COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Casper Bilgisayar Servisi

Premium Teknik Servis

İstanbul'un En
Teknik Servisi

Çok Tercih Edilen Teknik Servisi

Güvenilir Teknik Servisi

Donanımlı Onarım Laboratuvarı

Casper bilgisayarlar sahip olduğu özellik ve ürün çeşitliliği ile konforlu bir deneyim sunmaktadır. Ancak her teknolojik cihaz gibi çeşitli problemleri de ardından getirmektedir. TKA Bilişim olarak tüm arızalarınız için Casper bilgisayar servisi hizmetimizden destek alabilirsiniz. Sadece İstanbul’da şubesi bulunan firmamız, kargo ile cihaz alımı da kabul etmektedir.

Casper Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

tka anakart onarımı

Casper bilgisayar modelleri arasında iki önemli seri bulunmaktadır. Bunlar, Nirvana ve Excalibur serileridir. Nirvana serisi, gerek ev gerek ofis ortamı için oldukça tercih edilmekle beraber, Excalibur serisi ise daha çok oyun severlerin tercihi olmaktadır. Yüksek ekran çözünürlüğü ile dikkat çeken Casper Nirvana, hem klavye hem de dokunmatik ekran opsiyonları sunmaktadır. Bu amaçla kullanılan özel dokunmatik bir kalemi bile bulunmaktadır. Bu sayede rahat not alma imkanı sağlar.

Casper Excalibur serisi ise yüksek performanslı işlemciler sahip olan, oyun tutkunları için özel üretim bilgisayardır. Verimli bir deneyim sağlayan bu modeller, markaya ait modeller arasında büyük dikkat çekmektedir. Ancak oyunların uzun sürmesinden kaynaklı olarak gerçekleşen aşırı kullanımlarda, bazı arızalar yaşanmaktadır.

Casper Modellerinde En Sık Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

tka casper ana kart tamiri

Casper bilgisayar serilerinde yaşanan problemler benzer olmaktadır. TKA Bilişim olarak uzman ekibimizle Casper bilgisayar servisi alanında profesyonel yardım sağlamaktayız.

Casper Nirvana Serisi

Kasa ve Menteşe Sorunları

Casper marka bilgisayarlarda karşımıza çıkabilen kasa arızaları pek çok kullanıcıyı rahatsız etmektedir. Ek olarak menteşe yuvaları da patlayabilmekte ve bu sebeple menteşe arızaları rastlanmaktadır. Oluşabilecek bu tip arızalarda mutlaka kesin çözüm yoluna gidilmeli ve net sonuçlar alınmalıdır. Onarım dahilinde bazen, sadece parça değişimi bile yapmak yeterli gelebilir.

Ancak önemli olan nokta, soruna ne kadar erken müdahale edildiğidir. Eğer problem ilerlemeden fark edilir ve dikkate alınırsa, tüm arızalar için bilgisayarın eski haline döndürülebilir.

Anakart Problemleri

Bilgisyarın beyni olan anakartlar üzerinden tüm sistemler etkilenmektedir. Çoğunlukla karşılaşılan problem ise ısınma kaynaklı anakart arızaları veya yanmalarıdır. TKA Bilişim olarak başarılı bir Casper bilgisayar servisi sağlamakla beraber, anakart üzerinde yer alan tüm devreler kontrolden geçirilmektedir. Bu anlamda chipset kaynaklı arızalarda gereken müdahale yapılmakta ve ihtiyaç halinde parça değişimi sağlanmaktadır.

Casper Excalibur Serisi

Isınma Sorunları

Çoğu bilgisayar markasının esas problemi olan ısınma, Casper marka oyun bilgisayarlarında da olumsuz etki yaratmaktadır. Firmamızın belki de en çok denk geldiği arızalardan biri olan ısınma, erkenden fark edilmesi gereken bir detaydır. Özellikle nem kaynaklı oluşabilecek sorunların önüne geçmek adına cihaz donanımsal olarak detaylı bir bakıma sokulmalıdır. Bu sayede ilk günkü performans yakalanabileceği gibi verimli bir kullanım da sağlar. Uzman kadromuz Casper bilgisayar servisi dahilindeki rutin bakımları ile cihazının ömrünün uzamasına katkı sağlar.

Casper Neden Yavaşlar?

tka laptop ekran kartı

Günlük yaşamda yer alan işlerimizin büyük bir çoğunluğunu hallettiğimiz bilgisayar, en önemli veri saklama cihazlarıdır. Performans açısından en etkileyici sorunların başında ise bilgisayarın yavaşlaması gelmektedir. Genel olarak casper bilgisayarlarda karşımıza çıkabilen bu problem için pek çok farklı etmen bulunmaktadır.

Cihaz Başlatılırken Çok Sayıda Uygulamanın Çalışması

Bilgisayarlarımız açıldığı anda birçok program ile birlikte açılır. Örneğin her zaman kullandığımız müzik dinleme programı ya da görüntülü konuşmaya yarayan uygulamalar olabilir. Bu uygulamaların başlangıçta çalışıp çalışmayacağını uygulamaların kendi arayüzünden kapatıp açabilirsiniz. Bunun dışında görev yöneticisi sayesinde de başlangıçta çalışacak ve çalışmayacak uygulamaları seçebilirsiniz.

 • Bilgisayarınız virüs kapmış olabilir. Bu, cihazda büyük ölçüde yavaşlamaya ve donmalara sebep olacaktır.
 • Sizden habersiz arka planda çalışan uygulamalar, bilgisayarınızı yavaşlatır. Ek olarak uzun süredir kullanılmayan donanımların varlığı da buna etkendir.
 • Bilgisayar fanı, çok fazla toza maruz kalması halinde bu durumdan olumsuz etkilenmekte ve yeterli performans göstermemektedir. Sonuç olarak soğuyamayan cihaz yavaşlamaya başlar

Bu tür sorunlarla karşılaşmanız halinde Casper bilgisayar servis ekibimizle görüşebilir ve en kısa sürede çözüme kavuşabilirsiniz.

Casper Performansını Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Casper bilgisayarların performansını artırmak için şu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınızı Düzenli Olarak Temizleyinz?

Bir teknolojik cihaz için en önemli kıstas olan temizlik, asla atlanmaması gereken bir maddedir. Temiz ve toza maruz kalmamış bilgisayarın gösterdiği performans da yüksek olacaktır. Şu iki adımı mutlaka atmanız gerekecektir.

 • Klavye üzerine sıvı veya yemek dökmeyin.
 • Bilgisayarınızı tozlu ve nemli ortamlarda kullanmayın.

Güç Ayarlarınızı Doğru Yapın

Casper bilgisayarınızda yer alan güç seçeneklerini kullanabilirsiniz. Yüksek performans olarak seçilen modda, işlemciniz maksimum enerji harcamaktadır. Ayrıca diğer donanımları da yormaktadır. Bunu yerine dengeli güç seçeneğini tercih etmeniz yararınıza olacaktır

Bilgisayarlardaki Sürümlerinizin Güncel Olduğundan Emin Olun

Özellikle ekran kartında yer alan yükün azalması, size daha hızlı bir performans sağlayacaktır. Güncel bir sürüm kullanımı, gerekli optimizasyonu sağlayarak hayati bir önem arz etmektedir.

Ortalama Casper Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka casper anakart tamiri

Her bilgisayar için ayrı bir onarım ve bakım süresi ortaya çıkmaktadır. Burada önemli olan, mevcut arızanın ne kadar derin olduğu ve hasarın büyüklüğüdür. İstanbul içi Casper bilgisayar servisi için ortalama 1 günde onarım sağlanabilmektedir. Kargo ile yapılacak tamirlerde ise teslim süresi elbette değişiklik gösterecektir.

Ortalama Casper Tamir ve Teslim Süresi Ne Kadar?

tka lab

TKA Bilişim olarak her markaya özel olarak oluşturduğumuz bir kadromuz bulunmaktadır. Bilgisayar mühendislerinden oluşan bu ekibimiz ile profesyonel bir Casper bilgisayar servisi sağlamaktayız. Uzun senelerdir verdiğimiz hizmetle, bilgisayarınızı deneyimli ellere emanet edebilir ve net çözümler elde edebilirsiniz.

Casper Tamir Fiyatları Ne Kadar?

tka lab

Casper bilgisayar servisi için fiyatlandırma skalamız her arızaya göre farklılık göstermektedir. Bu anlamda öncelikle doğru sorun tespiti yapılmalı ve buna göre bir yol haritası çizilmelidir. Cihazınız için parça değişimi gerekecekse tamir fiyatları daha farklı olabileceği gibi, sadece bakım veya onarım maliyetleri ise daha değişkendir. Mevcut şikayetiniz için fiyat bilgisi almak adına bizimle irtibata geçebilir ve sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Casper Tamir Hizmetlerimiz Nelerdir?

TKA Bilişim olarak Casper bilgisayar servisi alanında bütün arızalar çözüme kavuşturulmakta ve gerekli bakımlar yapılmaktadır. Markaya ait anakart, ekran ve chipset tamiri yapılmakla beraber, her türlü donanımsal ve sistemsel alanda da destek verilmektedir. Casper bilgisayarınız için gereken durumlarda parça değişimi yapılmakta ve uzun vadeli çözümler sunulmaktadır.

Casper Ekran Değişimi

Casper marka bilgisayarlarda en sık rastlanan problemlerden olan ekran arızaları, pek çok şekilde kendini gösterebilir. Ekranda kırılmalar, çatlaklar ya da gölge gibi karatılar meydana gelebilmektedir. Genel olarak dizüstü bilgisayarlarda karşımıza çıkan bu sorunlar, ekranların ince birer cama ve filme sahip olmasında kaynaklanır. Bu sebeple Casper bilgisayarlarınız küçük bir darbe sonucu bile kırılabilmektedir. Firmamız Casper bilgisayar servisi dahilinde ekran değişimi hizmeti vermekte ve her modele uygun değişim yapmaktadır.

Casper Güç Sorunları

Markaya ait bilgisayarlarda güç sorunları yaşanabilmekle beraber, esasında ciddi bir sorun arz etmemektedir. Çünkü veri kaybına sebep olmaz. Ancak cihazın çalışmasına engel olan bu durumun kaynağı genelde aşırı priz kullanımı, gevşeme veya kırılma olmaktadır. Yaşanan temassızlıkla güç kaynağınız ve sonuç olarak da bilgisayarınız çalışmayabilir. Ekibimiz tarafından gerçekleştirilecek analizler ile sağlıklı bir sorun tespiti yapılmaktadır.

Casper Yavaş Çalışma Problemleri

Casper bilgisayarlarda çeşitli donanımsal ve sistemsel arızalar yaşanabildiği gibi akla gelen ilk sebep virüs olmaktadır. Maruz kalınan casus yazılımlar buna neden olmakta ve bilgisayarınızı yavaşlatmaktadır. Aynı şekilde düşük ram kapasitesini zorla, tozlu ortamlarda kullanma ve gerekli bios güncellemesinin de yapılmaması büyük etkenlerdendir.

Casper Harddisk Problemleri

Bilgisayarlardaki bütün verilerin toplandığı yer olan harddiskler, casper bilgisayarlarda da en önemli parça konumundadır. Genel olarak karşılaşılan problemler ise ıslanma, düşürme ve akıma uğrama gibi fiziksel hasar görme şeklinde olmaktadır. İçinde barındırdığı verilerden dolayı değerli olan bu parçaya yönelik kalıcı çözümler elde etmek için ekibimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Casper Ram ve SSD Upgrade

Casper markasına ait bilgisayarlar için yüksek Ram ve SSD değişimi önem kazanmaktadır. Cihazın performansını büyük ölçüde artıran bu işlemler, uzman bir müdahale gerektirmektedir. Casper bilgisayar servisi hizmetimizle Ram belleği yükseltme, SSD ve ekran kartı değişimi gibi uygulamalarla performans artışı alanında yardımcı olmaktayız.

Casper Sıvı Teması

Her bilgisayarda olduğu gibi casper marka cihazlarda da karşımıza çıkan sıvı teması, belli bir onarım gerekmektedir. Genelde garanti kapsamı dışında kalan bu problem için TKA Bilişim olarak Casper bilgisayar servisi dahilinde hizmet vermekteyiz. Servise alınan cihazda gerekli incelemeler yapılmakta ve oksitlenme tespitinde bulunulmaktadır. Gereken durumlarda klavye değişimi sağlanmaktadır.

Casper Notebook Bakımı

Casper marka bilgisayarların her ciha gibi rutin bir bakıma sokulması ve temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bu sayede cihaz daha verimli kullanılabilmekte ve barındırdığı donanımların ömrü de uzun olmaktadır. Casper bilgisayar servisi için teslim aldığımız cihazlarda öncelikle problemlerin kaynağı bulunmaktadır. Gerekli bakımların yapılmaması halinde aşağıdaki sorunlar ortaya çıkabilmektedir

 • Klavye içinde biriken tozlar, tuşların bozulmasına veya tamamen işlevini yitirmesine sebep olur.
 • Aynı anda birden çok işlem yapan bilgisayarda yavaşlamalar görülebilir.
 • Toz ve pisliğin birikmesiyle fan çalışamaz hale gelebilir ve soğuma gerçekleştiremez. Bu durumda fazla ısı sebebiyle donanımlar zarar görebilir.
 • Fanın çalışabilmesi için cihaz yüksek enerji harcar ve bu da gürültü kirliliğine sebep olur.

Casper Pil ve Yedek Parça Tedariği

Bilgisayarlarda her zaman için donanımsal sıkıntılar sonucu bakım veya tamirde bulunmak etkili sonuç vermemektedir. Bazen gereken noktalarda parça değişimi yapılmalıdır. Yeni bir cihaz almak yerine daha çok tercih edilen parça tedariği için Casper bilgisayar servisi hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Burada önemli olan, pil veya yedek parçanın cihazınızla uyumlu olmasıdır.

TKA Bilişim olarak değişim evresinde öncelikle bilgisayarınızın marka ve modeli incelenmektedir. Bu anlamda modele uygun bir tedarik sallanarak garanti kapsamında değişim yapılmaktadır.

Neden TKA Bilişim’i Tercih Etmelisiniz?

tka nükleon

Teknolojiyi yakından takip eden TKA Bilişim, Casper bilgisayar servisi hizmetinde daima en güncel ekipmanlara sahiptir. Gerek yazılım gerek donanım dahilinde meydana gelen arızalara büyük bir hassasiyetle yaklaşarak atılacak adımlar için müşteriden onay alınmaktadır. Gerekli bilgilendirme yapılmadan çözüm süreci başlatılmamakta ve fiyatlandırma konusunda da sürprizler yaşanmamaktadır. Ayrıca ekibimiz, çözülemeyen arızalar için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Hangi Garantileri Sunuyoruz?

tka santral

Casper bilgisayar servisi kapsamında pek çok garanti imkanı sağlayan TKA Bilişim için haklarınızın güvence altına alınması önemlidir. Sunduğumuz garantiler aşağıdaki gibidir.

 • 3 ay boyunca herhangi bir şart aranmadan tüm teknik servis işlemleri için garanti verilmektedir.
 • Bilgisayarınız bandrollenmekte ve garanti belgesi verilmektedir.
 • Yedek parça tedariğinde 24 aya kadar uzanan bir garanti süresi vardır.
 • Onarımı yapılamayan cihazlar için ücret alınmamaktadır.
 • Cihaz alımında sözleşme niteliğinde bir form imzalanmaktadır ve bir örneği de müşteriye verilemektedir. Bu sayede iş bitiminde geri alınarak bilgisayar teslimi resmi bir şekilde yapılır.
 • Cihaz üzerinde yapılan uygulamalar bir rapor halinde müşteriye sunulmaktadır. Müşterinin imzası alınarak cihazın sağlamlığı üzerine onay oluşturulur.
 • Bilgisayar için 12 adımlı bir kontrol mekanizması vardır. Böylece mevcut şikayet dışındaki arızalar da tespit edilerek müşteriye aktarılır. Kayıt altına alınan arızaların onarımı için müşteri talebine yönelik hareket edilir.

Sektördeki en iyi bilgisayar onarım incelemelerini okuyun.
4.8
286 Değerlendirme
Öne Çıkanlar
 • Süper Hızlı Servis
 • Garantili Onarım Hizmeti
 • Yerinde Servis Hizmeti (VIP)
 • Müşteri Memniyeti Politikası
 • KVKK Mevzuatına Uygun
96%
Bu Şirketi Tavsiye Eden Müşteri Oranı
En Son Google Yorumları
 • Erdi Gül

  Kendilerine çok teşekkür ediyorum sıvı teması olan asus rog leptop için götürdüğüm tamirci bilgisayarı atabilirsin demesine rağmen :) istanbul dışından TKA Bilişim i buldum ve gönddevamı

  Erdi Gülbir ay önce
 • Serhan Kanar

  Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu aradılar ve baya ilgilendiler. Yerlerine davet edip problemin çözümünü teklif ettiler. Ben işlem için çok yüksek fiyat teklif edildi diye düşündüm devamı

  Serhan Kanar4 hafta önce
 • Deniz utuş

  Merhabalar Eski Kasamı götürdüm bir form doldurdum teslim ettim 3 gün sonra Tertemiz Cihazım Elime ulaşıldı onarılmış yükseltilmiş Muazzam Yüksek Verimle Kullanmaktayımkoşulsuz yerdevamı

  Deniz utuş2 hafta önce
 • Ertuğrul Öztürk

  Aldığım teknik servis kalitesinden memnunum, kendi yaptığım hatayı güzel bir şekilde tamir ettiler. Hizmet kaliteleri ve tecrübeleri mükemmel seviye de bu konuda çok memnun kaldım.devamı

  Ertuğrul Öztürkbir hafta önce
En Başa Dön