tkabilisim.com.tr
Yükleniyor..
HEMEN ARA
Nasıl arama yapacağınızı öğrenmek için tıklayınız ...

KARTUŞ DOLUMU

Bilgisayar Mühendislerinden oluşan profesyonel kadro
Detaylar
15 Yıllık Tecrübe ve birikim ile garantili çözümler
Detaylar
Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım ?
Detaylar
Cihaz Tesliminde Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme
Detaylar

Kartuş Dolumu

Kartuş dolumu, ofis gibi alanlarda en az üç ayda bir yapılan bir işlem olduğu gibi, kişisel kullanımlarda, kullanım sıklığına bağlı olarak yılda bir ya da birkaç kez ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bireysel olarak yapılan dolumlar, yazıcıya zarar verebildiği gibi, toner dolumu hizmetinin uzman kişiler tarafından yapılması; yazıcının kullanım ömrü ve yazdırma kalitesi açısından büyük öneme sahiptir.

 

Kartuş Dolumu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli mürekkep kullanımı, mürekkebin tonerlere doğru yerleştirilmesi ve boş tonerlerin temizlenmesi gibi faktörler; yazdırma kalitesini doğrudan doğruya etkiler. Kaliteli mürekkep bulmak ya da mürekkebin tonerlere doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak için bireysel olarak yapılan işlemler, çoğunlukla başarısız sonuç vermektedir. Buna ek olarak, tonerlerin temizlenmesi işlemi genellikle yapılmadığından, yazıcının bir süre sonra, kalitesiz yazdırma işlemi yapmasına neden olmaktadır. Yazıcı ile ilgili arıza yaşamamak ve toner kullanım ömrünü kısaltmamak için kartuş dolumu işlemi uzman kişiler ya da firmalar tarafından yapılmalıdır.
 

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Toner içerisinde bulunan artık maddeler hava veya vakum kullanılarak temizlenir. Bunun sebebi, tonere doldurulacak mürekkebin en iyi kalitede yazdırma işlemi yapmasını sağlamaktır.
Kaliteli ve yazıcı cihaz ile uyumlu mürekkep, tonerlere doğru bir şekilde doldurulur.
Kartuş dolum işlemi tamamlandıktan sonra, yazıcıdan birkaç deneme çıktısı alınır. Bir sorun yaşanması durumunda, tonerler kontrol edilir.

 

Kartuş Dolum Fiyatları

Kartuş dolum fiyatları, kartuşların yenilenmesine oranla çok daha ekonomiktir. Kaliteli mürekkep kullanımı ve toner dolumu aşamalarının doğru bir şekilde yapılması, yazıcıdan maksimum verim alınmasını sağlayacağı gibi, ekstra masrafların da önüne geçecektir. Yazıcı üreten birçok şirket, toner dolumu yerine toner değişimini önermekle birlikte, tonerler uzun ömürlü ekipmanlardır. Bu nedenle değişim yerine dolum işlemi yaptırmak ekonomik olduğu gibi, yazıcının kullanım ömrünü ya da performansını etkilemez. Dolayısıyla yazıcının kartuşunun bitmesi durumunda, toner değişikliği yerine kartuş dolumu hizmeti alabilirsiniz.

Ekonomik fiyatlar ve garantili hizmet anlayışı ile kartuş dolumu yapan şirketimiz; kaliteli kimyasal tedarikçiler ile iş birliği yaparak, nitelikli malzemeler kullanmakta ve yazıcınızın performansının artmasını sağlamaktadır.