Teknoloji dünyasında son yılların yükselen isimlerinden birisi olan HONOR, kendi ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Akıllı telefon, saat, kulaklık ve aksesuarlar konusunda adını sıkça duyduğumuz şirket, bilgisayar sektörüne de güçlü bir giriş yapmayı başardı. HONOR’un ilgi çeken bilgisayarlarından biri olan HONOR MagicBook X 15, şirketin bu konudaki başarısını gösteriyor.
HONOR MagicBook X 15, tasarımı, teknik özellikleri ve taşınabilirliği ile özellikle öğrenciler ve profesyonellere hitap ediyor. Bilgisayara ilk bakıldığında elbette en ön plana çıkan özelliği tasarımı oluyor. MagicBook X 15, yüksek kaliteli alüminyum materyale yer veriyor ve bu da bilgisayara şık bir görünüm katıyor. Bilgisayar, yalnızca 16,9 milimetre kalınlığı ve 1,56 kilogramlık ağırlığıyla taşınabilirlik ve rahatlık açısından kendisini kanıtlıyor. Bilgisayarın güç tuşunda da bir adet parmak izi okuyucu yer alıyor.

Elbette bir bilgisayarda aranan en önemli noktalardan birisi de sahip olduğu donanım. HONOR, MagicBook X 15’le bu konuda sahibini üzmeyecek bir bilgisayar üretmeyi başarmış. Bilgisayar, Intel Core i5-10210U işlemciye ev sahipliği yapıyor. Bilgisayarda yer alan bu işlemci, pek çok iş için sunduğu yüksek performansı düşük güç tüketimiyle de taçlandırıyor. İşlemcinin yanı sıra MagicBook X 15, standart olarak 8 / 16 GB DDR4 bellek seçenekleriyle birlikte geliyor. Ekran kartı tarafındaysa birçok işin sorunsuz bir şekilde halledilmesini sağlayacak Intel UHD Graphics yer alıyor.

Günümüzde bilgisayar performansını en üst düzeyde yaşamanızı sağlayan, artık öğrenciler ve çalışanlar için vazgeçilmez olan SSD, elbette MagicBook X 15’te de karşımıza çıkıyor. Bilgisayar, 256 ve 512 GB’lık SSD seçeneklerine sahip. MagicBook X 15, sahip olduğu SSD sayesinde çok yüksek hızda veri okuma ve yazma işlemleri gerçekleştirebiliyor, bu da tüm bilgisayar deneyiminizi kökten değiştiriyor.