COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Laptop Ekran Tamiri

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Laptop Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

tka ekran tamiri

Hayatımızı kolaylaştıran en önemli icatlardan biri olan laptopların en sık arızalanan kısmı ekranlarıdır. Laptop ekran tamiri, alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tasarımı ince ve hassas olan laptop ekran tamiri sırasında yapılacak olan en ufak bir hata dahi geri dönülmez sonuçlar doğurabilir. Laptopların görüntü aktarma birimi LCD ya da LED ekranlarıdır. Bu ekranlarda, çizilme gibi basit sorunların yanı sıra ekran donması, ekranlardaki pixel hataları veya lekelenme benzeri büyük ölçekli sorunlar da yaşanabilmektedir. Bu sorunların yaşanması durumunda TKA Bilişim ailesine başvurarak laptop ekran tamiri sorunlarınıza kalıcı çözümler bulabilirsiniz. TKA Bilişim uzmanları, laptop ekranlarınızın ihtiyacı olan laptop ekran tamiri çözümlerini bütçenize en uygun şekilde sizlere sunmaktadır. Laptop ekranlarınızda meydana gelen arızalarda eğer ekran değişimi yapılması gerekiyorsa; bu hizmeti de size uzman kadromuzla birlikte sunuyoruz. Laptop ekran tamiri konusunda uzman bir yardım arıyorsanız sayfamızdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan tamirat hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Notebook Ekran Tamiri Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka laptop ekran tamiri

Notebook ekran tamiri konusunda ihtiyacınız olan tüm yardımlara TKA Bilişim ailesi sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Laptop ekran tamiri için uzmanlara ulaşma nedeniniz olan arızalar çok çeşitli olabilir:

 • Ekran çizilmesi,
 • Ekran kırılması,
 • Ekran donması,
 • İnverter arızaları,
 • Florasan arızaları,
 • Kapak kırılmaları,
 • Ölü pixsel hataları.

Laptop ekran tamiri gerektiren hataların her birinde, bir uzmanla çalışarak kalıcı çözümler elde edebilirsiniz. TKS Bilişim, notebook ekranlarında meydana bütün arızalar için sizlere hizmet vermektedir ve laptop ekran tamiri konusunda size uzun süreli çözümler sunmaktadır. Laptoplarınızın ekranlarında meydana gelen ekran çizilmesi veya ekran kırılması en sık karşılaşılan arıza türüdür ve laptop ekran tamiri konusunda sıklıkla uzman çözüme ihtiyaç duyulur. Yeni nesil laptopların neredeyse tamamı LED ekranlıdır. LED ekranlar, LCD ekranlara göre daha hassas bir yapıya sahiptirler; bu nedenle LED ekranlı laptoplarda bu sorunların yaşanması son derece normaldir. LCD ekranlı laptoplar ise daha sağlam olsa da bu tip problemler yaşanabilmektedir ve laptop ekran tamiri gerekmektedir.

LCD ekranlı bilgisayarlarda yaşanan problemlerin neredeyse %60’ı inverter kaynaklı problemlerdir ve laptop ekran tamiri bu zamanlarda hayati önem arz eder. İnverter, bilgisayarın güç girişinden ekranın görüntü almasını sağlayan parçadır. Bu parçada meydana gelen arıza sonucunda ekrandaki görüntü belirsizleşmeye başlar. İnverterden yeterli güç alınamayınca, laptop içerisindeki florasan da güç alamaz. Laptop ekran tamiri bu zamanlarda kaçınılmaz hale gelir. LED ekranlı laptoplarda, LCD ekranlı laptopların aksine inverter ve florasan bulunmaz. LED ekranlı laptoplar bu nedenle daha az güç tüketirler fakat LCD ekranlarda yaşanan görüntü silikleşmesi probleminin tamiri, inverter ve florasan olmaması nedeniyle daha fazla özen ister. LCD laptop ekran tamiri uzman kişilerce yapılırsa bilgisayarınızın ekranı ilk aldığınız günden daha sağlam olur.

LCD ekranlı laptoplarda sıklıkla yaşanan problemlerden bir diğeri ise ölü piksel hatalarıdır. Ölü piksel hataları bilgisayarın satın alındığı ilk gün yaşanabileceği gibi üzerinden uzun zaman geçtikten sonra da meydana gelebilir. Ölü piksel hatası, bilgisayarınızın ekranında duran ve kaybolmayan siyah veya beyaz noktalara denir. Ölü piksel hataları, diğer ekran arızalarına göre daha az probleme neden olsa da bilgisayar kullanıcısını son derece rahatsız eder. 3 piksele kadar olan ölü piksel hataları garanti kapsamına dahildir. 3 piksel boyutundan fazla olan hasarlarda, laptop ekran tamiri konusunda uzmanlar tarafından tamirat gereklidir. TKA Bilişim; ölü piksel hatalarının tamirinde tutun da kırık laptop ekranı tamiri süreçlerinin tamamında size kaliteli hizmet sunar.

Laptop Ekran Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

tka laptop ekran tamiri

Laptop ekran tamiri fiyatları bilgisayarınızın ekranında meydana gelen hasara göre farklılık gösterir. Örneğin laptop kırık ekran tamiri fiyatı ile ölü piksel hatası tamir fiyatı birbirinden farklıdır. Bir diğer yandan sahip olduğunuz bilgisayarın markası da laptop ekran tamiri fiyatlarını etkileyen bir diğer unsurdur. Sahibi olduğunuz laptop bilgisayarın piyasada yedek parçasının kolaylıkla bulunup bulunmaması laptop ekran tamiri sürecinde son derece önemlidir. Laptop bilgisayarınızın LED veya LCD ekranlı olması da laptop ekran tamiri fiyatının farklılaşmasına neden olur. LED ekranlı laptoplarda meydana gelen hasarların maliyeti, LCD ekranlı laptoplarda yaşanan arızalara nazaran daha pahalı olabilmektedir. Laptop ekran tamiri konusunda uygun fiyatlı bir çözüme ulaşmak için sayfamızda bulunan formu doldurarak; TKA Bilişim ailesi uzmanlarının size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilir ve laptop ekran tamiri konusunda kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.

4.7
245 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • 216 Architectural Design

  Ofisimizde bulunan profesyonel bilgisayarların her türlü arıza ve bakım işleri için uzun yıllardır çalışıyoruz. Kendilerinden ve kalitelerinden oldukça memnunuz. Gözümüz arkada kaldevamı

  216 Architectural Designbir hafta önce
 • Ümit Tapmaz

  Laptopumun ana kartında bir probleme sebebiyet verdim. balıkesir'de ikamet etmeme rağmen buradaki herhangi bir bilgisayarcıya vermedim ve araştırmaya başladım. 2 günün sonunda en çdevamı

  Ümit Tapmaz5 gün önce
 • Alper özsoy

  Asus s46cm bilgisayarım da bataryayı şarz etmeme sıkıntısı vardı , ekran kartı arızalanmıştı ve klavyede sıkıntılar vardı. Ekran kartı entegre devresi dahil hertürlü sorunu 2 yıl gdevamı

  Alper özsoy3 gün önce
 • Okan Erdoğdu

  çarşamba verdiğim ürünümü cuma aksamı tamir edip getirdiler whatsapda sürekli aktifler telefonumda her zaman kayıtlı olacaklar çok memnun kaldım tavsiye ederim fiyatlar uygundevamı

  Okan Erdoğdubir hafta önce
En Başa Dön