COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Bornova Bilgisayar Tamiri

Premium Teknik Servis

İzmir'in En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Bornova Bilgisayar Tamiri Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka lab

Bilgisayar servisi, tüm bilgisayarların bakım, onarım ve periyodik bakımlarını yapan servis istasyonlarıdır. Masaüstü bilgisayar, tablet, laptop gibi cihazlarda meydana gelen arızaları marka fark etmeksizin tüm marka ve modellere servis hizmeti veren yerlerdir. Bornova bilgisayar tamiri ihtiyaç duyacağınız anakart, chipset, ekran, harddisk gibi donanım parçalarının bakım ve onarımını yapmaktadır. Bu servislerin hizmetleri şöyledir;

 • VIP hizmetler,
 • Profesyonel hizmetler,
 • Apple ürünleri hizmeti,
 • Notebook bilgisayar hizmetleri,
 • Elektronik hizmetleridir.

VIP hizmetler, yerinde bilgisayar servisi ve bilgisayar tamiri ile kapınıza kadar gelen bir hizmettir. Kişiye özel olarak uygulanan bu hizmet sayesinde cihazınızı yerinden oynatmadan bakımını ve tamirini gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonel hizmetler kapsamında laptop ve notebook tamiri, masaüstü bilgisayar tamiri, oyun bilgisayarı tamiri, render bilgisayarı tamiri, Microsoft surface tamiri ile profesyonel bakım ve performans hizmetlerini yaptırabilirsiniz.

Apple ürünleri hizmeti ile İMac tamiri, Macbook tamiri, Mac Mini tamiri gibi cihazlarınızdaki arızaları giderebilirsiniz.

Notebook bilgisayar hizmeti laptoplar için kasa, menteşe, ekran, klavye, harddisk, fan, kamera gibi donanım parçalarının bakım ve onarımlarını yapmaktadır.

Elektronik hizmetler içerisinde ekran kartı tamiri, anakart tamiri, BIOS ve IO programlama, BGA reballing ve chipset değişimi işlemleri gerçekleşmektedir.

Ayrıca marka bazlı onarım ile tüm marka laptop ve notebook bilgisayarların bakım ve onarım servislerini de yapmaktadır.

tka laptp kasa tamiri

Bilgisayar Anakart Tamiri Bornova

Tamir hizmeti ile arızalanan anakart tamirleri yapılmaktadır. Genellikle laptop ve notebook cihazlarında ki arızaların nedeni fazla ısınmasından kaynaklıdır. Bu ısınma esnasında bilgisayarlar aşırı sıcaklık nedeniyle anakarta zarar vererek cihazın bozulmasına neden olur. Anakartın ısınması ve arızalanması yaygın bir durumdur. Bazı kullanıcılar anakart tamir servisine vermek yerine yeni bir bilgisayar almayı düşünür. Fakat arızalanan cihazınız garantili ise her zaman onarım yaptırmak mantıklıdır. Anakartınızın arızalandığını anlamak için cihazınızdaki belirtiler şunlardır;

 • Açma, kapama düğmesine basıldığında cihazın açılmaması,
 • Aşırı ısınma,
 • Kablosuz internet, ses kartı ve network kartının çalışmaması,
 • Ekrana görüntü gelmemesi,
 • Yatay ve dikey renkli çizgilerin veya sabit renklerin belirmesidir.
Arızalanan anakart tamirini sadece konusunda uzman personeller ve profesyonel firmalar yapmaktadır.

Bilgisayar Chipset Tamiri Bornova

Bilgisayarlarda en çok arıza veren donanımların tamirini gerçekleştirmektedir. Anakart ve ekran kartlarında bulunan chipsetler genel anlamda en çok arızalanan donanım parçasıdır. Bu arıza türünde cihazların açılmaması, ekrana görüntü gelmemesi veya ekranın ikiye ya da dörde bölünmesi yer almaktadır. Chipset arızaları hafife alınmamalıdır. Tamiri yapılmadığı takdirde anakartın diğer devrelerini de bozabilmektedir. Bundan dolayı bu tamirlerle profesyonel uzman kişiler ilgilenmelidir. Chipset tamiri için gerekli olan donanım parçasının değişimi olacaktır.

Dizüstü Bilgisayar Ekran Tamiri Bornova

Bornova bilgisayar tamiri bu konuda hizmet vermektedir. Ekran tamiri çok kolay olmamakla beraber çok dikkat gerektiren bir işlemdir. Bilgisayarın en önemli paralarından bir olan ekranın bozulması veya kırılması aslında yapılacak tüm işlemleri durdurur. Tamir sırasında yanlış işlemler uygulanırsa anakarttan ekrana giden kablo kopabilir ya da yuva kırılabilir. Bu işlem yanlış bir şekilde uzayıp giderse kasanın kırılmasına bile neden olabilir.

tka laptop ekran tamiri

Dizüstü Bilgisayar Tamiri Bornova

Teknik servislerde sıklıkla karşılan durumlardan biri de dizüstü bilgisayarların arızalarıdır. Ekran kırılması, çip arızası olan, sıvı ile temas olan, klavye bozulması, adaptör ve diğer parçaların arızaları Bornova bilgisayar servisi ile giderilebilir. Genel olarak dizüstü bilgisayar arızaları şu şekildedir;

 • Ekran veya panel değişimi,
 • Klavye değişimi,
 • Batarya değişimi,
 • Adaptör ve şarj aleti tamirleridir.

Laptop Menteşe Tamiri

Laptopun kapağının açılmaması veya yerinde durmaması menteşe ile ilgili problemdir. Bu donanımın tamiri için profesyonel kişiler devreye girerek gerekli onarım veya değişim yapılmaktadır.

Laptop Fan Temizliği ve Değişimi

Fan temizliği ve değişimi ile gerekli işlemlerin uygulanması durumunda bilgisayarınız eskisi gibi çalışır duruma gelecektir. Bilgisayarınız ısındıktan sonra kapanıyorsa muhtemel olarak fanlar aşırı tozlanmıştır veya bakır boruları gerekli işlevi görmemektedir.

Laptop Şarj Soketi Tamiri

Laptopunuzun şarj olmadığı durumlarda ilk akla gelen donanım sorunudur. Adaptörün bilgisayar girdiği yer bozulmuş veya kırılmış olabilir. Bu durumda yapılması gereken işlem Bornova bilgisayar tamiri ile iletişime geçip gerekli tamirin yapılmasıdır.

İzmir Bornova bilgisayar tamiri periyodik bakım konusunda da hizmet vermektedir. Tamir hizmetleri ayrıca RAM yükseltme, harddisk değişimi, hoparlör tamiri ve değişimi, veri yedekleme ile temizlik ve bakımda yapmaktadır.

tka laptop ekran kartı tamiri

Hangi Marka Bilgisayarların Tamir İşlemlerini Gerçekleştiriyoruz?

Bornova bilgisayar tamiri merkezi hemen hemen tüm markalara hizmet vermektedir. Öne çıkan ve popüler olan tüm markaların periyodik bakım, onarım ve teknik servis işlemlerini yapmaktadır. Bu markalar Apple, Toshiba, Casper, Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, Packerdbell, Samsung, Sony’dir.

Apple Bilgisayar Tamiri

Imac, Mac Book ve Mac Mini gibi bilgisayarların tamirlerini yapmaktadır. Bu bilgisayarla da en çok karşılaşılan problemlerden biri işletim sistemi hatasıdır. Sistem hatası veren bilgisayarlara güncelleme yapılarak bu sorun ortadan kalkabilir.

Toshiba Bilgisayar Tamiri

Marka ve model değişse de hemen hemen her bilgisayarda aynı sorunlar oluşmaktadır. Anakart arızası, ekran arızası, adaptör arızası, klavye arızası gibi sorunlar meydana gelmektedir. Bu gibi sorunların çözümü profesyonel teknik hizmet veren istasyonlardır.

Casper Bilgisayar Tamiri

Casper bilgisayarlarda genellikle sık karşılaşılan problem ekran donma sorunudur. Bu sorunun çözümü ekran kartını yükseltmek olabilir. En etkili sorun çözümleri için uzman kişilerin çalıştığı teknik servislere götürülebilir.

tka laptop sıvı teması

Bornova En İyi Bilgisayar Tamir Servisi TKA Bilişim’i Neden Tercih Etmelisiniz?

TKA Bilişim’in amacı misyonu ve vizyonu itibari ile gelişen bilişim sektöründe ki yenilikleri takip ederek müşterilerine en iyi ve en etkili çözümü sunmaktır. Verilerin güvenliğinin sağlanmasının yanı sıra müşterilerinin istekleri doğrultusunda çalışmalarla teknik alandaki hemen hemen her hizmeti vermektedir. Müşteri memnuniyetinin önemini vurgulayan ve güvenilir çözümler üreten teknik servis ekonomik servis fiyatları ile hizmetini en iyi şekilde sunmaktadır. TKA Bilişim’in tercih edilme nedenleri şu şekildedir;

 • Bilgisayar servisinde değişen tüm yedek parçalarda 24 aya kadar garanti süresi verir.
 • Servis hizmeti kapsamında cihaza hem bandrol hem de garanti belgesi verilmektedir.
 • Tüm servis işçiliklerinde 3 ay boyunca koşulsuz şartsız servis garantisi verilmektedir.
 • Cihazı alırken form imzalanır. Bu form sözleşme niteliği taşımaktadır.
 • Formun biri müşteriye verilir. İşin bittiğini göstermek amacı ile cihaz teslimi sırasında form müşteriden geri istenir.
 • Teslimat sırasında cihaza yapılan işlemlerle ilgili müşteriye bilgiler verilmektedir. Müşteri cihazı sağlam teslim aldığına dair imza atmaktadır.
 • Arızalı olan bilgisayarın şikâyeti haricinde cihazın başka problemleri olup olmadığına dair 12 adımlık bir kontrolden geçmektedir. Eğer şikâyet haricinde herhangi bir sorunu varsa müşteriye bilgisi verilir ve arıza kayıt altına alınır. Harici problemler giderilmeden de cihazın tamiri yapılmaktadır.

tka santral

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

Bornova bilgisayar tamiri teknik, yazılımsal ve donanımsal olarak yaşanılan tüm sorunlara karşı en iyi ve en etkili şekilde çözüm üretmektedir. Garantili, güvenilir ve hızlı bir yapıda çalışan TKA Bilişim’in kendi bünyesinde uzman olarak çalışan bilgisayar mühendisleri vardır. Profesyonel kişilere emanet edilen ürün ve cihazlarınızın periyodik bakımları, onarımları ve tamirleri yapının güçlenmesine olanak sağlamaktadır. 10 yılı aşkın süredir hizmet veren ve müşterilerine gereken özeni gösteren bu bilgisayar servisi ile iletişim kurabilirsiniz.

Teknik Servisteki Cihazınızın Durumunu Öğrenin
cihaz sorgula
GSM Numaranız ve Servis Form Numaranız
ile Onarım Sürecine Müdahil Olun.
cihaz sorgula
cihaz sorgula
Tüm Türkiye'den gönderim sağla
cihaz sorgula
Kargo formumuzu doldurulduktan sonra geçen
tüm kargo sürecinde sms ile bilgilendirilmektesiniz.
cihaz sorgula
kargo gönder
Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön