COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Monster Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Monster Bilgisayar Servisi
Monster Bilgisayar Servisi

Monster Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

Yüksek performansıyla gerçek bir canavar gibi olan Monster bilgisayarların tüm modelleri tecrübeli Monster bilgisayar servisi ekibimizin uzman dokunuşlarıyla yeniden hayat buluyor.

Monster bilgisayarlar beş ana seriye ayrılıyor. Abra, Tulpar ve Semruk serileri oyuncular için tasarlanırken Markut ve Huma serileri iş dünyasında yüksek performans ve üstün grafik teknolojisi göstermesi için geliştiriliyor.

Tüm serilerin farklı özelliklere sahip alt modelleri de bulunuyor ve modeller kullanımdan ya da üreticiden kaynaklı olarak çeşitli sorunlar çıkarabiliyor. Monster bilgisayar servisi, İstanbul içinde bir iş gününde onarım yaparak bilgisayarınızı kullanıma hazır hale getiriyor. İstanbul dışındaki şehirlere kargo ile hizmet veriyoruz.

tka personeller

Monster Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Monster bilgisayarlar oyuncular için ve iş hayatında 3D animasyon oluşturma, iterasyon tabanlı işlemler, görsel efekt hazırlama, video montajı veya kapsamlı simülasyonlarla uğraşan kullanıcılar için özel olarak geliştirilmiştir. Bu yüzden gün boyunca aktif olarak yüksek performans göstermeleri hedeflenir. Ancak bu durum uzun vadede bilgisayarlarda bazı arızalara sebebiyet verebilir.

Farklı kullanım alanlarına göre geliştirilmiş olan seriler farklı donanıma ve farklı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla arızaları da çeşitlilik göstermektedir.

tka personeller

Monster Abra Serisinde En Çok Karşılaşılan Sorunlari

Oyuncular için gün boyunca yüksek performans vadeden Abra serisi oyuncu notebookları mekanik klavyeye sahip. Bu serinin modellerinde ekranda ölü piksel problemi, mekanik klavye tuşlarının tutukluk yapması, aşırı ısınma, klavye ışığının çalışmaması, yavaş çalışma gibi problemler görülebiliyor.

Monster Tulpar Serisinde En Çok Karşılaşılan Sorunlar

4K çözünürlüğe sahip ekranı olan Semruk model oyun bilgisayarları uzun süreli kullanımda fazla ısınmaya bağlı olarak donanım arızaları çıkarabiliyor. Ekranda noktalar oluşması, anakart arızaları, kasma donma sorunları bu serinin modellerinde sık görülen arızalardandır.

Monster Markut Serisinde En Çok Karşılaşılan Sorunlar

İş dünyasında kullanılan yüksek kapasite ve performans gerektiren yazılımları kullanmak için geliştirilen Markut modellerinde işlemci arızaları, anakart arızaları, aşırı ısınmaya bağlı problemler, ekran panelinde oluşan sorunlar gibi birçok problem yaşanabiliyor. Markut serisi gibi ağır yazılımları kullanmak için tasarlanan modellerde, yüksek performansla uzun süreli çalışan işlemcinin ısınmaması için, sistemin stabil çalışması için düzenli bakıma ihtiyaç duyulabiliyor.

Monster Huma Serisinde En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Taşınabilirliğe önem verilen ve iş bilgisayarı segmentine konumlanan Huma serisi modellerinde darbeler sebebiyle kasada oluşan kırılmalar, menteşe sorunları, kullanıma bağlı donanımsal arızalar, ekranda görülen ölü piksel sorunları görülebiliyor.

Monster Neden Yavaşlar?

tka monster laptop tamiri

Kullanıcılarına stabil ve yüksek performans vadeden Monster bilgisayarlar birçok sebeple stabil çalışmayabilir. Yavaşlama, kasma, donma gibi problemler yaratabilirler. Oyun sırasında FPS sorunu yaşanabilir, bilgisayarın fanı çok yüksek devirde çalışarak çok ses çıkarabilir, imleç çok ağır hareket etmeye başlayabilir ve tıklanan programlar açılmayabilir.

Bu yavaşlamalar yazılımsal ya da donanımsal sebeplerden kaynaklanabilir. Ancak genel olarak;

 • Cihaz sürücüleri güncel olmayabilir.
 • Bilgisayardaki disk alanı dolmuş olabilir.
 • Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar bulaşmış olabilir.
 • Arka planda çalışan ve başlangıçtan itibaren kendiliğinden açılan çok sayıda gereksiz yazılım olabilir.
 • İşlemci çok ısınmış olabilir.
 • RAM’de problem olabilir.
 • BIOS ayarı gerekebilir.

Bu durumlarda bilgisayarınızı stabil çalışır hale getirmek için yapılması gereken şeyler vardır. Bunların bazıları kullanıcıların kolaylıkla yapabileceği adımlarken bazıları uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Bunun için Monster bilgisayar servisi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Monster Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Monster bilgisayarınızın performansını arttırmak için evde uygulayabileceğiniz uzmanlık gerektirmeyen bazı çözümler vardır. Bunlar bilgisayarınızı olması gerektiği gibi stabil ve üstün performanslı şekilde kullanmanız için performans artışı sağlayabilir.

Başlangıçta Kendiliğinden Açılan Programları Kapatmak

Bazı programlar bilgisayar açıldığında otomatik olarak çalışmaya başlayabilir. Bu programlar, onlara o an ihtiyacınız olmamasına rağmen arka planda kaynak tüketirler. Bu uygulamaların başlangıçta açılmasını engellemek için CTRL+SHIFT+ESC kombinasyonuyla Görev Yöneticisi’ni açabilir ve Başlangıç sekmesinde istemediğiniz programları kapatabilirsiniz. Bu işlem bu programları kalıcı olarak devre dışı bırakmaz, yalnızca bilgisayarı açtığınızda otomatik olarak açılarak sistem kaynağı tüketmelerini engeller. Burada, yalnızca ne olduğunu bildiğiniz ve sürekli olarak kullanmadığınız programlar üzerinde değişiklik yapmanız önerilir.

Kullanmadığınız Programları Kapatmak

Siz başka bir şeyle ilgileniyorken arka planda çalışan bazı ağır programlar sistemi yorabilir. Kullanmadığınız programları kapatmanız sistem kaynaklarını rahatlatacak ve daha iyi performans almanızı sağlayacaktır.

İşletim Sistemini ve Sürücüleri Güncel Tutmak

İşletim sisteminin güncel olması, daha iyi çalışmasını sağlayacak son güncellemeleri almış olması anlamına gelir. Bu, performansınızı arttırır. Ayrıca, ses kartı, ekran kartı gibi sürücülerin güncel olması da performansı arttırır. Bilgisayarda Aygıt Yöneticisi’ni açarak güncellenmesi gereken sürücüleri görebilirsiniz.

Disk Alanında Yer Açmak

Monster’ınızın hafızasının dolu olması, dosyaların geç açılmasına, işlemlerin geç yapılmasına sebep olabilir. Kullanmadığınız dosyaları silmek ve sabit diski birleştirmek bilgisayarın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Bilgisayarı Yeniden Başlatmak

Bilgisayarı yeniden başlatmak, o an çalışmakta olan birçok programı kapatacağı ve sistemi kapatıp yeniden açacağı için birçok yavaşlama durumuna geçici bir çözüm olabilir.

Geçici dosyaları temizlemek

Bilgisayarınızı kullandıkça sistem içinde gereksiz dosyalar oluşur. Kullandığınız internet tarayıcının internet sitelerinden topladığı veriler de bunlara dahildir. Tarayıcının ayarlarında bu verileri temizlemek ve bilgisayarınızda kullanmadığınız programların izlerini silmek bilgisayarınızı rahatlatır. Bununla birlikte disk üzerinde alan açmanızı da sağlar.

Ortalama Monster Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka personel

Monster bilgisayarınızı tecrübeli Monster bilgisayar servisi ekiplerimizin ellerine teslim etmenizden itibaren İstanbul içinde ortalama 1 iş gününde bilgisayarınız onarılacaktır. İsterseniz bilgisayarınız adresinizden teslim alınıp adresine teslim edilebilir.

Monster Tamiri Konusunda Ne Kadar Yetkiniz?

tka lab

Casper bilgisayar servisi için fiyatlandırma skalamız her arızaya göre farklılık göstermektedir. Bu anlamda öncelikle doğru sorun tespiti yapılmalı ve buna göre bir yol haritası çizilmelidir. Cihazınız için parça değişimi gerekecekse tamir fiyatları daha farklı olabileceği gibi, sadece bakım veya onarım maliyetleri ise daha değişkendir. Mevcut şikayetiniz için fiyat bilgisi almak adına bizimle irtibata geçebilir ve sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Monster Tamir Fiyatları Ne Kadar?

Monster bilgisayar servisi olarak sunduğumuz onarım ücretleri yetkili servislerden daha ekonomiktir. Fiyatlar arızanın türüne göre değişiklik göstermekle birlikte, uzman ekibimizin hızlı teşhisi ve titiz çalışmasının sonucu olarak cebinize de uygundur.

Monster Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

tka casper ana kart tamiri

Tüm Monster bilgisayarın modellerinin tamiri TKA Bilişim Monster bilgisayar servisi tarafından yapılmaktadır. Bu tamir hizmetlerinden bazıları şunlardır:

Monster Ekran Değişimi

Üst düzey grafik performansı sunan Monster bilgisayarların ekranlarından dış etkilerden ya da başka sebeplerden kaynaklı arızalar görülebilmektedir. Ölü piksel gibi arızalar ekran panelinin değişimini gerektirir. Monster bilgisayar servisi hizmetleri arasında ekran paneli değişimi de mevcuttur.

Monster Güç Sorunları

Monster bilgisayarınızın açma tuşuna bastığınızda cihaz hiçbir tepki vermiyorsa bilgisayara güç gitmiyor olabilir. Güç kaynağı sorunları bilgisayarın çalışması için gerekli elektriği alamamasına sebep olur.

Monster Yavaş Çalışma Problemleri

Bilgisayarınızda oyun oynarken, çalışırken ya da bir işlem yaparken yavaşlama, kasma, donma sorunlarıyla karşılaşıyorsanız bu donanımdaki bir arıza sebebiyle ya da aşırı ısınmadan kaynaklı olabildiği gibi bilgisayarın yazılımındaki problemlerden de kaynaklanabilir. Bu durumda bilgisayara bakım yapılması gerekebilir.

Monster Harddisk Problemleri

Harddisk, bilgisayarın hafızasıdır. Sistem dosyaları ve kullanıcıya ait veriler burada bulunur. Harddisk, darbelerden hatta yüksek desibele sahip gürültüden bile etkilenebilmektedir. Hard disk üzerindeki bir arıza bazı dosyaların açılmamasına ya da bilgisayarın çalışmamasına sebep olabilir. Bad sector denen problemler görülebilir. Bu durumda harddiskteki verilerin kurtarılması için veri kurtarma işlemleri yapılabilir. Bilgisayarın çalışması için onarım ya da değişim gerekebilir. Monster bilgisayar servisi en kaliteli yedek parçaları garantili olarak müşterilerinin kullanımına sunar.

Monster Ram ve SSD Upgrade

Bilgisayarın ara belleği görevini gören parçalarına RAM denir. Monster bilgisayarınızda kullandığınız her şey, aynı anda yapabildiğiniz işlem miktarı, yükleme ekranları, RAM’e bağlıdır. Bilgisayarda zaman zaman RAM’in arızası görülebilir ve değişmesi gerekebilir. Günümüzde daha yüksek hızda işlem yapmak için kullanılan veri depoları alan SSD’lerin kapasiteleri arttırılabilir. Monster bilgisayar servisi, SSD upgrade denen bu işlemi yaptırmak için en uygun adrestir.

Monster Sıvı Teması

Bilgisayarlar su dökülmesi gibi sıvı temasları halinde zarar görebilecek hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle klavyedeki boşluklardan sızan sıvı bilgisayarın parçalarına ulaştığında büyük hasarlar oluşturabilmektedir. Monster bilgisayar servisi sıvı teması durumunda erken müdahale ederek gerekli onarımı ve gerekiyorsa parça değişimini gerçekleştirmektedir.

Monster Notebook Bakımı

Monster bilgisayarınızın stabil çalışması ve sürekli olarak üst düzey performans göstermesi için donanımsal ve yazılımsal bakıma ihtiyacı vardır. Fanların temizlenmesi, termal macun uygulanması, arızaların giderilmesi ve parça değişimi donanımsal bakıma birkaç örnektir. BIOS ayarının yapılması, sürücülerin güncellenmesi, disk birleştirme, format, yazılımların güncellenmesi ve işletim sistemini şişiren dosyaların temizlenmesi yazılımsal bakıma örnektir. Monster bilgisayar servisi olarak TKA Bilişim ekibi cihazlarınıza gerekli bakımı sizin için yapar.

Monster Pil ve Yedek Parça Tedariği

Oyun oynamak ya da ağır yazılımlard çalışmak yüksek performans istediği için bilgisayarın kaynaklarını tüketir ve bu da yüksek güç kullanımı anlamına gelir. Batarya, çok sayıda doldur boşalt işlemi yaptıktan sonra ömrünü yitirir ve değişim gerektirir. Monster bilgisayar servisi tüm Monster modelleri için pil değişimi yapmaktadır. Bilgisayarın diğer tüm donanımı için en kaliteli, 12 aya kadar garantili yedek parça tedariği de TKA Bilişim tarafından yapılmaktadır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka servis araçları

TKA Bilişim, Monster bilgisayar servisi olarak Monster cihazınıza tecrübeli, alanında uzman ekibiyle doğru müdahaleyi titizlikle yapar. Uzman ekibimiz üst düzey teknolojik imkanlarla donatılmış laboratuvarlarımızda bilgisayarınızı 1 iş gününde onarır ve size teslim eder. Üstelik adresinizde onarım, cihazı adresinizden teslim alıp adresinize teslim etme gibi imkanlar da sunar.

Üstelik TKA Bilişim, tecrübeli yetkin teknik ekibiyle tamir edemediği cihazdan hiçbir ücret talep etmez.
Cihaz sizden teslim alınırken imzaladığınız form sözleşme niteliğindedir ve siz “Sapasağlam teslim aldım” dediğinizde o form geri alınır. Size, cihazınıza serviste yapılan her işlemle ilgili ayrıntılı bir rapor sunulur. Onarım sırasında 12 adımlı bir kontrol yapılır ve kontrol sırasında tespit edilen diğer arızalar derhal size bildirilir. Ancak bu arızaların giderilmesi bir ön koşul olarak sunulmaz.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka lab

TKA Bilişim olarak Monster bilgisayar servisi olarak bilgisayarınız için en kaliteli yedek parçaları en uygun fiyatlarla ve 24 aya kadar garantiyle sunuyoruz. Onardığımız cihazına arkasına bandrol ve garanti belgesini hemen yapıştırıyoruz.

Sadece yedek parçalarımız değil, işçiliğimiz de garantili! Alanında uzman, tecrübeli, yetkin teknik servisimizin onarımından sonra sizi unutmuyoruz. Üç ay boyunca koşulsuz şartsız teknik servis garantisi de sunuyoruz.

Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
En Başa Dön