlemi, TKA Bilişim tarafından oldukça profesyonel şekilde yapılıyor.

HP Ram ve SSD Upgrade

Cihazlarımızda bulunan Ram ve SSD, bilgisayarımızın performansını oldukça etkilemektedir. Kapasite yetersizliği ise bilgisayarlarımızın yavaşlamasına sebep olabilir. Ram ve SSD Upgrade, yani yükseltme, işlemini TKA Bilişim oldukça titiz bir şekilde yapmaktadır.

HP Sıvı Teması

Sıvı temas eden cihazların tamirinin oldukça titiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda dizüstü bilgisayarlardaki anakartın tamamı zarar görebilir. HP bilgisayar servisi hizmeti sağlayan TKA Bilişim, profesyonel kadrosu ile sıvı temasına uğramış HP bilgisayarlarınızı tamir etmektedir.

HP Notebook Bakımı

Genelde çoğu kullanıcı bilgisayar bakımlarını yaptırmamakta ve bu yüzden de performans kayıpları yaşamaktadır. Örneğin, oyun bilgisayarlarında bakım yapılmaması ısınmaya ve performans düşüklüğüne sebep olabilir. TKA Bilişim’in bakım ve onarım hizmetleri kapsamında tüm HP marka bilgisayarlarınızın bakımı ve temizliği özenle yapılıyor.

HP Pil ve Yedek Parça Tedariği

Pil sorununun çok fazla yaşandığı HP marka bilgisayarlarda yedek parçaya da çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Her markaya hizmet veren TKA Bilişim, HP marka cihazlara da pil ve yedek parça tedariği yapıyor. Üstelik tüm yedek parça değişimlerinde 24 aya kadar varan garanti koşulları da TKA Bilişim tarafından sağlanmaktadır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka araç

Uzun bir süredir sektöründe hizmet veren TKA Bilişim, deneyimli kadrosu ile her zaman müşterilerini memnun ediyor. Yüksek teknolojik donanıma sahip laboratuvarları ve her zaman üst düzey kalitede olan tamir cihazları ve aletleri ile hizmetlerini en iyi şekilde vermeye devam ediyor. Tüm markalara hizmet veren TKA Bilişim, HP bilgisayar servisi olarak HP bilgisayarlara da aynı özenle hizmet vermektedir. Profesyonel kadro ve teknolojik donanım sayesinde her zaman başarıya ulaşan TKA Bilişim, uygun fiyatları sayesinde de tercih edilen bir teknik servis firması oluyor. Geniş servis bölgeleri ve büyük ekibi sayesinde hızlı, titiz ve profesyonel olarak çalışan TKA Bilişim, her zaman müşterilerinin memnuniyetini kazanmayı hedefliyor.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka lab

Hem hızlı hem de profesyonel şekilde çalışan TKA Bilişim, birçok konuda yaptığı işin arkasında duruyor ve çeşitli garantiler sunuyor. TKA Bilişim tarafından tüm teknik servis işçiliklerinde 3 ay koşulsuz şekilde garanti sağlanıyor ve değişen parçalar için de 24 aya kadar garanti veriliyor. Ayrıca, işlem gören cihazların hem arkasına bandrol yapıştırılıyor hem de garantiler konusunda müşterilere garanti belgesi veriliyor. TKA Bilişim olarak müşterilere sözleşme yerine geçen bir form imzalatıp bu formu işin bittiğine dair cihazın teslim esnasında geri almaktayız. Uzman ekibimiz tüm bu garantiler kapsamında yapılan işlemlere dair bir rapor hazırlamaktadır. Raporun içerisinde servis sırasında cihazınıza yapılan tüm işlemleri görebilir ve haberdar olabilirsiniz. Cihazınız teslim edilirken bu rapor, cihazın sağlam teslim alındığına dair bir onay olarak müşteriler tarafından imzalanmalıdır. 12 adımlı kontrol testi ile de bildirilen şikayet haricinde başka bir hasar olup olmadığının kontrolü yapılmaktadır. Eğer harici bir hasar tespit edilirse hasarlar ekiplerimizce kayıt altına alınıp siz müşterilerimize anında bildirilir.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
En Başa Dön